/ KRot, Mateo, ostricz, Santi01

Bramka Miguela z Barceloną, gol i asysta Kubo [VIDEO]

Miguel Gutiérrez pokazał się z bardzo dobrej strony w wyjazdowym starciu z Barceloną, a świetne spotkanie ma za sobą też Takefusa Kubo, autor gola i asysty. Jak grali wypożyczeni i sprzedani?

Endrick (Palmeiras)*
Palmeiras zakończyło sezon z mistrzostwem. Kolejny mecz Endrick rozegra w ramach ligi stanowej przeciwko Novorizontino 22 stycznia 2024 roku.

Juanmi Latasa (Getafe CF)
Pod jakimś względem mecz z Valencią był dla niego historyczny. Stoczył 20 (!!!) pojedynków główkowych, wygrał aż 12 z nich (!!!). Znów miał więcej wygranych główek niż celnych podań. Tak wygląda futbol Bordalasa, który dał Getafe wygraną z Nietoperzami (1:0).
Ocena Marki: 1/3
Ocena Asa: 1/3
Ocena WhoScored: 6,8/10
Ocena SofaScore: 7,0/10

Rafa Marín (Deportivo Alavés)
Wrócił do wyjściowej jedenastki na domowy mecz z Las Palmas po tym, jak Luis García Plaza dał mu odpocząć w Pucharze Króla. To były dobre zawody w wykonaniu 21-letniego stopera. Miał 55 kontaktów z piłką, podawał celnie na poziomie 89% (40 na 45) i zanotował jedno kluczowe podanie. Warto nadmienić, że wykonał 4 celne długie zagrania na 5 prób. Wygrał 2 pojedynki na ziemi (z 4 stoczonych) oraz 3 w powietrzu (również z 4 stoczonych), 3 razy skutecznie wybijał piłkę i zapisał przy swoim nazwisku jeden przechwyt. Nie można go winić za utratę gola, ale to on nie zdołał doskoczyć i zablokować strzału sprzed pola karnego autorstwa Kiriana Rodrígueza. W 82. minucie uderzył głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Jego próba została jednak zablokowana, a zawodnicy Alavés domagali się rzutu karnego. Sędzia nie dopatrzył się zagrania ręką w tej sytuacji. Koniec końców drużynie z Vitorii nie udało się doprowadzić do remisu i musiała ona uznać nieznaczną wyższość Las Palmas (0:1).
Ocena WhoScored: 6,3/10
Ocena SofaScore: 6,8/10

Marvin (Las Palmas)
W wyjazdowym meczu z Deportivo Alavés Hiszpan pojawił się na murawie w 62. minucie, gdy jego drużyna prowadziła 1:0. W ataku nie błysnął, ale w końcowej fazie meczu dobrze wspierał kolegów w defensywie. Zablokował jeden strzał, zaliczył też dwa przechwyty, a do tego wygrał trzy pojedynki. Nie wyróżnił się niczym szczególnym, ale rozegrał solidne 30 minut.
Ocena WhoScored: 6,4/10

Reinier (Frosinone Calcio)
Brazylijczyk doznał urazu w meczu z Milanem, dlatego przegapił starcie z Torino (0:0). Wróci do gry prawdopodobnie na mecz z Juventusem (23 grudnia).

Jesús Vallejo (Granada)
Starcie Granady z Athletikiem został w niedzielę przerwany w pierwszej połowie z powodu śmierci jednego z kibiców na trybunach. Wczoraj dokończono spotkanie i padł remis 1:1. Jesús z powodu kontuzji nie znalazł się w kadrze meczowej.

Odeszli w letnim oknie transferowym

Óscar Aranda (FC Famalicão)
W starciu z Portimonense usiadł na ławce i wszedł na boisko w 67. minucie. Nie zrobił jednak zbyt wiele i nie wpłynął na losy spotkania. Wynik po jego wejściu się nie zmienił i mecz zakończył się remisem 1:1.
Ocena WhoScored: 6,1/10
Ocena SofaScore: 6,5/10

Sergio Arribas (UD Almería)
Wystąpił od pierwszej minuty w wyjazdowej konfrontacji z Atlético. Zagrał jako mediapunta za dwoma najbardziej wysuniętymi zawodnikami, którymi byli Léo Baptistão (strzelec jedynego gola dla gości) i Adrián Embarba. Był liderem swojej drużyny i nie przestraszył się wzięcia odpowiedzialności za ofensywę na swoje barki, szczególnie w drugiej połowie. Miał 53 kontakty z piłką, podawał celnie na poziomie 80% (24 na 30) i zanotował 2 kluczowe podania. Stwarzał nieustanne zagrożenie pod bramką Los Colchoneros. Tak naprawdę tylko nieskuteczność jego kolegów oraz dobra dyspozycja Jana Oblaka pozbawiły go asysty. Sam oddał 4 strzały, z czego 2 były celne, a 2 nie ujrzały światła bramki. Na przestrzeni całego spotkania wygrał łącznie 7 pojedynków (na 12). Na Cívitas Metropolitano były kapitan Castilli zaprezentował szeroki repertuar swoich nieszablonowych zagrań i do ukoronowania znakomitej partii zabrakło mu tylko gola lub ostatniego podania. Almería przegrała 1:2, ale Sergio może być z siebie zadowolony.
Ocena Asa: 2/3
Ocena WhoScored: 7,5/10
Ocena SofaScore: 8,2/10

