Real Valladolid wraca do Primera División

Real Valladolid w szalonych okolicznościach wywalczył w niedzielny wieczór powrót na najwyższy poziom rozgrywkowy w Hiszpanii.

Kibice Realu Valladolid. (fot. Getty Images)

Real Valladolid pokonał u siebie 3:2 Villarreal B i wywalczył awans do Primera División. Piłkarze Puceli przegrywali w drugiej połowie z rezerwami Żółtej Łodzi Podwodnej, ale dzięki fantastycznej kocówce i bramkom Víctora Meseguera w 91 oraz Mamdou Sylli w 97 minucie (z rzutu karnego) udało im się odwrócić wynik. Goście mieli jeszcze szansę na remis, ale piłka trafiła w słupek. Ponadto dzięki korzystnym wynikowi ze spotkania Eibaru, gospodarzom z centralnej Hiszpanii udało się wrócić do elity.

Valladolid w drugiej części sezonu zajmował miejsca dające baraże o awans do Primera División, ale w końcówce, wobec kłopotów prowadzących Leganés i Eibaru, udało mu się wskoczyć na czołowe miejsca. Tak więc Real wraca do pierwszej ligi po zaledwie roku przerwy. W zespole, którego właścicielem nadal jest Ronaldo Nazário, występują chociażby wychowankowie Realu Madryt – Javi Sánchez i Israel Salazar, ale zdecydowanie nie są pierwszoplanowymi postaciami.

Drugim beniaminkiem sezonu 2024/25 prawdopodobnie będzie Leganés, gdyż popularni Los Pepineros mają przed ostatnią kolejką trzy oczka przewagi nad trzecim Eibarem i potrzebują do awansu punktu w ostatnim meczu, który zagrają u siebie przeciwko Elche.