Szwajcaria remisuje ze Szkocją, piękny gol Shaqiriego [VIDEO]

W ostatnim dzisiejszym meczu EURO Szwajcaria zremisowała ze Szkocją 1:1. Szkoci szybko wyszli na prowadzenie, ale podopieczni Murata Yakına wyrównali po fantastycznym golu Xherdana Shaqiriego.

Xherdan Shaqiri i Andrew Robertson. (fot. Getty Images)

Na papierze to Szwajcarzy byli faworytem, ale początek spotkania niespodziewanie należał do Szkotów, którzy częściej utrzymywali się przy piłce. To właśnie gracze Steve'a Clarke'a wyszli w 13. minucie na prowadzenie po dobrym kontrataku. Piłkę na 15. metr dostał Scott McTominay, a po jego strzale piłka odbiła się od Schära i wpadła do siatki.

Po tej sytuacji Helweci ruszyli do ataku i niecały kwadrans później mieliśmy już 1:1, a autorem pięknego gola był Xherdan Shaqiri, który fantastycznie uderzył z dystansu i umieścił piłkę w samym rogu bramki. Szwajcaria nie zadowalała się remisem i po chwili mogło być już 2:1. W polu karnym dobrze odnalazł się Ndoye, ale bardzo dobrą interwencją przy jego strzale popisał się Gunn. Przed przerwą niezłe okazje mieli jeszcze Adams i Xhaka, ale po pierwszej połowie mieliśmy remis.

Na początku drugiej połowy inicjatywę znów przejęli Szkoci, ale nie mieli klarownych okazji w polu karnym rywala. W 58. Szwajcarzy powinni trafić po raz drugi. Ndoye miał przed sobą tylko bramkarza, ale piłka minimalnie minęła bramkę. Szybko przenieśliśmy się pod drugie pole karne. Hendry uderzał główą i trafił w słupek. Końcówka była bardzo wyrównana i oba zespoły grały o pełną pulę. Embolo wykorzystał sytuację sam na sam, ale sędzie nie uznał jego trafienia z powodu spalonego. Ostatecznie nie oglądaliśmy już bramek i to bardzo ciekawe spotkanie zakończyło się remisem 1:1. Szkocja zagrała odważnie i pokazała się z dobrej strony po katastronie sprzed kilku dni. Szwajcaria grała nieźle, ale poza przebłyskiem Shaqiriego czegoś dzisiaj brakowało.

Szkocja – Szwajcaria 1:1 (1:1)
1:0 McTominay 13'
1:1 Shaqiri 26'

Szkocja: Gunn; Hendry, Hanley, Tierney (61' McKenna); Ralston, Robertson; McTominay, Gilmour (79' McLean), McGregor, McGinn (90' Christie); Adams (90+1' Shankland).
Szwajcaria: Sommer; Schär, Akanji, Rodríguez; Widmer (86' Stergiou), Xhaka, Freuler (75' Sierro), Vargas (75' Rieder); Shaquiri (60' Embolo), Aebischer; Ndoye (86' Amdouni).

MVP (według UEFA): Manuel Akanji