Barcelona i Arsenal w ćwierćfinałach Ligi Mistrzów

We wtorek awans do ćwierćfinałów Ligi Mistrzów wywalczyły zespoły Barcelony i Arsenalu. Znamy dzięki temu 6 z 8 ekip, które zostaną rozlosowane już w piątek 15 marca.

Fermín López i João Cancelo świętują gola dla Barcelony w meczu z Napoli. (fot. Getty Images)

Barcelona szybko wyszła na dwubramkowe prowadzenie, ale Włosi złapali kontakt jeszcze przed przerwą. W drugiej połowie gości długo napierali, ale nie wykorzystali swoich szans i w końcówce dobił ich gol Roberta Lewandowskiego. W Londynie gospodarze wyrównali dwumecz pod koniec pierwszej połowy po świetnej akcji Martina Ødegaarda z Leandro Trossardem. W drugiej części obie ekipy grały bardzo uważnie i ostatecznie spotkanie przedłużyło się do dogrywki. W niej mecz był jeszcze bardziej zamknięty i doszło do karnych, w których triumfowali gospodarze. Co ciekawe, była to pierwsza seria rzutów karnych w Lidze Mistrzów od finału między Realem i Atlético w 2016 roku.

21:00 Borussia Dortmund – PSV [1:1; Polsat Sport Premium 2]

Losowanie całej dalszej drabinki (ćwierćfinałów, półfinałów i gospodarza finału) zaplanowano na piątek 15 marca na 12:00 czasu polskiego. Każdy może trafić na każdego w dowolnej konfiguracji meczów u siebie i na wyjeździe.

ĆWIERĆFINALIŚCI LIGI MISTRZÓW: Bayern, PSG, City, Real, Barcelona, Arsenal, Atlético/Inter, BVB/PSV.