Endrick znowu trafia w barwach olimpijskiej reprezentacji Brazylii [VIDEO]

Brazylijczycy walczą o bilet do Paryża i wygrali drugie spotkanie w grupie z Kolumbią 2:0. Jedną z bramek zdobył Endrick, który wcześniej trafił też w meczu z Boliwią.

Endrick w barwach reprezentacji Brazylii U-23. (fot. Getty Images)

Dzięki bramkom Endricka i Johna Kennedy'ego Brazylia wygrała 2:0 z Kolumbią w drugim spotkaniu turnieju przedolimpijskiego. W 25. minucie meczu na Estadio Brígido Iriarte w Caracas Endrick wykorzystał odbicie piłki przez Sebastiana Guerrę i wyprowadził drużynę Ramona Menezesa na prowadzenie.

W drugiej połowie Kolumbia starała się włączyć do gry, ale brakowało jej szczęścia i skuteczności, a w 83. minucie John Kennedy wykorzystał podanie od Gabriela i przypieczętował triumf swojej reprezentacji.

Było to smutne pożegnanie dla Kolumbijczyków, którzy znajdują się na ostatnim miejscu w tabeli i nie mają już szans na awans do grupy finałowej turnieju. Aktualnie pierwsza jest Ekwador, który ma siedem oczek po trzech meczach, a za ich plecami jest już Brazylia z sześcioma punktami, ale jednym spotkaniem rozegranym mniej.

Turniej przedolimpijski gwarantuje wyjazd do Paryża tylko dwóm reprezentacjom, które awansują do finału. Brazylia rozegra kolejne spotkanie fazy grupowej już w poniedziałek, a ich rywalem będzie Ekwador. Jeśli Canarinhos pokonają rywali, to zapewnią sobie awans do grupy finałowej.