/ Leszczu, Mateo, Ostricz, Santi01

Dobry mecz Mario Gili, Endrick nie zagra na Igrzyskach

Ostatni weekend nie był zbyt udany dla zawodników wypożyczonych lub sprzedanych z Realu Madryt. Wyróżnia się niezły mecz Kubo, choć i tak jego zespół przegrał, oraz porażka Brazylii Endricka, która nie zagra na tegorocznych Igrzyskach Olimpijskich.

Wypożyczeni

Endrick (Palmeiras)*
Endrick w decydującym meczu na turnieju preolimpijskim próbował ciągnąć Brazylię, ale Canarinhos się nie spisali. Po porażce z Paragwajem przyszło zwycięstwo z Wenezuelą, w którym młody Brazylijczyk zanotował asystę. Jednak w kluczowym spotkaniu z Argentyną cała Brazylia wyglądała średnio i przegrała 0:1, żegnając się jednocześnie z letnimi igrzyskami olimpijskimi, co jest wielkim rozczarowaniem. Endrick dzięki temu jednak najprawdopodobniej odbędzie pretemporadę z Realem Madryt. Palmeiras rywalizuje obecnie w Campeonato Paulista, ale trudno powiedzieć, czy 17-latek od razu dołączy do drużyny, czy też otrzyma kilka dni wolnego.

Juanmi Latasa (Getafe CF)
Cały mecz z Celtą Vigo spędził na ławce rezerwowych. Getafe wygrało u siebie 3:2, a decydujące trafienie zaliczył w doliczonym czasie gry Jaime Mata, który utworzył duet napastników z Mayoralem właśnie kosztem Latasy. Mata zakończył spotkanie z dubletem, a Mayoral z jednym trafieniem.

Rafa Marín (Deportivo Alavés)
Wybiegł w pierwszym składzie na wyjazdowe starcie z Villarrealem. Nie będzie jednak dobrze wspominał tego występu, bowiem nabawił się urazu i zszedł z boiska już w 14. minucie. Wydaje się, że Marín doznał kontuzji piszczela prawej nogi pięć minut wcześniej, gdy w fatalny sposób stracił piłkę na połowie rywala i pozwolił mu na wyprowadzenie groźniej kontry, która ostatecznie nie zakończyła się bramką. 21-latek przez kilka minut pozostawał na boisku, ale ostatecznie opuścił je i już poza nim lekko kulał. Alavés nie poinformowało oficjalnie o tym, jak poważna jest to kontuzja ani ile potrwa absencja stopera.
Ocena Marki: bez oceny
Ocena Asa: bez oceny
Ocena WhoScored: 6,3/10
Ocena SofaScore: 6,5/10

Marvin (Las Palmas)
Las Palmas wygrało u siebie z Valencią 2:0, ale dla Hiszpana był to mecz bez większej historii. Ma za sobą mocno dyskretny występ. Oddał tylko jeden niecelny strzał i miał jedną udaną próbę dryblingu. Nie pokazywał się w ofensywie i oglądaliśmy już lepsze mecze w jego wykonaniu. Boisko opuścił w doliczonym czasie gry.
Ocena Marki: 1/3
Ocena Asa: 1/3
Ocena WhoScored: 6,5/10

Reinier (Frosinone Calcio)
W meczu z Fiorentiną Frosinone zagrało bardzo słabo, ale nie było w tym żadnej winy Reiniera. Wszedł na boisko przy wyniku 4:0 dla gospodarzy i choć tuż po jego wejściu padł gol honorowy, Brazylijczyk nie przyniósł wielkiego pożytku. Zaliczył sporo strat, harował w defensywie, ale w grze do przodu brakowało mu dokładności. Nie był jednak na pewno wśród winnych porażki 1:5 we Florencji.
Ocena La Gazzetta dello Sport: 5/10
Ocena SofaScore: 6,8/10

Jesús Vallejo (Granada)
Z powodu kontuzji przegapił mecz z Barceloną, który Granada zremisowała 3:3.

Odeszli w letnim oknie transferowym

Óscar Aranda (FC Famalicão)
Jego zespół zremisował na wyjeździe z Farense, ale Aranda znów znalazł się poza kadrą. Nikt nie wie, co się dzieje z Hiszpanem. Trenuje z zespołem, w ubiegłym tygodniu zwiedzał Porto, ale w piłkę po raz ostatni grał 9 grudnia.

Sergio Arribas (UD Almería)
Znalazł się w wyjściowej jedenastce na domowy mecz z Athletikiem. Tym razem niczym się jednak nie wyróżnił. Miał 31 kontaktów z piłką i podawał celnie na poziomie 86% (18 na 21). Nie oddał ani jednego strzału na bramkę i nie zanotował ani jednego kluczowego podania. Nie dało się go za cokolwiek wyróżnić i zauważył to również Gaizka Garitano, który zdjął go z boiska w 66. minucie.
Ocena WhoScored: 6,1/10
Ocena SofaScore: 6,7/10

