Gol Pola Fortuny’ego na wagę finału

Hiszpania U-19 pokonała Włochów 1:0 i zagra w finale Mistrzostw Europy. Jedynego gola spotkania w dogrywce strzelił Pol Fortuny, który wyrasta na głównego bohatera tego turnieju.

Pol Fortuny i Cristian David świętują zdobycie bramki. (fot. Getty Images)

Hiszpania zagra w finale Mistrzostw Europy do lat 19. La Rojita pokonała Włochów po zaciętym spotkaniu, w którym do rozstrzygnięcia była potrzebna dogrywka. Gola na wagę awansu strzelił Pol Fortuny. Zawodnik Realu Madryt rozgrywa znakomity turniej. W każdym meczu fazy grupowej zapisywał na koncie asystę, a w półfinale dołożył do tego bramkę. Jednak w podstawowym składzie go nie było. Od początku na murawę wybiegło dwóch madridistas: Cristian David i Chema Andrés. Pol Fortuny dostał szansę od 55. minuty, a Fran González i Jacobo Ramón spędzili spotkanie na ławce.

W pierwszej połowie Hiszpania nie prezentowała się najlepiej i trochę więcej przy piłce byli Włosi. Nie stwarzali przy tym żadnego zagrożenia i nikt nie zbliżył się do otworzenia wyniku rywalizacji. Po zmianie stron La Rojitę ożywiły wejścia Fortuny’ego oraz Melli. Jednak dalej brakowało konkretów i po 90 minutach dalej nie było goli. Wreszcie w 100. minucie po ładnej zespołowej akcji Julio Díaz wyłożył piłkę Fortuny’emu, który nie pomylił się i dał Hiszpanii awans do finału.

W meczu o złoto Hiszpania zmierzy się z Francją, która pokonała Ukrainę 1:0. W fazie grupowej pojedynek z Trójkolorowymi zakończył się remisem 2:2. Ostatni raz w kategorii U-19 Hiszpania wygrała w 2019 roku, a Francja – w 2016.

Włochy – Hiszpania 0:1 (0:0)
0:1 Pol Fortuny 100’ (asysta: Julio Díaz)

Włochy U-19: Marin, Mannini (Romano 106’), Mane, Chiarodia, Bartesaghi (Sia 115’), Ciammaglichella (Magni 71’), Lipani (Harder 71’), Di Maggio (Anghelè 106’), Zeroli, Pafundi, Camarda (Ebone 85’).

Hiszpania U-19: Raúl Jiménez, Julio Díaz, Yarek, Keddari, Cristian David, Gerard Hernández (Mella 55’), Chema Andrés, Rayane (Senhadji102’), Diao (Pol Fortuny 55’), Iker Bravo, Dani Rodríguez (Jesús Rodríguez 85’).