Maroko pewnie pokonało Gabon, gol Brahima [VIDEO]

Inauguracja rywalizacji w eliminacjach do Pucharu Narodów Afryki przebiegła pomyślnie dla Maroka. Na listę strzelców wpisał się między innymi Brahim, dla którego był to pierwszy gol w reprezentacji.

Brahim Díaz. (fot. Getty Images)

Maroko rozpoczęło rywalizację w eliminacjach do Pucharu Narodów Afryki od zwycięskiego pojedynku z Gabonem w Agadirze. Marokańczycy będą gospodarzami turnieju finałowego w 2025 roku, więc udział w nim mają zagwarantowany. Kwalifikacje są dla nich okazją do zbudowania drużyny będącej w stanie walczyć o tytuł. Z Gabonem wygrali 4:1, a swojego pierwszego gola strzelił Brahim.

Pierwsza połowa była festiwalem rzutów karnych. Oba zespoły miały po dwie „jedenastki”, a lepiej wykonywali je gospodarze. To oni zaczęli, kiedy Mbaba powalił w polu karnym Eza Abde. Ziyech pewnie wykorzystał tę szansę. W odpowiedzi po drugiej stronie mógł odpowiedzieć Aubameyang, lecz posłał piłkę w słupek. Ziyech na gola zamienił również drugi rzut karny po faulu na Rahimim. Napastnik Galatasarayu chwilowo zrównał się na trzecim miejscu w historycznej klasyfikacji strzelców reprezentacji Maroka z El Kaabim. Aubameyang otrzymał szansę na poprawę przed przerwą i tym razem zdołał trafić do siatki.

Po zmianie stron debiutanckiego gola w reprezentacji Maroka strzelił Brahim Díaz. Atakujący Królewskich dopadł do odbitej piłki i wpakował ją do siatki. To był jego trzeci strzał w tym meczu, a później oddał jeszcze jeden. Opuścił boisko w 74. minucie, kiedy w jego miejsce wszedł Ilias Akhomach. Wynik ustalił El Kaabi, który odpowiedział w ten sposób Ziyechowi i obronił swoją pozycję jako trzeciego strzelca w historii Maroka.

Maroko – Gabon 3:1 (2:1)
1:0 Ziyech 10’ (rzut karny)
2:0 Ziyech 26’ (rzut karny)
2:1 Aubameyang 40’ (rzut karny)
3:1 Brahim Díaz 59’
4:1 El Kaabi 82’ (asysta: Ounahi)

Maroko: Bono, Hakimi, Aguerd, Abqar, Mazraoui, Amrabat, El Khannouss (Richardson 80’), Ez Abde (Adli 80’), Ziyech (Akhomach 74’), Brahim Díaz (Ounahi 74’), Rahimi (El Kaabi 68’).

Gabon: Mbaba, Ekomie, Appindangoyé (Ecuele Manga 65’), Moucketou-Moussounda, A. Oyono (J. Oyono 77’), Kanga, Biteghé, Nziengui (Sambissa 65’), Babicka (Effaghe 65’), Aubameyang, Bouanga.