/ KRot, Mateo, Ostricz, Santi01

Świetny mecz Asensio i przestrzelona jedenastka Endricka [VIDEO]

W ostatnich dniach wiele działo się na boiskach u piłkarzy związanych z Realem Madryt. Świetny mecz w Ligue 1 zanotował Marco Asensio (gol i asysta), a na listę strzelców wpisał się także Sergio Arribas. Zdecydowanie w gorszych nastrojach niż ta dwójka są za to Endrick (przestrzelony karny), Juanmi Latasa (sprokurowanie karnego) i Álvaro Odriozola, który doznał kontuzji kolana.

Przyszły zawodnik Realu Madryt i były zawodnik Realu Madryt. (fot. Getty Images)

Wypożyczeni

Álex Jiménez (AC Milan)
Prawy obrońca cały mecz w ten weekend przesiedział na ławce rezerwowych, a jego Milan wygrał na wyjeździe 3:2 z Frosinone.

Endrick (Palmeiras)*
Rozegrał 79 minut z Paragwajem w turnieju preolimpijskim. Przestrzelił rzut karny w bardzo ważnym momencie i Brazylia ostatecznie przegrała 0:1. Ta porażka nie musi oznaczać braku awansu na Igrzyska, ale na pewno może to Canarinhos zdecydowanie utrudnić.

Juanmi Latasa (Getafe CF)
Nie ma za sobą dobrego meczu. Wyjazdowe starcie z Betisem zaczął w pierwszym składzie i niczym dobrym się nie wyróżnił. Sprokurował za to rzut karny w dość lekkomyślny sposób. Na 20 kontaktów z piłką zanotował aż 8 strat, a do tego aż czterokrotnie faulował, w tym raz we własnym polu karnym, tuż przed tym jak Isco zamienił jedenastkę na gola. W przerwie Bordalás zdjął go z boiska i trudno mu się dziwić.
Ocena Marki: 1/3
Ocena Asa: 1/3
Ocena WhoScored: 5,9/10
Ocena SofaScore: 6,2/10

Rafa Marín (Deportivo Alavés)
Znalazł się w wyjściowej jedenastce na domowy mecz z Barceloną. Miał sporo pracy i kilka razy mógł zachować się lepiej. Między innymi nie popisał się przy pierwszej bramce, kiedy Robert Lewandowski wykorzystał przestrzeń między nim a Nahuelem Tenaglią i wyprowadził Barcelonę na prowadzenie. Miał 45 kontaktów z piłką, podawał celnie na poziomie 94% (33 na 35) i zanotował jedno kluczowe podanie. Aż 4 jego długie zagrania (na 6 prób) odnalazły adresata. Wygrał 3 z 6 stoczonych pojedynków. Zaliczył 2 przechwyty, jedno wybicie i zablokował jeden strzał. Zdarzało mu się jednak gubić krycie czy nie odnajdywać swojej pozycji. Po jego wślizgu doszło do starcia z Vitorem Roque na środku boiska, po którym Brazylijczyk został ukarany drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartką. Po takim występie Rafa nie może być z siebie zadowolony. Tym bardziej biorąc pod uwagę końcowy rezultat, bowiem jego Alavés przegrało z Blaugraną 1:3.
Ocena WhoScored: 6,0/10
Ocena SofaScore: 6,7/10

Marvin (Las Palmas)
Zaliczył nie najgorsze spotkanie z Granadą, choć niczym szczególnym się nie wyróżnił. Las Palmas od 21. minuty grało w przewadze po czerwonej kartce dla Kamila Piątkowskiego, ale nie potrafiło wywieźć z Andaluzji kompletu punktów. Marvin był aktywny, często szukał dośrodkowań, ale z 8 prób ani jedna nie była celna. Ostatecznie na Estadio Nuevo Los Cármenes padł wynik 1:1.
Ocena Asa: 2/3
Ocena WhoScored: 6,5/10
Ocena SofaScore: 6,9/10

Reinier (Frosinone Calcio)
W przegranym 2:3 meczu z Milanem wszedł przy ustalonym już wyniku w 85. minucie. Tylko raz był przy piłce, dwukrotnie faulował rywali. Zapewne wiele by się nie zmieniło, gdyby tego dnia w ogóle nie pojawiał się na stadionie.

