/ KRot, Mateo, ostricz, Santi01

Świetny mecz Arribasa, zespół Reiniera spada z Serie A

Sergio Arribas bardzo udanie zakończył sezon La Ligi, choć nie rozpoczął meczu w pierwszym składzie. Almería spada jednak z ligi, tak jak Frosinone. W decydującym meczu Reinier wszedł w końcówce, ale nie pomógł swojej drużynie w utrzymaniu.

Sergio Arribas. (fot. Getty Images)

Endrick (Palmeiras)*
Po ośmiu dniach od opuszczenia boiska na noszach wyszedł w pierwszym składzie na mecz Pucharu Brazylii z Botafogo-SP. Nie był to dla niego najłatwiejszy mecz, ewidentnie też raczej unikał twardszych starć. Zanotował tylko 18 kontaktów z piłką przez 63 minuty na boisku. Zanotował kilka ciekawych akcji, posłał jedno kluczowe podanie, ale nie zdołał nawet oddać jednego strzału. W pojedynkach z rywalami, których było jak na lekarstwo, również nie błyszczał. Zszedł z boiska w 63. minucie, a Palmeiras zremisowało 0:0 z Botafogo, więc zwycięstwo 2:1 w pierwszym meczu dało im awans do kolejnej rundy.
Ocena SofaScore: 6,7/10

Peter González (Valencia CF)**
W ostatniej kolejce sezonu Valencia grała z Celtą na wyjeździe, a Peter rozpoczął ten mecz na ławce. Dostał od Barajy 21 minut przy stanie 2:2 i wniósł powiew świeżości do ofensywy. Chętnie pokazywał się do piłki, próbował pojedynków z rywalami aż 7 razy (wygrał 4), oddał jeden strzał i był dwukrotnie faulowany. Mimo to brakowało mu konkretów, a dodatkowo zmarnował doskonałą okazję, by dać Valencii trzy punkty. Ostatecznie Nietoperze zremisowały 2:2, a Peter przyzwoicie zakończył swój pobyt w Valencii, w którym spisał się naprawdę powyżej oczekiwań.
Ocena Marki: 1/3
Ocena Asa: 1/3
Ocena WhoScored: 6,2/10
Ocena SofaScore: 6,3/10

Juanmi Latasa (Getafe CF)
W ostatnim meczu tego sezonu nie zagrał z powodu piątej żółtej kartki otrzymanej w poprzednim tygodniu. Jego koledzy przegrali u siebie z Mallorcą 1:2.

Rafa Marín (Deportivo Alavés)
Wyjazdowe spotkanie z Las Palmas rozpoczął na ławce rezerwowych. Dostał szansę tuż po przerwie, gdy w 46. minucie zmienił Abdela Abqara. Spisał się solidnie. Miał 24 kontakty z piłką i podawał celnie na poziomie 79% (11 na 14). Zanotował 3 przechwyty, 2 wybicia oraz jeden wślizg. Wygrał 2 z 2 stoczonych pojedynków. W 58. minucie oddał strzał głową po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, ale piłka po uderzeniu w słupek wyszła na aut bramkowy. Ostatecznie Alavés zremisowało 1:1.
Ocena WhoScored: 6,7/10
Ocena SofaScore: 6,7/10

Marvin (Las Palmas)
W niedzielę Las Palmas zremisowało z Deportivo Alavés 1:1, a Hiszpan nie znalazł się w kadrze na to spotkanie.

Reinier (Frosinone Calcio)
Niedziela była czarnym dniem dla jego zespołu. Frosinone przegrało u siebie z Udinese 0:1 i spadło do Serie B, ponieważ w równoległym spotkaniu Empoli pokonało Romę. Reinier wszedł na boisko w dopiero w 85. minucie i nie mógł zrobić wiele więcej. Jego zespół pogrzebał szansę na utrzymanie tak naprawdę bez niego. Po dwóch sezonach spędzonych w Serie A Frosinone żegna się z pierwszą ligą, a Reinier po kolejnym nieudanym roku żegna się z drugim klubem, w którym nie zrobił furory.
Ocena La Gazetta dell Sport: brak/10
Ocena WhoScored: 6,0/10
Ocena SofaScore: 6,4/10

Jesús Vallejo (Granada)
Granada zakończyła fatalny sezon upokarzającą porażką 0:7 z Gironą, przez co spadła na ostatnie miejsce w tabeli. Stało się to bez udziału Vallejo, który ciągle pozostaje poza grą.

Odeszli w letnim oknie transferowym

Óscar Aranda (FC Famalicão)
Famalicão już w poprzednim tygodniu zakończyło sezon.

