Przewrotka Bellinghama uratowała Anglię! [VIDEO]

Jude Bellingham niesamowitą przewrotką przywrócił Anglię do życia w meczu ze Słowacją, a po dogrywce Lwy Albionu wygrały 2:1.

Przewrotka Jude'a Bellinghama w meczu ze Słowacją. (fot. Getty Images)

W pierwszej połowie oglądaliśmy skandalicznie słabe zawody ze strony Anglików. Słowacja była drużyną agresywną, grającą wysoko i wysoko wyskakującą do swoich rywali. Szybko odbierali piłki, nie pozwalali na zbyt wiele i podopieczni Southgate'a wyglądali na niesamowicie zagubionych. Lepiej od Gallaghera czy Trenta w środku pola wyglądał Mainoo, ale jeżeli to była jedyna zmiana, na którą zdecydował się selekcjoner, to coś było nie tak. Bellingham starał się coś stworzyć i posłał kilka bardzo dobrych piłek do przodu, ale nic one nie przynosiły. Słowacy z kolei błysnęli świetną akcją, gdy Strelec odnalazł przy kontrze wbiegającego w pole karne Schranza, a ten samym czubkiem buta posłał piłkę obok Pickforda. Anglicy nie byli w stanie odpowiedzieć i na przerwę schodziliśmy z wynikiem remisowym.

Southgate najwyraźniej nie widział potrzeby jakiejkolwiek zmiany, bo nie wprowadził żadnego nowego zawodnika, a przecież jego podopieczni w pierwszej połowie nie oddali nawet jednego celnego strzału. Gra się zaostrzała, a Anglikom zaczynało się spieszyć. Tu z kolei wygodnie było Słowakom, którzy mogli przeszkadzać rywalom i wybijać ich z rytmu. Słabo wyglądały skrzydła, bo o ile Phil Foden jeszcze szukał piłki, to Bukayo Saka po prostu był nieobecny. Foden trafił nawet do siatki, ale nie przypilnował linii i przy podaniu Trippiera był na pozycji spalonej.

Kolejne minuty budziły coraz większe ciśnienie. Southgate nagle zaczął robić zmiany, ale przypominały one chaotyczne rzucanie na boisko wszystkiego, co miał na ławce. Słowacy mogli trafić z połowy po błędzie defensywy, ale Strelec minimalnie przestrzelił, wbrew nazwisku. Anglicy mieli na boisku coraz więcej piłkarzy ofensywnych, ale marnowali kolejne sytuacje. Szczególnie Kane miał dwie okazje, które piłkarz tej klasy powinien wykorzystać. Doszliśmy jednak do doliczonego czasu gry i tu Jude Bellingham zrobił to, co robił niesamowicie przez cały sezon. Po zgraniu z rzutu rożnego popisał się niezwykłą przewrotką i dał Anglii wyrównanie w ostatniej minucie!

Dogrywka z kolei rozpoczęła się bardzo korzystnie dla Lwów Albionu, bo po stałym fragmencie gry i zgraniu odnalazł się w polu karnym Harry Kane i dał swojej drużynie prowadzenie głową. Widać było gigantyczne zmęczenie po obu stronach, ale Anglicy niezbyt kontrolowali boiskowe wydarzenia. Pojawiło się dużo złości ze strony Słowaków, ale kilkukrotnie jeszcze stworzyli zagrożenie w okolicach bramki Pickforda. Podopieczni Southgate'a fatalnie rozgrywali drugą połowę dogrywki, praktycznie nie wychodząc z własnej połowy i pozwalając Słowakom zamknąć się w polu karnym. Interwencje często były dość paniczne, rywale mieli sporo okazji z rzutów rożnych. Udało im się jednak dowieźć zwycięstwo i Anglicy po desperackiej walce awansują do ćwierćfinałów.

Anglia – Słowacja 2:1 (0:1) (1:1)
0:1 Schranz 25' (asysta: Strelec)
1:1 Bellingham 90+5' (asysta: Guéhi)
2:1 Kane 91' (asysta: Toney)

Anglia: Pickford; Walker, Stones, Guéhi, Trippier (66' Palmer); Mainoo (84' Eze), Rice; Saka, Bellingham (106' Gallagher), Foden (90+4' Toney); Kane (106' Konsa).
Słowacja: Dúbravka; Pekarík, Vavro, Škriniar, Hancko; Kucka (81' Bero), Lobotka, Duda (81' Benes); Schranz (90+3' Gyomber), Strelec (61' Boženik), Haraslín (61' Suslov).