Jesús Vallejo (Granada)
Z powodu kontuzji przegapił mecz z Las Palmas. Granada, mimo że długo grała w osłabieniu, zdołała wywalczyć punkt w spotkaniu z Las Palmas.

Odeszli w letnim oknie transferowym

Óscar Aranda (FC Famalicão)
Domowa potyczka ze Sportingiem nie doszła do skutku przez awanturę z udziałem policji przed spotkaniem. Starcia w mieście Vila Nova de Famalicão zakończyły się przed planowanym rozpoczęciem meczu, ale… policjanci rozpoczęli protest, więc nie miał kto zapewnić bezpieczeństwa takiego wydarzenia. Ostatecznie mecz odwołano, ale… Aranda i tak miał znaleźć się poza kadrą meczową. Od początku grudnia ma na koncie zaledwie 24 minuty.

Sergio Arribas (UD Almería)
Wystąpił od pierwszej minuty w wyjazdowej rywalizacji z Valencią. Jak zwykle był aktywny, szukał gry ze swoimi partnerami i chętnie wchodził w pojedynki z przeciwnikami. Napędził wiele akcji i był autorem jedynego trafienia swojego zespołu. Co ważne – trafienia kontaktowego. W 50. minucie zamykał akcję w polu karnym i dość nietuzinkowym strzałem głową wykorzystał dośrodkowanie Álexa Centellesa, pokonując Giorgiego Mamardaszwilego. Arribas miał 46 kontaktów z piłką, podawał celnie na poziomie 70% (21 na 30) i zanotował 3 kluczowe podania. Wygrał 3 z 6 stoczonych pojedynków. Opuścił murawę w 82. minucie. Po raz kolejny pokazał się z dobrej strony, ale jego wysiłki nie przełożyły się na żadną zdobycz punktową Almeríi, która mimo impulsu ze strony 22-latka nie zdołała odrobić strat z pierwszej połowy i przegrała 1:2.
Ocena Marki: 2/3
Ocena WhoScored: 7,2/10
Ocena SofaScore: 7,5/10

Marco Asensio (Paris Saint-Germain)
Starcie ze Strasbourgiem było jednym z jego najlepszych w tym sezonie. W 31. minucie zaliczył dość przypadkową, ale ważną asystę przy golu Mbappé, a na początku drugiej połowy panowie zamienili się rolami. Francuz dograł z lewej strony, a Asensio wykorzystał okazję. Ostatecznie PSG wygrało 2:1, a Asensio był kluczową postacią przy obu trafieniach. Skrót tego meczu możecie obejrzeć tutaj
Ocena WhoScored: 7,6/10
Ocena SofaScore: 8,2/10

Antonio Blanco (Deportivo Alavés)
Wyszedł w pierwszym składzie na domowe starcie z Barceloną. Zagrał przeciętnie. Na pewno nie słabo, ponieważ miał kilka dobrych momentów. Przede wszystkim to po jego dośrodkowaniu z prawej strony piłka trafiła w rękę João Cancelo, ale sędzia Juan Martínez Munuera po konsultacji z VAR-em nie zdecydował się na podyktowanie rzutu karnego. Zanotował 33 kontakty z piłką, podawał celnie na poziomie 70% (19 na 27) i zapisał przy swoim nazwisku jedno kluczowe podanie. Wygrał 2 z 5 stoczonych pojedynków. Zaliczył 9 strat, z czego tę najważniejszą w 72. minucie, po której doszło do starcia Vitora Roque z Rafą Marínem, które z kolei poskutkowało drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartką dla Brazylijczyka. Blanco zszedł z boiska 77. minucie, a Alavés przegrało 1:3.
Ocena SofaScore: 6,4/10

Karim Benzema (Al-Ittihad)
Al-Ittihad wznowił rozgrywki i na początek pokonał drugoligowe Al-Faisaly 4:0 w ćwierćfinale Pucharu Króla. Benzema w tym spotkaniu nie zagrał, ale wrócił do treningów z zespołem.

