Maroko wygrało po golu Brahima

Gracze Lwów Atlasu zaledwie 1:0 pokonali Lesotho w 2. kolejce eliminacji Pucharu Narodów Afryki 2025. Bohaterem meczu okazał się rezerwowy Brahim Díaz.

Brahim Díaz w reprezentacji Maroka. (fot. Getty Images)

Maroko drugi mecz w eliminacjach do Pucharu Narodów Afryki rozegrało przeciwko Lesotho... w Agadirze. Tak jest, z powodów infrastrukturalnych rywale Marokańczyków oficjalnie byli gospodarzami meczu, w którym tak naprawdę byli gośćmi.

Brahim Díaz decyzją selekcjonera rozpoczął spotkanie na ławce rezerwowych. Podobnie jak Ziyech, En-Nesyri czy Ez Abde. Podopieczni Walida Regraguiego oczywiście jako zdecydowani faworyci atakowali od pierwszych minut 149. drużynę rankingu FIFA (Lwy Atlasu są natomiast na 14. pozycji). Zawodnicy Lesotho dzielnie się jednak bronili, nieraz blokując strzały lub wybijając piłkę lecącą do bramki. Od 30. minuty potrafili nawet na kilkanaście minut odepchnąć Marokańczyków od własnego pola karnego. Do przerwy utrzymał się niespodziewanie bezbramkowy remis.

Brahim pojawił się na boisku w 57. minucie, by ratować sytuację, a jego wejściu towarzyszył aplauz na trybunach. Zawodnik Realu w 69. minucie oddał swój pierwszy strzał, ale uderzenie zza pola karnego poszybowało wysoko nad bramką. Na pięć minut przed końcem dostał piłkę w polu karnym od Hakimiego, ale jego strzał, po którym piłka leciała w okienko, został ostatecznie wybity. Chwilę później pomocnik świetnie zagrał piętą do En-Nesyriego, ale napastnik w dobrej sytuacji strzelił obok bramki. To był jednak wieczór Brahima, gdyż w doliczonym czasie po minięciu dwóch rywali w polu karnym, zdobył gola dającego kadrze cenne trzy punkty.

Lesotho – Maroko 0:1 (0:0)
0:1 Brahim 90+3 (asysta: En-Nesyri)

Lesotho: Moerane, Selofi, Makhele, Rasethuntsa, Mats'oele, Matsau, Toloane, Letsema, Phatsisi (70' Lebokollane), Thabantso (70' Makateng), Motebang (89' Malane)

Maroko: Munir, Hakimi, Dari, Aguerd, Aznou, Targhalline, Ounahi (70' Rahimi), Richardson (57' Ziyech), Adli (57' Ez Abde), Ilias (57' Brahim), El Kaabi (57' En-Nesyri)