Álex Jiménez zadebiutował w pierwszej drużynie Milanu

Álex Jiménez zadebiutował we wtorek w pierwszej drużynie Milanu. 18-letni defensor wypożyczony z Realu zagrał od początku w meczu 1/8 finału Coppa Italia.

Milan we wtorkowy wieczór awansował do ćwierćfinału Coppa Italia po pokonaniu 4:1 Cagliari. W dorosłej drużynie Rossonerich zadebiutował w tym spotkaniu Álex Jiménez wypożyczony z Realu Madryt. Obrońca rozpoczął mecz od pierwszej minuty na lewej stronie defensywy. Choć w szkółce Los Blancos zwykle występował po przeciwnej stronie boiska, od początku sezonu 18-latek dostaje szanse od trenera Primavery Milanu właśnie jako lewy obrońca.

Jiménez bardzo dobrze wprowadził się do młodzieżowej drużyny 19-krotnego mistrza Włoch i od kilku miesięcy regularnie trenuje z seniorskim zespołem. We wtorek doczekał się szansy debiutu. W miarę upływu pierwszej połowy koledzy coraz częściej zagrywali do niego piłkę, a nastolatek bez kompleksów napędzał ataki gospodarzy, popisując się kilkoma otwierającymi podaniami i rajdami. Na początku drugiej połowy oddał groźny strzał sprzed pola karnego, który minął jednak bramkę. W 50. minucie na 3:0 wynik podwyższył Chaka Traorè, a Jiménez zaliczył udział przy tym golu. Nie była to co prawda asysta, ale jego odważne wejście w pole karne sprokurowało groźną sytuację dla Milanu.

W defensywie 18-latkowi szło trochę gorzej, ale był dobrze ubezpieczany przez Theo Hernándeza z konieczności grającego od kilku tygodni jako stoper. Mimo to były francuski zawodnik Realu zaliczył w tym spotkaniu dwie bardzo ładne asysty do innego gracza niegdyś będącego w drużynie Królewskich, czyli Luki Jovicia. Ostatecznie Álex Jiménez został zmieniony w 80. minucie meczu i może być zadowolony ze swojego debiutu. Przy zejściu z boiska otrzymał owację od kibiców zgromadzonych na trybunach San Siro.

Mediolańczycy mają opcję wykupu obrońcy po zakończeniu tego sezonu, a jeśli tak się stanie, to Królewscy będą mieli możliwość odkupienia Hiszpana. Szczegóły dotyczące kwot nie zostały do tej pory ujawnione.