Niemcy demolują, samobój Rüdigera

W pierwszym meczu EURO 2024 Niemcy wygrały ze Szkocją 5:1. W pierwszym składzie gospodarze wystąpili Toni Kroos i Antonio Rüdiger.

Toni Kroos i Emre Can. (fot. Getty Images)

Niemcy pokazały się z bardzo dobrej strony w pierwszym meczu EURO. Nie było ani minuty popularnego czasem na najwyższym poziomie cierpienia. Była za to rewelacyjna skuteczność na początku, rywal grający w osłabieniu i odpowiednie zamknięcie meczu.

W pierwszej jedenastce Niemiec wystąpiło dwóch graczy Realu Madryt, Antonio Rüdiger i Toni Kroos. Obaj rozegrali solidne zawody, choć na pierwszy plan wyszedł siłą rzeczy ten drugi. Od jego długiego podania rozpoczęła się akcja bramkowa na 1:0, która była zwieńczeniem dobrego momentu gospodarzy. Na drugie trafienie nie musieliśmy długo czekać. Dobra akcja całego zespołu i indywidualny błysk Musiali dały Niemcom ogromny komfort jeszcze przed upływem 20 minut.

Ważna akcja miała miejsce tuż przed przerwą. Bardzo ostre wejście Porteousa w Gündoğana zakończyło się czerwoną kartką, rzutem karnym i trafieniem na 3:0. Jasne było to, że Szkocja nie ma już żadnych szans na korzystny wynik. W drugiej połowie kolejne gole dorzucili Füllkrug i… Rüdiger. Ta ostatnia bramka była trafieniem samobójczym, jednak trudno nawet mówić o błędzie stopera Królewskich. Miał po prostu mnóstwo pecha po stałym fragmencie gry. Ostatecznie Niemcy mogą być bardzo zadowoleni z tak bezproblemowego startu turnieju. Powody do zmartwień jakieś są, ale dziś na pewno nie ma ich na pierwszym planie. Kropkę nad i postawił jednak Emre Can, który w doliczonym czasie gry strzelił gola na 5:1.

MVP (według UEFA): Jamal Musiala

Niemcy: Neuer; Kimmich, Rüdiger, Tah, Mittelstädt; Andrich (46' Groß), Kroos (80' Can); Gündoğan; Musiala (74' Müller), Wirtz (63' Sané), Havertz (63' Füllkrug)
Szkocja: Gunn; Ralston, Porteous (44' czerwona kartka), Hendry, Tierney (77' McKenna), Robertson; McGinn (67' McLean), McTominay, McGregor (67' Gilmour), Christie (82' Shankland); Adams (46' Hanley)

* * *

Zabrakło na currywursta podczas meczu? Z pomocą przychodzi nasz partner VIVUS, który oferuje pierwszą pożyczkę nawet do 3000 zł z RRSO 0%, gdzie na spłatę masz aż 61 dni!