17. kolejka: Barcelona traci punkty z Valencią

Barcelona zremisowała z Valencią w ramach meczu 17. kolejki Primera División, więc czas rzucić okiem na układ tabeli.

Po meczu na San Mamés, gdzie Athletic pokonał Atlético 2:0, przenieśliśmy się do Andaluzji. Sevilla podejmowała Getafe i był to bardzo ważny mecz dla obu ekip, ale Los Azulones zdecydowanie wyszli z tego starcia obronną ręką. Wygrali z podopiecznymi Diego Alonso aż 3:0, a jedną z bramek zdobył Borja Mayoral. Dosłownie pół godziny po końcu tego spotkania pojawił się oficjalny komunikat o zwolnieniu urugwajskiego szkoleniowca Sevilli, ale nie ma się co dziwić.

Wieczorem na Estadio Mestalla z kolei Valencia mierzyła się z Barceloną. Katalończycy mieli przewagę, ale obie strony stwarzały sobie niezłe sytuacje. Do przerwy bramek nie uświadczyliśmy, ale bardzo szybko po przerwie i składnej akcji do siatki trafił Félix. Wydawało się, że ten gol podetnie gospodarzom skrzydła, ale wobec braku doskoku ze strony stoperów Blaugrany miejsce na szesnastym metrze znalazł Guillamón i pięknym strzałem umieścił piłkę w okienku. Choć Barcelona miała później jeszcze kilka sytuacji, szczególnie Raphinha, ale ostatecznie mecz skończył się wynikiem 1:1.