Dzisiejsze okładki

Awans Hiszpanii do finału EURO to główny temat na środowych okładkach najpopularniejszych dzienników sportowych w Hiszpanii.

MARCA
Article photo

„SuperHiszpania w finale!” – MARCA, nawiązując do swojej wczorajszej okładki, ogłasza, że Hiszpania odwróciła wynik w ciągu czterech minut, by spotkać się z tytułem w niedzielę w Berlinie. Mbappé z asystą: zakrył kolejny szary wieczór podaniem na 0:1. Wielki mecz pod znakiem zapytania dla Moraty: steward doprowadził do kontuzji napastnika po zakończeniu meczu. Lamine przechodzi do wieczności: doprowadził do remisu, trafiając w okienko.

Drugi półfinał Holandii z Anglią: dzisiaj poznamy rywala – Bellingham znowu zagra w Dortmundzie; obie reprezentacje przechodziły dalej przy krytyce... ale ciągle aspirują do wszystkiego.

Na boku: tenisista Alcaraz znowu wchodzi do półfinałów Wimbledonu – aktualny mistrz wygrywa z De Paulem w czterech setach i w piątek zagra z Miedwiediewem; o 2 w nocy [ze środy na czwartek] w półfinale Copa América zagrają Urugwaj z Kolumbią.

AS

„Fantastyczni, szczęśliwi i finaliści” – AS wskazuje, że Hiszpania zlikwidowała także Francję i zagra w Berlinie. Trafienie Lamine'a, najmłodszego zdobywcy bramki na EURO, oraz drugie Daniego Olmo doprowadziły do remontady. De la Fuente: „Chcemy więcej”.

Na dole w sekcji drugiego półfinału EURO: żądne chwały – Holandia i Anglia, które wygrały tylko jeden tytuł w swojej historii, szukają spotkania z Hiszpanią.

Do tego na dole: Alcaraz nietykalny przechodzi do półfinałów – przeszedł się po Paulu po oddaniu pierwszego seta i zagra o awans do finału z Miedwiediewem, który wyeliminował wyczerpanego Sinnera.

Mundo Deportivo

„Lamine finał!” – Mundo Deportivo przekazuje, że Hiszpania zagra w swoim piątym finale EURO po odwróceniu wyniku w ciągu czterech minut po otwierającym golu Kolo Muaniego. Fanastyczny rogal Yamala, najmłodszego zdobywcy bramki w historii turnieju, oraz cud Olmo prowadzą Hiszpanię do Berlina.

Na dole: rozpoczyna się era Hansiego Flicka – Barcelona rozpoczyna dzisiaj przygotowania przy wielu nieobecnościach; Alcaraz jest już w półfinałach, gdzie czeka Miedwiediew.

Sport

„Historyczne!” – Sport podaje, że Lamine Yamal został najmłodszym zdobywcą bramki na EURO i poprowadził Hiszpanię do finału. Gol Olmo dopełnił remontady w starciu z Francją, w której Mbappé zagrał średnio i która znowu zostaje bez tytułu. Drugi półfinał: Koeman kontra Anglia Bellinghama.

Na dole: rozpoczyna się „era Flicka” w Barcelonie od testów – podwójne sesje treningowe od piątku; Alcaraz jest już w półfinałach; Espanyol ma już 2 transfery – przychodzą Tejero i Romero.