Będzie Klasyk w finale Pucharu Króla

Stało się to, co można było przewidywać od początku. Real Madryt i Barcelona zagrają w finale Pucharu Króla. Katalończycy bardzo wysoko pokonali dzisiaj Tenerife.

Rokas Jokubaitis między zawodnikami Tenerife (fot. Getty Images)

Barcelona będzie rywalem Realu Madryt w finale Pucharu Króla. Katalończycy wysoko pokonali Tenerife i pewnym krokiem weszli do najważniejszego spotkania turnieju. Są jedyną drużyną, która na tym turnieju ma średnią zdobytych punktów powyżej 100. Dzisiaj uzbierała ich aż 108, a wcześniej z Manresą – 102.

Tenerife sprawiło niespodziankę w ćwierćfinale, eliminując Unicaję. Jednak w starciu z Barceloną było zupełnie bezradne. Mecz był wyrównany tylko w pierwszej kwarcie. Co więcej, Kanaryjczycy zdołali ją wygrać. Wtedy przyszła druga część rywalizacji, kiedy Barça udowodniła swoją wyższość. Imponujący wynik 40:8 w ciągu dziesięciu minut praktycznie rozstrzygnął mecz, bo Tenerife nie miało żadnych argumentów, żeby gonić Katalończyków.

W grze o tytuł pozostały zatem dwie drużyny: Real Madryt i Barcelona. Finałowy Klasyk odbędzie się jutro.