Piłkarki wyszarpały zwycięstwo w końcówce

W meczu 18. kolejki Ligi F piłkarki Realu Madryt wygrały z UDCA Tenerife 2:1. Bramki dla Królewskich zdobyły Olga Carmona i Signe Bruun.

Piłkarki Realu Madryt wygrywają i umacniają się na drugiej pozycji Ligi F. (fot. Getty Images)

Od początku meczu w Valdebebas obie drużyny narzuciły wysokie tempo. W 3. minucie przyjezdne zaznaczyły swoją obecność za sprawą Barroso, która strzałem z woleja próbowała pokonać Misę. W odpowiedzi indywidualną akcją popisała się Linda Caicedo, która w polu karnym zagrała do Signe Bruun, jednak strzał Dunki efektownie wybroniła Reis, która zatrzymała również dobitkę Claudii Zornozy. W 13. minucie dośrodkowała Olga, Atehena dopadła do piłki wybitej przez bramkarkę Teneryfy, ale jej uderzenie zblokowała defensorka gości. Przed upływem pół godziny gry kantabryjska atakująca została sfaulowana w polu karnym przez Beltrán, a rzut karny pewnie na bramkę zamieniła Olga Carmona. Do przerwy Las Blancas prowadziły zatem 1:0.

Po zamianie stron Królewskie mogły podwoić prowadzenie po główce Bruun, ale piłka po uderzeniu duńskiej napastniczki, która miała bardzo dobrą pozycję, minęła światło bramki. Zamiast 2:0 mieliśmy 1:1 po płaskim uderzeniu zza pola karnego Babajide. Chwilę później drużyna z Teneryfy mogła objąć prowadzenie po strzale głową Blom. To obudziło Las Blancas, które zdecydowaniej ruszyły po drugą bramkę i w 70. minucie ponownie bliska wpisania się na listę strzelczyń była Bruun, ale jej strzał wybroniła Reis. Kilka minut później pojedynek sam na sam z Reis przegrała Naomie Feller. Podopieczne Alberto Torila walczyły do końca i w 2. minucie doliczonego czasu gry Bruun dopięła swego, która zamknęła bardzo dobre dogranie Sandie Toletti i zdobyła bramkę na wagę zwycięstwa.

Łatwo nie było, ale przed przerwą na reprezentacje piłkarki Realu Madryt zrobiły swoje i zainkasowały komplet punktów, dzięki któremu umacniają się na pozycji wiceliderek Ligi F, mając w tym momencie 4 punkty przewagi nad trzecim Levante.