Marco Asensio (Paris Saint-Germain)
Hiszpan rozpoczął mecz z Lille od pierwszej minuty. Tym razem nie był tak decydującą postacią jak tydzień temu, ale zanotował dobre zawody. Oddał cztery strzały, do których dołożył dwa kluczowe podania i dwa wygrane pojedynki. Nie miał udziału przy żadnej z bramek, ale szukał gry i utrzymał niezłą dyspozycję z ostatnich tygodni. PSG wygrało u siebie 3:1.
Ocena WhoScored: 7,1/10
Ocena SofaScore: 7,4/10

Antonio Blanco (Deportivo Alavés)
Wyszedł w podstawowym składzie na wyjazdowe spotkanie z Villarrealem. Rozegrał solidne zawody. Zwłaszcza pod kątem defensywnym. Miał 61 kontaktów z piłką, podawał celnie na poziomie 80% (43 na 54) i zanotował jedno kluczowe podanie. Dobrze radził sobie z długimi podaniami (4 na 7). Raz uderzał na bramkę, ale jego próba została zablokowana. Wygrał 5 z 13 stoczonych pojedynków. Zaliczył jeden odbiór i 3 skuteczne wślizgi. Przebywał na murawie do ostatniego gwizdka. Alavés zremisowało z Żółtą Łodzią Podwodną 1:1.
Ocena WhoScored: 6/4/10

Karim Benzema (Al-Ittihad)
Po wygranej w Pucharze Króla Al-Ittihad zaliczył również dobry występ w lidze, gdzie pokonał Al-Tai 3:0, ale bez udziału Karima. Francuz nie dogaduje się z trenerem i trenuje indywidualnie.

Víctor Chust (Cádiz CF)**
Po przyzwoitych meczach z Athletikiem i Villarrealem przyszedł czas na dołek, który przypadł na spotkanie z Betisem. Chust nie był zbyt pewny, podobnie jak cała defensywa Cádizu. Dobrze wyprowadzał piłkę, ale przegrał wszystkie pojedynki i rywale raczej nie mieli z nim problemu. Nie zdołał zablokować uderzenia Fornalsa, które ostatecznie wylądowało w siatce. Cádiz przegrał 0:2 i wciąż trwa w swojej słabej passie.
Ocena Marki: 1/3
Ocena Asa: 1/3
Ocena WhoScored: 5,7/10
Ocena SofaScore: 6,1/10

Carlos Dotor (Celta Vigo)
Z powodu kontuzji przegapił mecz z Getafe. Celta przegrała na wyjeździe 2:3.

Takefusa Kubo (Real Sociedad)**
Real Sociedad poległ u siebie z Osasuną 0:1, ale pomimo słabego wyniku Japończyk był jedną z najjaśniejszych postaci w swoim zespole. Był aktywny i stwarzał wiele zagrożenia w polu karnym rywali. Miał kilka niezłych okazji do zdobycia bramki, ale zawsze brakowało kropki nad „i”. W sumie oddał aż sześć strzałów, zanotował pięć kluczowych podań i wygrał jeden pojedynek. 22-latek wrócił z Pucharu Azji w wysokiej formie i pomimo przegranej ma powody do zadowolenia. Skrót tego meczu można obejrzeć tutaj.
Ocena Marki: 2/3
Ocena Asa: 2/3

Mariano Díaz (Sevilla FC)
Nie znalazł się w kadrze na domowy mecz z Atlético, który Sevilla wygrała 1:0. Oficjalnie z powodu kontuzji. Natomiast ze stolicy Andaluzji dochodzą plotki o tym, że Los Nervionenses rozpoczęli już negocjacje w sprawie rozwiązania kontraktu z 30-latkiem. Niewykluczone zatem, że przygoda byłego napastnika Realu Madryt z klubem z Ramón Sánchez-Pizjuán zakończy się zdecydowanie wcześniej niż ktokolwiek przypuszczał.

Mario Gila (Lazio)**
Ostatnio zaliczył słabszy występ, a teraz wrócił na wyższy i solidny poziom. Rozegrał bardzo dobre 90 minut w wyjazdowym spotkaniu z Cagliari wygranym przez Lazio 3:1. Nie zawinił przy straconym golu i spisywał się bez zarzutu. Przerwał wiele akcji rywali i świetnie grał w powietrzu. Takiego Mario Lazio będzie potrzebowało w spotkaniu z Bayernem Monachium.
Ocena La Gazzetta dello Sport: 6,5/10
Ocena WhoScored: 7,3/10
Ocena SofaScore: 7,3/10

Miguel Gutiérrez (Girona FC)**
Powrót na Bernabéu nie był dla Hiszpana udany. Trudno się do niego personalnie przyczepić, bo ataki Królewskich pędziły raczej prawą stroną z perspektywy Girony, ale sam Miguel nie pokazał zbyt wiele. Ani w fazie konstrukcji ataku, ani w defensywie, ani w środku pola. Był to dla niego słaby mecz, ale można to powiedzieć o całej ekipie gości.
Ocena WhoScored: 5,8/10
Ocena SofaScore: 6,4/10

Álvaro Odriozola (Real Sociedad)
Na początku lutego w meczu z Gironą obrońca uszkodził więzadło poboczne strzałkowe i w najbliższych tygodniach nie zobaczymy go na murawie.

Zawodnik kolejki: Mario Gila