/ RealMadrid TV

RealMadridTV o arbitrze na Atlético: Po wszystkich błędach na Metropolitano ponownie poprowadzi derby

Klubowa telewizja Realu Madryt wypuściła filmik, w którym na swój sposób przedstawia arbitra środowego meczu o finał Superpucharu Hiszpanii z Atlético Madryt. Przedstawiamy jego pełne tłumaczenie.

[Prowadzący w studio]
Pamiętacie, kto gwizdał derby na Metropolitano we wrześniu, prawda? Na pewno tak! Alberola Rojas. Przez jego błędy Real Madryt przegrał pierwszy i jedyny mecz w tym sezonie. To jedyna porażka w tym sezonie, z Alberolą Rojasem w tych derbach. Wiecie, kogo desygnowano do prowadzenia środowego meczu derbowego w Superpucharze Hiszpanii o 20:00 ponownie z Atlético Madryt? W kolejnych derbach ten sam, co we wrześniowych: Alberola Rojas!

[Film]
[od 0:02] Po wszystkich błędach, które wpłynęły na wynik ostatnich derbów na Metropolitano, zawsze w tę samą stronę, błędach przeciwko Realowi Madryt, Javier Alberola Rojas ponownie poprowadzi derby. Tym razem nigdzie indziej, jak w półfinale Superpucharu Hiszpanii.

[0:18] Z sędzią z Kastylii-La Manchy Real Madryt wygrał tylko 50% spotkań. Real Madryt przegrał dwa ostatnie mecze, które prowadził mu Alberola Rojas. Z nim Real doznał jedynej porażki w tym sezonie. We wrześniu w meczu Atlético Madryt – Real Madryt w kluczowych momentach meczu popełnił poważne błędy, które zaszkodziły Królewskim.

[0:43] W 3. minucie nie odgwizdał tego ewidentnego faulu Mario Hermoso na Bellinghamie. Powtórki nie pozostawiają wątpliwości. To był błąd, który dał bramkę Atlético Madryt, ponieważ akcja była kontynuowana i zakończyła się bramką na 1:0 Moraty. Alberola Rojas nie odgwizdał faulu, również w VARze Closa Gómeza nie powiedzieli mu, że ten gol na 1:0 padł po tym ewidentnym faulu i nie powinien zostać zaliczony. 3. minuta i mecz całkowicie ustawiony od początku.

[1:14] Jeszcze przed przerwą miały miejsce dwa poważne błędy Alberoli Rojasa, które zaszkodziły Realowi Madryt. Drużyna Carlo Ancelottiego rozgrywała swoje najlepsze minuty, Kroos zdobył bramkę na 1:2 i w poszukiwaniu remontady Camavinga strzela na 2:2. Jednak Alberola Rojas anuluje to przez znajdującego się na pozycji spalonej Rüdigera. Tak przynajmniej zinterpretowali to Alberola Rojas i Cuadra Fernández na VARze, choć w rzeczywistości Niemiec nie bierze udziału w akcji. Drugi poważny błąd.  O ile pierwszy błąd skutkował golem dla Los Colchoneros, który nie powinien zostać uznany, to przy drugim błędzie zabrał gola Realowi Madryt.

[1:51] I praktycznie w kolejnej akcji, ten brutalny atak Giméneza na Rodrygo skończył się jedynie żółtą kartką. Akcja z nadmiernym użyciem siły, narażająca na uraz Brazylijczyka i, jakby tego było mało, przerywająca akcję sam na sam zawodnika Realu z bramkarzem. Oczywista czerwona kartka, która skończyła się jedynie żółtą. A Atlético Madryt, które powinno grać całą drugą połowę w osłabieniu, utrzymało 11 zawodników na boisku.

[2:18] Ponadto, Alberola Rojas nie ukarał Savicia żółtą kartką w 88. minucie za ten ostry atak na Joselu. Nie dał też kolejnej Griezmannowi dwie minuty później za ten faul na Valverde. W ten sposób poważne błędy Alberoli Rojasa w kluczowych momentach zmieniły przebieg derbów. Swoimi decyzjami doprowadził do jedynej porażki Realu Madryt w tym sezonie.

[2:41] W poprzednim sezonie anulował tę bramkę Rüdigera za ten domniemany faul Benzemy na obrońcy Valencii. Po przeanalizowaniu go na monitorze doszedł do wniosku, że ta przepychanka była faulem w ataku. To dla Alberoli Rojasa jest faulem. Ale to już nie. Alberola Rojas nie gwizdnął tego ewidentnego trzymania Brahima przez Salvę Sevillę w polu karnym, kiedy piłka ponadto zmierzała w kierunku piłkarza Realu Madryt. Tu nie było niczego w meczu, który ostatecznie Real przegrał.

[3:13] Javier Alberola Rojas poprowadzi półfinał Superpucharu Hiszpanii. Pomimo swoich poważnych błędów na Metropolitano, ponownie poprowadzi derby w tym sezonie.