Świetna asysta Ardy, Mbappé wszedł w drugiej połowie

Przed nami kolejne mecze w Lidze Narodów z udziałem madridistas.

Arda Güler w meczu z Islandią. (fot. Getty Images)

Mecz Francuzów z Belgami nie był najbardziej emocjonującym spotkaniem podczas tej przerwy reprezentacyjnej. Prowadzenie wicemistrzom świata dał Kolo Muani po tym, jak świetnie znalazł się w polu karnym rywali. W ogóle napastnik PSG grał dobrze w tym spotkaniu, natomiast był to mecz nienajlepszych wyborów i niezbyt wielu okazji. W drugiej połowie Ousmane Dembélé ustalił wynik na 2:0. Francuzi prezentowali się dobrze i choć nie gnietli rywali, to spokojnie kontrolowali wydarzenia boiskowe.

W 67. minucie na boisku pojawił się Kylian Mbappé, który ten mecz rozpoczął na ławce rezerwowych i zdecydowanie wniósł swój wkład. Miał sporo ochoty do gry, oddał aż cztery strzały i zanotował dwa kluczowe podania. Szukał swoich sytuacji, ale ani on, ani jego koledzy nie przekuli ich w liczby. Ostatecznie Francja wygrywa więc 2:0 i notuje pierwsze zwycięstwo w Lidze Narodów.

Francja – Belgia 2:0 (0:0)
1:0 Kolo Muani 30' (asysta: Dembélé)
2:0 Dembélé 57' (asysta: Kanté')

Francja: Maignan; Koundé, Upamecano, Saliba, Digne; Kanté, Koné, Guéndouzi (79' Griezmann); Dembélé (80' Olise), Thuram (67' Barcola), Kolo Muani (67' Mbappé).

Belgia: Casteels; Faes, Debast, Theate, Castagne (83' Meunier); Onana, Tielemans (60' Mangala); Doku (83' Duranville), De Bruyne, Lukébakio (60' Bakayoko); Openda (69' De Ketelaere).

* * *

Uraz Ardy Gülera okazał się na tyle nieduży, że nie tylko wyszedł w pierwszym składzie na mecz z Islandią, ale też rozegrał pełne 90 minut. Grał nieco bliżej prawej strony, ale schodził też często do środka. Pokazywał niesamowity wachlarz technicznych możliwości, prostopadłe zagrania piętką, znakomite przyjęcia i dryblingi. Pozostaje też etatowym wykonawcą stałych fragmenów gry, co może przenieść do Realu Madryt. Jego drużyna w zasadzie od samego początku dominowała nad rywalami. Pierwszego gola strzelili już w 2. minucie i choć Islandczycy wyrównali przed przerwą, w drugiej znów przewagę mieli gospodarze.

Hattricka ustrzelił Aktürkoğlu, a przy jego trzecim trafieniu, tuż przed końcem spotkania, bardzo dobrą asystę zanotował właśnie Güler, który bardzo precyzyjnie zagrał prostopadłą piłkę pod presją ze strony rywali. Arda rozegrał pełne 90 minut, pokazał się z bardzo dobrej strony i wraca do Madrytu w dobrym nastroju, nie tylko, ponieważ w przypadku urazu skończyło się na strachu, ale właśnie przede wszystkikm ze względu na dobrą dyspozycję.

Turcja – Islandia 3:1 (1:1)
1:0 Aktürkoğlu 2' (asysta: Umut Nayir)
1:1 Palsson 37' (asysta: Gudmundsson)
2:1 Aktürkoğlu 52' (asysta: Elmalı)
3:1 Aktürkoğlu 88' (asysta: Güler)

Turcja: Günok; Müldür (74' Çelik), Demiral, Bardakcı, Elmalı; Çalhanoğlu (46' Kökçü), Yüksek (97' Ayhan); Güler, Kahveci (74' Yıldız), Aktürkoğlu; Umut Nayir (81' Yokuşlu).

Islandia: Valdimarsson; Pálsson (59' Lunddal), Hermannsson, Grétarsson, Finnsson; Anderson (46' Willumsson), Guðmundsson, Thórðarson, Thórsteinsson (59' Traustason), Sigurðsson (59' Óskarsson); Guðjohnsen.