Chorwacja lepsza od Egiptu, dwie asysty Modricia

Chorwacja wygrała towarzyski turniej ACUD organizowany z inicjatywy FIFA. W finale pokonała Egipt 4:2, a dwie asysty na koncie zapisał Modrić.

Luka Modrić. (fot. Getty Images)

Chorwacja pokonała w Kairze Egipt 4:2, wygrywając towarzyski turniej ACUD. To gospodarze jako pierwsi wyszli na prowadzenie, ale później wyraźnie lepsza była Chorwacja, która świetnie wykonywała stałe fragmenty gry. Luka Modrić znalazł się w wyjściowym składzie i spędził na boisku 60 minut. W tym czasie zdążył dwukrotnie asystować przy trafieniach kolegów.

Gospodarze dosyć szybko wyszli na prowadzenie. Po strzale z rzutu wolnego nie najlepiej interweniował Labrović, dając rywalom drugą szansę i po chwili musiał wyciągać piłkę z siatki. Trafienie na swoim koncie zapisał Rabia. Strata gola podziałała motywująco na Chorwatów, którzy ruszyli do ataku. Najpierw po rzucie wolnym i strzale Brozovicia paradą popisał się Gabaski. W odpowiedzi Egipt wyprowadził kontratak zakończony uderzeniem Mostafy Mohameda w słupek. W 21. minucie Chorwaci doprowadzili do remisu. FIFA w tej akcji przypisuje asystę Modriciowi, chociaż całą pracę w tej sytuacji wykonał Vlašić, który pokonał Gabaskiego pięknym uderzeniem spoza pola karnego. Praktycznie cała reszta pierwszej części rozgrywała się na połowie Egiptu, a w doliczonym czasie znakomitą sytuację zmarnował Petković, nie trafiając z kilku metrów do pustej bramki.

Na drugą połowę odważniej wyszedł Egipt, który przez kilka minut miał inicjatywę. Chorwacja pierwszy raz zaatakowała w 57. minucie i wyszła wtedy na prowadzenie. Tym razem asysta Modricia zasługuje na większą uwagę, ponieważ z rzutu rożnego dośrodkował idealnie na głowę Petkovicia. Chwilę później Luka opuścił murawę. Egipt znów zaatakował i Trézéguet posłał piłkę minimalnie obok bramki. Następnie po świetnej akcji zespołowej spudłował Mario Pašalić. W 77. minucie Majer dośrodkował z rzutu wolnego, a w polu karnym spod krycia urwał się Kramarić, podwyższając prowadzenie gości. Egipt rzucił się do ataku, żeby zdobyć kontaktowego gola, lecz zamiast tego nadział się na kontratak, po którym Chorwacja strzeliła czwartego gola. W ostatnich sekundach gospodarze zdobyli drugą bramkę, ustalając wynik spotkania.

Egipt – Chorwacja 2:4 (1:1)
1:0 Rabia 6’ (asysta: Hamdy)
1:1 Vlašić 21’ (asysta: Modrić)
1:2 Petković 57’ (asysta: Modrić)
1:3 Kramarić 77’ (asysta: Majer)
1:4 Majer 87’ (asysta: Kramarić)
2:4 Abdelmonem 94’ (asysta: Hany)

Egipt: Gabaski, Hamdy (Fathy 68’), Abdelmonem, Rabia, Hany, Tawfik (Kouka 46’), Attia (Atef 85’), Trézéguet (El Shamy 79’), Afsha, Marmoush (Sherif 79’), Mostafa Mohamed (Shalaby 79’).

Chorwacja: Labrović (Kotarski 46’), Stanišić, Vida, Pongračić, Gvardiol (Juranović 60’), Vlašić (Mario Pašalić 67’), Modrić (Marco Pašalić 60’), Brozović (Kovačić 46’), Majer, Petković (Kramarić 67’), Pjaca.