Piłkarki wygrywają w San Sebastián

W meczu 28. kolejki Ligi F piłkarki Realu Madryt wygrały w Zubiecie z Realem Sociedad 2:1. Bramki dla Królewskich zdobyły Signe Bruun i Athenea del Castillo.

Radość piłkarek Realu Madryt po zdobyciu drugiej bramki w meczu z Realem Sociedad. (fot. realmadrid.com)

Las Blancas bardzo szybko ustawiły sobie spotkanie z Baskijkami, bo już w 8. minucie objęły prowadzenie za sprawą Signe Bruun, która dobiła piłkę po strzale Lindy Caicedo. Królewskie kontynuowały ataki i w 30. minucie Athenea del Castillo podwoiła prowadzenie zespołu, pokonując Elenę Lete mocnym strzałem w okienko po asyście Caroline Møller. 6 minut później gospodynie złapały kontakt po bardzo ładnym trafieniu z rzutu wolnego Cecilii Marcos.

Po przerwie w Zubiecie więcej bramek nie oglądaliśmy i ostatecznie piłkarki Realu Madryt dowiozły skromne prowadzenie do końcowego gwizdka.

Teraz piłkarki, które mają zapewnioną drugą pozycję w tabeli Ligi F, udają się na zgrupowania reprezentacji i wrócą do gry 9 czerwca, kiedy to zmierzą się z Athletikiem Bilbao na Estadio Alfredo Di Stéfano. Będzie to ostatnie spotkanie domowe w tym sezonie. Sezon Las Blancas zakończą w weekend 15-16 czerwca w Huelvie, gdzie zmierzą się ze Sportingiem.

Real Sociedad – Real Madryt 1:2