Królewskie wygrywają w ostatnim sparingu przed ligą

W ostatnim meczu kontrolnym przed startem sezonu ligowego piłkarki Realu Madryt pokonały w Abegondo Deportivo La Coruña 2:0. Bramki dla Królewskich zdobyły Eva Navarro i Oihane.

Athenea del Castillo podczas sparingu Realu Madryt z Deportivo La Coruña. (fot. Getty Images)

Po odwołaniu turnieju o Trofeo Cantarrana z powodu ulewnych deszczy i złego stanu murawy na stadionie w Viveiro piłkarki Realu Madryt zagrały sparing z Deportivo La Coruña w ośrodku treningowym galisyjskiego zespołu w Abegondo. Pierwsza połowa stała pod znakiem wyraźnej dominacji Królewskich. Sporo wiatru robiła Olga, która często inicjowała akcje lewą flanką, ale bez większego zagrożenia. Gospodynie szukały swoich okazji po kontrach i w 22. minucie bliska otwarcia wyniku była Millene, której uderzenie wybroniła Misa. Tuż przed przerwą najlepszą okazję do strzelenia gola dla Las Blancas miała Athenea, jednak jej strzał wybroniła Yohana.

Na drugą połowę Królewskie wyszły zupełnie inaczej. W 58. minucie Alba Redondo miała świetną okazję do zdobycia gola po wrzutce Olgi, jednak piłka wylądowała tylko na rzucie rożnym. W kolejnej akcji bramkę na 1:0 dla Realu Madryt zdobyła Eva Navarro. Królewskie atakowały i w 85. minucie świetną wrzutkę Melanie Leupolz z lewej strony strzałem głową do siatki zakończyła Oihane.

Był to ostatni mecz kontrolny drużyny Alberto Torila przed początkiem sezonu. Już w najbliższy piątek 6 września o godzinie 20:00 piłkarki Realu Madryt rozpoczną zmagania w Lidze F od wyjazdowego starcia z Espanyolem.