Sergio Arribas (UD Almería)
Domową i zarazem pożegnalną dla Almeríi potyczkę z Cádizem rozpoczął na ławce rezerwowych. Pojawił się na boisku zaraz po przerwie, w 46. minucie przy stanie 0:1. Jego wejście odmieniło grę zespołu gospodarzy, którzy ostatecznie wygrali 6:1. Arribas miał 43 kontakty z piłką, podawał celnie na poziomie 93% (27 na 29), zanotował jedno kluczowe podanie i oddał łącznie aż 7 strzałów (4 celne, 2 niecelne i jeden zablokowany). Najważniejsze jednak jest to, że zdobył 2 bramki. Najpierw po dobrym zachowaniu tuż przed bramkarzem i dobitką w 52. minucie (na 2:1), a później w 86. minucie po wykorzystaniu błędu Roberta Navarro. Skrót tego spotkania można zobaczyć tutaj. Almería w imponującym stylu zakończyła swój spadkowy sezon, a były kapitan Castilli po nierozegraniu ani minuty w pojedynkach z Betisem i Barceloną w dwóch ostatnich kolejkach strzelił 3 gole i zanotował jedną asystę.
Ocena Marki: 3/3
Ocena Asa: 3/3
Ocena WhoScored: 8,5/10
Ocena SofaScore: 8,3/10

Marco Asensio (Paris Saint-Germain)
W finale Pucharu Francji PSG pokonało Olympique Lyon 2:1, a Marco wszedł tylko na ostatnią minutę doliczonego czasu.

Antonio Blanco (Deportivo Alavés)
Z powodu pauzy za kartki nie znalazł się w kadrze na wyjazdowy mecz z Las Palmas, który Alavés zremisowało 1:1.

Karim Benzema (Al-Ittihad)
Al-Ittihad zakończyło rozczarowujący sezon zwycięstwem z Damacem 4:1 i porażką z Al-Nassr 2:4. Stało się to bez udziału Karima, który nie zdążył wyleczyć urazu.

Víctor Chust (Cádiz CF)**
W wyjazdowym meczu z Almeríą na koniec sezonu pauzował za czerwoną kartkę z poprzedniej kolejki. Może i tak dla niego lepiej, bo Cádiz przegrał aż 1:6.

Carlos Dotor (Celta Vigo)
Bardzo długo kazał na siebie czekać. Po raz pierwszy od 28 stycznia pojawił się na murawie. W meczu z Valencią wszedł na boisko w 75. minucie i właściwie niczego nie zepsuł. Grał przede wszystkim na swojej połowie i nie zaliczył ani jednej straty. Celta zremisowała 2:2, ale wszystkie gole padły jeszcze przed jego wejściem.
Ocena Asa: brak/3
Ocena WhoScored: 6,1/10

Takefusa Kubo (Real Sociedad)**
W meczu z Atlético akcje ofensywne Realu Sociedad opierały się głównie na Japończyku, który pokazał się z dobrej strony. Oddał co prawda tylko jeden celny strzał, ale mógł on zakończyć się golem, gdyby nie znakomita interwencja Jana Oblaka. W całym spotkaniu miał cztery udane próby dryblingu. Często napędzał ataki swojego zespołu, wygrał aż osiem pojedynków i miał jedno podanie kluczowe. Z całą pewnością był jedną z najjaśniejszych postaci w formacji ofensywnej, ale niestety na niewiele się to zdało. Real Sociedad przegrał u siebie 0:2, a skrót tego meczu można obejrzeć tutaj.
Ocena Marki: 2/3
Ocena Asa: 2/3
Ocena WhoScored: 7,5/10
Ocena SofaScore: 6,9/10

Mariano Díaz (Sevilla FC)
Wyjazdowy mecz z Barceloną rozpoczął na ławce rezerwowych. Wszedł na boisko w 79. minucie. Zanotował 9 kontaktów z piłką, podawał celnie na poziomie 83% (5 na 6) i oddał jeden strzał (celny). Poza tym w żaden sposób nie pomógł swojej drużynie. Sevilla przegrała 1:2.

Mario Gila (Lazio)**
Mecz z Sassuolo rozpoczął od znakomitego podania, które powinno stać się asystą. Później tradycyjnie był bardzo aktywny, będąc jednym z dwóch zawodników z ponad 100 kontaktami z piłką. W obronie spisywał się bardzo dobrze, za wyjątkiem jednej akcji, gdy dał się ograć Lipaniemu, co mogło zakończyć się stratą gola. Tak się jednak nie stało, a przy trafieniu Sassuolo nie ponosił odpowiedzialności. Wyleczył kontuzje na dwa ostatnie mecze sezonu i wypadł w nich bardzo dobrze. Lazio zremisowało z Sassuolo 1:1.
Ocena La Gazzetta dello Sport: 6,5/10
Ocena WhoScored: 7,3/10
Ocena SofaScore: 7,5/10

Miguel Gutiérrez (Girona FC)**
Wyszedł w pierwszym składzie na mecz z Granadą i spisał się bardzo dobrze, podobnie jak cała drużyna Girony, która urządziła fiestę w ostatniej kolejce na Montilivi. Zanotował asystę przy drugim golu, gdy świetnie ruszył na obieg i znalazł polu karnym Cyhankowa. Miał jeszcze kilka niezłych, napędzających zagrań. W defensywie nie był zbyt często niepokojony i poza tym nie wyróżnił się szczególnie, jak na okazałość wyniku. Został zdjęty w 65. minucie, a Girona wygrała z Granadą aż 7:0.
Ocena WhoScored: 7,4/10
Ocena SofaScore: 7,2/10

Álvaro Odriozola (Real Sociedad)
W sobotę Real Sociedad przegrał z Atlético 0:2, a Hiszpan przesiedział całe spotkanie na ławce rezerwowych.

Zawodnik kolejki: Sergio Arribas