Marco Asensio (Paris Saint-Germain)
PSG wygrało z Nantes 2:1, a Hiszpan pojawił się na murawie dopiero w 79. minucie. W końcówce wyróżnił się jedną rzeczą, niestety negatywną. W 85. minucie przyjął piłkę w polu karnym i miał fantastyczną sytuację, aby podwyższyć prowadzenie swojego zespołu, ale piłka powędrowała nad poprzeczką.
Ocena WhoScored: 6,7/10
Ocena SofaScore: 7,2/10

Antonio Blanco (Deportivo Alavés)
Po odpoczynku w Pucharze Króla wybiegł w pierwszym składzie na domowe starcie z Las Palmas. W ostatnich tygodniach prezentował solidną, równą formę, ale tym razem zagrał zdecydowanie poniżej oczekiwań. Nie był tak aktywny jak ostatnio, a przede wszystkim był bardzo niedokładny. Zanotował 36 kontaktów z piłką, podawał celnie na poziomie zaledwie 48% (12 na 25) i zaliczył aż 16 strat. Wygrał 3 na 6 stoczonych pojedynków, oddał 2 strzały na bramkę (jeden celny i jeden niecelny). Blanco zszedł z boiska w 77. minucie, a Alavés przegrało 0:1.

Karim Benzema (Al-Ittihad)
Al-Ittihad nie rozgrywał meczu w weekend, ponieważ przygotowuje się do wtorkowego pojedynku z Auckland City w ramach Klubowych Mistrzostw Świata.

Víctor Chust (Cádiz CF)**
Hiszpan był zawieszony na mecz z Osasuną. Cádiz zremisował 1:1.

Carlos Dotor (Celta Vigo)
W wyjazdowym meczu z Rayo (0:0) wszedł na boisko w 88.minucie, Zaliczył 4 kontakty z piłką, wykonał 3 celne podania i na tym jego udział się zakończył.

Takefusa Kubo (Real Sociedad)**
W sobotę Real Sociedad mierzył się na wyjeździe z Villarrealem, a Japończyk był jednym z najlepszych graczy na boisku. W 38. minucie posłał precyzyjne dośrodkowanie z rzutu rożnego wprost na głowę Mikela Merino, który zdobył pierwszą bramkę w tym meczu. Panowie zamienili się rolami w doliczonym czasie pierwszej połowy, gdy to Merino posłał sprytne podanie do Kubo, a ten trafił do siatki. W całym spotkaniu zanotował też dwa kluczowe podania oraz wygrał pięć pojedynków. Japończyk znów pokazał swoją najlepszą wersję i miał ogromny wkład w zwycięstwo swojej drużyny. Skrót tego meczu można obejrzeć tutaj.
Ocena Marki: 2/3
Ocena Asa: 3/3
Ocena WhoScored: 8,2/10
Ocena SofaScore: 8,5/10

Mariano Díaz (Sevilla FC)
W piątek 2 grudnia Sevilla poinformowała, że Mariano zmaga się z tendinopatią więzadła właściwego rzepki. Były napastnik Realu Madryt będzie musiał pauzować z powodu tego urazu przynajmniej do końca roku. W 16. kolejce La Ligi Los Nervionenses mierzyli się na wyjeździe z Mallorcą i przegrali 0:1 po trafieniu Cyle’a Larina.

Mario Gila (Lazio)**
Znalazł się w wyjściowym składzie Lazio na wyjazdowy mecz z Hellasem. Rzymianie mieli w tym spotkaniu dużą przewagę, przez co obrońcy nie mieli dużo pracy. Mario wywiązywał się ze swojej roli bardzo dobrze do pewnego momentu. Stracony gol idzie w pewnym stopniu na jego konto. To on był w akcji bramkowej odpowiedzialny za Henry’ego, czyli strzelca gola. To był jedyny celny strzał Hellasu, a spotkanie zakończyło się remisem 1:1. Na plus większe niż zwykle zaangażowanie Mario w ofensywie. Zapisał na koncie jedno kluczowe podanie. Ciągle jeszcze brakuje z jego strony strzałów głową po stałych fragmentach. Skrót tego meczu można zobaczyć tutaj.
Ocena La Gazzetta dello Sport: 5,5/10
Ocena SofaScore: 7,1/10

Miguel Gutiérrez (Girona FC)**
Co za mecz Girony, co za mecz Miguela. Jego zespół wygrał aż 4:2, a on zanotował znakomite zawody. Strzelił świetnego gola, który dał jego ekipie prowadzenie. Grał praktycznie jako środkowy pomocnik, wielokrotnie wcielając się w rolę szóstki czy półlewej ósemki. Potrafił utrzymać się przy futbolówce na małej przestrzeni, wziąć grę na siebie i rozprowadzać piłkę. Odegrał też ważną rolę przy czwartym trafieniu. Girona wygrała 4:2, a Miguel zasłużenie otrzymał tytuł MVP.
Ocena WhoScored: 8,1/10
Ocena SofaScore: 7,8/10
Ocena Marki: 3/3
Ocena Asa: 3/3

Álvaro Odriozola (Real Sociedad)
Real Sociedad wygrał na wyjeździe z Villarrealem 3:0, a Hiszpan przesiedział całe spotkanie na ławce rezerwowych.

Zawodnik kolejki: Miguel Gutiérrez