Wygrana Atlético z Sevillą

W ostatnim meczu tego roku w La Lidze Atlético pokonało Sevillę 1:0. Dzięki kompletowi punktów madrytczycy wyprzedzili w tabeli Barcelonę i zmniejszyli stratę do Realu do siedmiu punktów.

We wrześniu mecz między Atlético a Sevillą nie doszedł do skutku, ponieważ kilka godzin przed zaplanowanym spotkaniem Madryt nawiedziła potężna ulewa. Ostatecznie przeniesiono potyczkę 4. kolejki na dziś. Mecz ten kończył zatem zmagania w 2023 roku w La Lidze.

Atlético bardzo dobrze zaczęło i już w drugiej minucie Álvaro Morata stanął przed świetną szansą na pokonanie Marko Dmitrovicia, ale Serb dobrze skrócił kąt i powstrzymał napastnika gospodarzy. Madrytczycy mieli dużą przewagę, ale uderzenie Moraty było ich jedynym celnym strzałem w pierwszej połowie, która zakończyła się bezbramkowym remisem.

Diego Simeone wpuścił na drugą połowę Correę oraz Llorente i natychmiast mógł się cieszyć ze swojego ruchu. Jeszcze przed upływem pierwszej minuty były piłkarz Realu stanął przed świetną szansą, piłkę wybił Sergio Ramos, ale… trafiła ona prosto pod nogi Llorente, który z bliska otworzył wynik meczu. Od 70. minuty Atlético broniło jednobramkowego prowadzenia w osłabieniu. Czerwoną kartkę za faul bardzo podobny do tego Nacho w czwartek otrzymał wprowadzony chwilę wcześniej Caglar Söyüncü. Sevilla od tego momentu coraz mocniej przeważała, ale nie potrafiła zamienić tego nawet na jedno trafienie.

Ostatecznie Atlético wygrało i awansowało na trzecią pozycję w tabeli, mając tyle samo punktów co Barcelona. Obie drużyny traca do Realu i Girony po siedem punktów.

Teraz La Liga ma ponad tygodniową przerwę. Zawodnicy wrócą do gry we wtorek, 2 stycznia. Hitowo zapowiada się starcie Girony z Atlético, które zaplanowano na 3 stycznia o 21:30. Przed tym spotkaniem, o 19:15, Real Madryt zagra na Estadio Santiago Bernabéu z Mallorcą. W czwartek Barcelona w ostatnim meczu 19. kolejki zmierzy się na wyjeździe z Las Palmas.