Urugwaj lepszy w meczu o 3. miejsce [VIDEO]

Reprezentacja Urugwaju wygrała po rzutach karnych z Kanadą mecz o 3. miejsce Copa América.

Fede Valverde wykorzystuje rzut karny. (fot. Getty Images)

Selekcjoner Kanady mocno zaskoczył i postawił na zestawienie, którego mało kto się spodziewał. W jedenastce oglądaliśmy wielu zawodników, którzy we wcześniejszych meczach odgrywali raczej drugoplanowe role. Marcelo Bielsa potraktował to spotkanie poważniej, przynajmniej jeśli chodzi o wyjściowy skład, w którym tradycyjnie nie zabrakło Fede Valverde.

Mecz nie mógł rozpocząć się lepiej dla Urugwaju. Rzut rożny bity właśnie przez Federico zakończył się odegraniem Cáceresa i trafieniem Bentancura. Wydawało się, że wobec wielu zmian w Kanadzie utrzymanie wyniku lub kolejne gole mogą być kwestią czasu, ale rywal przejął inicjatywę i już po 15 minutach było 1:1. W przerwie Bielsa wpuścił an boisko Suáreza i De Arrascaetę, ale początek drugiej połowy nie przyniósł niczego nowego.

W końcówce znów pojawiły się emocje. W 80. minucie David dał Kanadzie prowadzenie, a Urugwaj rzucił się do odrabiania strat. To udało się w doliczonym czasie gry. José María Giménez zapędził się do przodu, dograł do Suáreza, a legendarny napastnik wykorzystał szansę i dał Urugwajowi remis, który oznaczał rzuty karne.

Fede Valverde uderzał jako pierwszy. Strzelił mocno, w prawy dolny róg bramkarza, który mimo że wyczuł jego intencje, nie był w stanie wybić piłki. Żaden z Urugwajczyków się nie pomylił, a w Kanadzie dwóch graczy nie potrafiło pokonać Rocheta. Najpierw Koné musiał uznać wyższość bramkarza, a w ostatniej próbie Alphonso Davies spróbował lekkiego strzału w środek, ale trafił w poprzeczkę.

Urugwaj i Fede Valverde celowali w tym turnieju wyżej, ale ze Stanów Zjednoczonych wracają z brązowymi medalami. Zawodnik Realu Madryt zaliczył dobry turniej, w którym był niepodważalną postacią swojej drużyny. Dziś wykorzystał jedenastkę i miał udział przy pierwszym golu. Teraz wreszcie może udać się na zasłużone wakacje po wyczerpującym i niezwykle długim sezonie 2023/24.