Porażka na pożegnanie z Ligą Mistrzyń

W ostatnim meczu fazy grupowej Ligi Mistrzyń piłkarki Realu Madryt przegrały na Estadio Alfredo Di Stéfano z BK Häcken 0:1. Bramkę na wagę trzech punktów zdobyła w drugiej połowie Rosa Kafaji.

W ostatnim meczu fazy grupowej Ligi Mistrzyń piłkarki Realu Madryt nie dały rady Häcken (fot. Getty Images)

Przyjezdne zaczęły od mocnego akcentu i już w 30. sekundzie mogły objąć prowadzanie, ale pojedynek sam na sam z Chavas przegrała Larisey. W 9. minucie Kosola była bliska wbicia piłki do własnej bramki po uderzeniu Athenei, ale czujna między słupkami była Falk. Z upływem czasu piłkarki Häcken zaczęły grać wyżej i tworzyły zagrożenie pod bramką Las Blancas. W 18. minucie w sytuacji sam na sam znalazła się Anvegård, ale źle wykończyła akcję. W 28. minucie piłka po strzale Jusu powędrowała nad poprzeczką. 10 minut przed przerwą groźną akcję wyprowadziły Królewskie, kiedy Toletti popisała się świetnym prostopadłym podaniem do Raso, jednak Australijka przegrała pojedynek oko w oko z Falk.

W 63. minucie Szwedki rozegrały niczym na treningu stały fragment gry, który głową wykończyła Kafaji, dając Häcken na prowadzenie. Reakcja Las Blancas była natychmiastowa i bliska wyrównania była Bruun po wrzutce z rzutu rożnego Zornozy. W 85. minucie Falk wybroniła strzał głową Ivany. Drużyna Alberto Torila szukała bramki wyrównującej do samego końca, jednak to Szwedki po końcowym gwizdku cieszyły się z kompletu punktów.

Tym samym piąta porażka w szóstym meczu fazy grupowej Ligi Mistrzyń stała się faktem, co właściwie mówi wszystko o poczynaniach Las Blancas w Europie w tym sezonie, nawet mimo bardzo silnej grupy. Teraz drużyna Alberto Torila pozostaje walka w Lidze F o jak najwyższe miejsce w tabeli i prawo do gry w europejskich pucharach w sezonie 2024/2025.

Real Madryt – BK Häcken 0:1 (0:0)
0:1 Kafaji 63'

Real Madryt: Chavas, K. Robles, Ivana, Toletti, Olga, M. Oroz (Olaya, 55’), Kathellen (Svava, 84’), Raso (Zornoza, 64’), Møller (Linda C., 64’), Athenea i Freja Siri (Bruun, 64’).
BK Häcken: Falk, Luik, Rybrink, Jusu Bah, Kafaji (Csiki, 87’), Curmark, Larisey (Rubensson, 69’), Wijk (Sandberg, 69’), Fossdalsá Sørensen (Bergman-Lundin, 76’), Anvegård (Schröder, 76’) i Kosola.