Advertisement
Menu
/ marca.com

Dwunasty Galáctico Florentino Péreza

Kylian Mbappé stał się dwunastym Galáctico Florentino Péreza. Francuz spełnia swoje marzenie i dołącza do takich nazwisk jak Figo, Zidane, Cristiano Ronaldo, Bale czy Bellingham.

Foto: Dwunasty Galáctico Florentino Péreza
Konstelacja madryckich gwiazd w komplecie. (fot. MARCA)

Kylian Mbappé już oficjalnie został nowym zawodnikiem Realu Madryt i tym samym stał się dwunastym Galáctico Florentino Péreza. Konstelacja gwiazd zapoczątkowana została już 24 lata temu za sprawą transferu Luísa Figo. Od tamtej pory prezes Królewskich wielokrotnie już potrafił wywracać rynek transferowy do góry nogami. Tym razem postawił na swoim domykając temat przenosin byłej już gwiazdy PSG.

Luís Figo (24 lipca 2000 roku)
60 milionów euro

24 lipca 2000 roku Florentino Pérez w towarzystwie Alfredo Di Stéfano zaprezentował Luísa Figo. Portugalczyk był bohaterem najgłośniejszego i najbardziej kontrowersyjnego transferu w historii futbolu, gdyż jako ówczesny kapitan Barcelony zdecydował się na przenosiny właśnie na Santiago Bernabéu. Był również swego rodzaju kartą przetargową Florentino, który właśnie obietnicą sprowadzenia portugalskiego skrzydłowego zagwarantował sobie zwycięstwo w wyborach.

Zinédine Zidane (9 lipca 2001 roku)
73,5 miliona euro

9 lipca 2001 roku Florentino Pérez spełnił jedno ze swoich największych marzeń – zaprezentował jako nowego zawodnika Realu Madryt najlepszego piłkarza na świecie i jednego z najlepszych w historii futbolu. Zinédine Zidane stał się twarzą drugiego roku Florentino na czele klubu i jednocześnie drugim Galáctico po Figo.

Ronaldo Nazário (31 sierpnia 2002 roku)
45 milionów euro

Lato 2002 roku było w biurach na Santiago Bernabéu niesamowicie napięte. Ostatecznie po, wydawać by się mogło, niekończących się negocjacjach z Interem Mediolan ostatniego dnia okienka transferowego Florentino Pérez domknął transfer swojego trzeciego Galáctico. 31 sierpnia około godziny 23:00 brazylijski snajper i najlepszy zawodnik mundialu w Korei i Japonii Ronaldo Nazário oficjalnie dołączył do Figo i Zidane'a.

David Beckham (17 czerwca 2003 rok)
35 milionów euro

17 czerwca 2003 roku Manchester United i Real Madryt oficjalnie poinformowali, że doszli do porozumienia w kwestii transferu Davida Beckhama. Wcześniej Anglicy porozumieli się też z Barceloną, ale sam zawodnik wybrał Real Madryt. Żaden inny piłkarz nie był aż tak idealnym uosobieniem prawdziwej natury Galáctico.

Michael Owen (12 sierpnia 2004 roku)
12 milionów euro

Rok później Real Madryt sprowadził kolejnego zdobywcę Złotej Piłki. Florentino Pérez konsekwentnie kontynuował strategię polegającą na ściąganiu kolejnych Galácticos i tym razem wybrańcem był Michael Owen, za którego Liverpool zainkasował 12 milionów euro. Ostatecznie jego transfer nie należał do najbardziej udanych – angielski napastnik nie potrafił się zaadaptować ani do Realu Madryt, ani do samego miasta i już po roku wrócił do Anglii.