Víctor Chust (Cádiz CF)**
Wyszedł w pierwszym składzie na wyjazdowy mecz z Villarrealem i był jednym z najlepszych zawodników swojej drużyny. Trzy wybicia, dwa zablokowane strzały, trzy odbiory i kluczowa interwencja w groźnej sytuacji, gdy zachował zimną krew. Do tego naprawdę dobre rozgrywanie piłki (90% skuteczności podań). Cádiz był optycznie gorszym zespołem, ale w dużej mierze dzięki Chustowi wywiózł z trudnego terenu ważny punkt i czyste konto.
Ocena WhoScored: 7,3/10
Ocena SofaScore: 7,7/10

Carlos Dotor (Celta Vigo)
Cały mecz przesiedział na ławce rezerwowych, a Celta wygrała na wyjeździe z Osasuną 3:0. Przypadek? Być może…

Takefusa Kubo (Real Sociedad)**
W ostatnich dniach Japończyk pomógł swojej reprezentacji w awansie do ćwierćfinału Pucharu Azji. W 1/8 finału Japonia pokonała Bahrajn 3:1, a Kubo strzelił gola na 2:0. Cała akcja zaczęła się zresztą od odbioru pomocnika Realu Sociedad.

W decydującym o wejściu do strefy medalowej spotkaniu z Iranem Take nie był już decydujący. Był aktywny, angażował się w defensywie, ale ostatecznie Japonia przegrała 1:2 i zakończyła swój udział w turnieju. Kubo zakończył Puchar Azji z jednym golem i jedną asystą.
Ocena SofaScore: 7,1/10

Mariano Díaz (Sevilla FC)
Nie znalazł się w kadrze na wyjazdowy mecz z Rayo, który Sevilla wygrała 2:1, oficjalnie z powodu kontuzji, natomiast ze stolicy Andaluzji dochodzą plotki o tym, że Los Nervionenses rozpoczęli już negocjacje w sprawie rozwiązania kontraktu z 30-latkiem. Niewykluczone zatem, że przygoda byłego napastnika Realu Madryt z klubem z Ramón Sánchez-Pizjuán zakończy się zdecydowanie wcześniej, niż ktokolwiek przypuszczał.

Mario Gila (Lazio)**
Po długiej serii dobrych występów przytrafił mu się gorszy mecz. Lazio zostało całkowicie stłamszone przez Atalantę w pierwszej połowie i Mario Gila jest częściowo obwiniany przez włoskie media za stratę pierwszego gola. Poza tym on, jak i cała defensywa rzymian prezentowali się wyjątkowo niepewnie. Sarri próbował zmienić sytuację, na czym ucierpiał Mario, który na drugą połowę już nie wyszedł. Lazio przegrało ten ważny mecz w kontekście walki o Ligę Mistrzów 1:3. Skrót tego spotkania można zobaczyć tutaj.
Ocena La Gazzetta dello Sport: 4/10
Ocena WhoScored: 5,8/10

Miguel Gutiérrez (Girona FC)**
Rozegrał 90 minut z Realem Sociedad i spisał się dobrze. Sporo biegał, chętnie brał na siebie grę i pracował również w defensywie. Posłał jedno kluczowe podanie, ogólnie jego akcje z przodu były groźne. Często poruszał się w środkowej strefie boiska, do czego już nas przyzwyczaił. Zanotował solidne spotkanie, choć Girona ostatecznie zremisowała z Baskami 0:0.
Ocena WhoScored: 6,7/10
Ocena SofaScore: 7,2/10

Álvaro Odriozola (Real Sociedad)
Już na początku meczu z Gironą doznał kontuzji, która wyglądała bardzo źle. Na szczęście Hiszpan nie zerwał więzadła krzyżowego w kolanie, a tego najbardziej się obawiano. Real Sociedad poinformował jednak, że obrońca uszkodził więzadło poboczne strzałkowe. W najbliższych tygodniach nie zobaczymy go na murawie. Sociedad zremisował z Gironą 0:0.

Zawodnik kolejki: Marco Asensio