Oceny zawodników po meczu z Unionem

Real Madryt wygrał na wyjeździe z Enionem Berlin 3:2 Poniżej prezentujemy oceny, jakie zawodnikom Królewskich wystawili redaktorzy i użytkownicy RealMadryt.pl. Skala 1–6.

Kepa

25. Kepa

Wrócił do bramki, ale nie był to dla niego powrót zbyt udany. Stracił dwa gole i przynajmniej przy tym drugim wydaje się, że jednak mógł zrobić coś więcej, być ustawionym nieco lepiej. Poza tym dobra gra nogami, jedno udane wyjście do dośrodkowania i trzy interwencje. Obecnie jednak rywalizacja w bramce jest tak zacięta, że trudno zaliczyć mecz z Unionem do udanych.

17. Lucas Vázquez

Był bardzo aktywny i tej aktywności odmówić mu nie można. Aż 117 kontaktów z piłką, szukanie gry i chęć do udziału w ofensywie. Problem jednak w tym, że jego dośrodkowania zazwyczaj przelatywały co najmniej kilka metrów nad głowami kolegów w polu karnym, nawet w dość prostych sytuacjach. W defensywie też był daleki od skały, ale nie było też aż tak źle, by wyraźniej go za to krytykować. Przeciętny mecz Lucasa z dramatyczną celnością wrzutek.

6. Nacho

Nie popisał się przy pierwszym golu Unionu, ale trudno go też uznawać za jedynego winnego. Bez większego błysku w defensywie, dobre wyprowadzenie piłki. Całkowicie przeciętny mecz Nacho, bo trudno chwalić stopera, gdy zespół traci dwa gole.

4. Alaba

Trudno powiedzieć, co się z nim dzieje, ale na pewno nic dobrego. Jego absurdalne zachowanie przy pierwszej bramce Unionu, co najgorsze, nie było jedynym. Zdarzyło mu się również kilka spóźnionych wejść, kilka błędów w wyprowadzeniu piłki i po prostu nieudanych odbiorów. Alaba się zagubił, a wczorajszy mecz był w jego wykonaniu bardzo słaby.

20. Fran García

Jeśli któryś z zawodników rezerwowych wykorzystał szansę, to Fran na pewno. Doskonale funkcjonował na lewej stronie. Bardzo chętnie podłączał się do ataku, ale za każdym razem wracał na pełnej prędkości i asekurował swoją flankę. Dwa kluczowe podania i precyzyjna asysta przy drugiej bramce Joselu. Bardzo dobry mecz Frana.

15. Valverde

Rozegrał tylko 45 minut, ale był solidnym punktem Królewskich. Napędzał akcje, odbierał piłki, popisywał się celnymi przerzutami i nawet dwukrotnie uderzał na bramkę, ale podobnie jak cały Real Madryt, zbyt wiele nie zdziałał w pierwszej połowie.

10. Modrić

Karny wykonany przefatalnie. Poza tym jednak spadła na niego spora krytyka, gdy liczby zdecydowanie go bronią. Był bardzo aktywny, zanotował aż trzy kluczowe podania i to on napędzał akcje Królewskich. To on posłał świetne podanie do Frana, który następnie asystował Joselu. To on oddał łącznie cztery strzały. Do tego wszystkie długie piłki od Luki dotarły do celu. Zmarnowany karny psuje nam obraz jego meczu, ale nie były to aż tak złe zawody, jak mogłoby się wydawać.

19. Ceballos

Wreszcie solidny występ Hiszpana. Grał nieco niżej, więc częściej był przy piłce. Chętnie ruszał do pressingu, szukał małej gry i posłał kilka ciekawych podań, a przede wszystkim strzelił wreszcie zwycięskiego gola. Nadal można mieć pretensje o niektóre sytuacje, gdy zbyt długo holuje piłkę i wikła się w niepotrzebne dryblingi, ale wczoraj wypadł nieźle.

5. Bellingham

Ma taką przewagę nad rywalami, że nie musi grać znakomitego meczu, by robiło to wrażenie. Raz po raz stwarzał dogodne okazje sobie i kolegom. Znakomite było podanie do Rodrygo na początku drugiej połowy, a pod koniec meczu asystował przy trafieniu Ceballosa. Żeby jednak nie było zbyt cukierkowo, sam zmarnował dobrą sytuację i kilkukrotnie nie domknął lewej strony w defensywie.

11. Rodrygo

Brał na siebie grę i w gąszczu defensorów Unionu często radził sobie świetnie, ale zabrakło gola. Miał doskonałą okazję po podaniu Bellinghama, ale uderzył dość słabo, choć bramkarz popisał się znakomitym refleksem. Zanotował jednak asystę przy pierwszym trafieniu Joselu, więc też nie kończy tego meczu bez liczb. Warto zwrócić uwagę na tylko jedno niecelne zagranie i aż pięć kluczowych podań.

14. Joselu

Nie nogą, to głową. I to dwukrotnie. Joselu pokazał, jeśli ktoś w to jeszcze nie wierzył, że może być bardzo wartościowym zawodnikiem w tej kadrze. Zna swoje ograniczenia i szuka swoich sytuacji, a wczoraj jego dublet pozwolił Królewskim odnieść zwycięstwo. Niewiele kontaktów z piłką, niewiele podań, ale dla takiego napastnika liczy się to, co w sieci, a tu Hiszpana można tylko pochwalić.

8. Kroos

Gdy wszedł na drugą połowę mogło się wydawać, że góruje nad rywalami w niemal każdym aspekcie gry. Kontrolował wszystkie boiskowe wydarzenia. Mogło być nieco lepiej z dośrodkowaniami ze stałych fragmentów, ale poza tym wykonał tylko trzy niecelne zagrania. Z nim Real Madryt zaczął grać dużo lepiej.