Cristiano Ronaldo (11 czerwca 2009 roku)
96 milionów euro

W kwietniu 2009 roku Florentino Pérez w wielkim stylu wrócił do Realu Madryt. Za punkt honoru postawił sobie przywrócenie klubu na należną mu pozycję i aby tego dokonać, zdecydował się na kilka widowiskowych ruchów na rynku transferowym. Tym pierwszym było sprowadzenie Cristiano Ronaldo za rekordowe wówczas 96 milionów euro. Wcześniej warunki całej operacji z Manchesterem United domknął Ramón Calderón, a Florentino temat przypieczętował.

Kaká (8 czerwca 2009 roku)
65 milionów euro

Transfer Kaki został oficjalnie potwierdzony jeszcze przed faktycznym sprowadzeniem Cristiano Ronaldo. Brazylijczyk ostatecznie nie spełnił pokładanych w nim nadziei i z powodu różnego rodzaju problemów zdrowotnych nie było mu dane zatriumfować w koszulce Los Blancos. Mimo wszystko w tamtym czasie był wielkim wieloletnim marzeniem madridistas, które Florentino postanowił spełnić.

Karim Benzema (1 lipca 2009 roku)
35 milionów euro

Wymarzona i upatrzona dziewiątka Florentino Péreza, który osobiście pofatygował się do domu zawodnika w Lyonie, aby przekonać go do transferu. Karim Benzema kosztował Królewskich 35 milionów euro, a swoje najlepsze lata gry zaprezentował po odejściu Cristiano Ronaldo, gdy stał się liderem zespołu, jego najlepszym strzelcem i zdobywcą Złotej Piłki. Odszedł rok temu z pięcioma Pucharami Europy w dorobku.

Gareth Bale (1 września 2013 roku)
101 milionów euro

Dziewiąty Galáctico Florentino Péreza. Może nie była to tak długa opera mydlana jak ta z Kylianem Mbappé w roli głównej, ale transfer Bale'a był dla Florentino Péreza jednym z tych najbardziej męczących. Tottenham na wszystkie możliwe sposoby bronił się przed odejściem swojego gwiazdora, który w pewnym momencie musiał się nawet zbuntować, aby wywrzeć jakąkolwiek presję na swoim pracodawcy. Ostatecznie za 101 milionów euro Walijczyk stał się w tamtym czasie najdroższym piłkarzem w historii futbolu.

Eden Hazard (9 czerwca 2019 roku)
115 milionów euro

Eden Hazard przechodził do Realu Madryt jako jeden z trzech najlepszych piłkarzy na świecie. Kluczowy zawodnik Chelsea i gracz, który przez lata fascynował cały piłkarski świat. W tamtym czasie nikt nie miał wątpliwości, że ten transfer będzie strzałem w dziesiątkę, dlatego Florentino Pérez zdecydował się wyłożyć za niego ponad 100 milionów euro. Do pamiętnej kontuzji w meczu z PSG wydawało się, że wszystko idzie w dobrym kierunku. Później Hazard już nigdy nie wrócił na swój poziom i tak naprawdę jego kariera dobiegła końca.

Jude Bellingham (7 czerwca 2023 roku)
103 miliony euro

Najmłodszy Galáctico w historii Realu Madryt. Można by nawet powiedzieć, że w wieku 19 lat piłkarz jest bardziej perspektywiczną perełką niż pełnoprawnym Galáctico, ale Florentino Pérez wiedział, że ma do czynienia z wielką gwiazdą. Dlatego też nie zawahał się, gdy musiał zapłacić Borussii Dortmund 103 miliony euro. W swoim pierwszym sezonie w Madrycie wygrał Ligę Mistrzów, La Ligę i Superpuchar Hiszpanii, będąc jednym z najlepszych zawodników sezonu.

Kylian Mbappé (3 czerwca 2024 roku)
Najdłużej wyczekiwany. Transfer, na który Florentino Pérez i całe madridismo musieli czekać aż siedem lat. Dołącza do Realu Madryt, aby skompletować drużynę marzeń, która przez najbliższe lata ma rządzić w całej Europie.

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!