Dzisiejsze okładki

Wygrana Girony nad Barceloną to główny temat na poniedziałkowych okładkach najpopularniejszych dzienników sportowych w Hiszpanii.

MARCA
Article photo

„Pokaz lidera bez granic” – MARCA analizuje, że Girona po rozgromieniu Barcelony ma dwa punkty więcej niż Real. Goście otworzyli wynik i odpowiedzili na gola Lewandowskiego na remis. Miguel Gutiérrez trafił wymarzoną bramkę na 1:2. Największa porażka w domu w erze Xaviego w La Lidze.

Na boku w sekcji Królewskich: historyczne wyzwanie dla Bellinghama – szuka wyrównania wyniku Pichichi Luisa Aragonésa z 1970 roku.

Na dole: Atlético jest już na miejscu – wymęczona wygrana nad Almeríą, która daje mu trzecie miejsce i wyprzedzenie Barcelony oraz stratę 5 punktów do Realu przy meczu rozegranym mniej. Na boku: zawieszono mecz Granady z Athletikiem po śmierci kibica – wznowienie dzisiaj o 21:00 od 17. minuty; ligowe wyniki; Lakers wygrywają pierwszy Puchar NBA.

Na górze adwentowy wywiad: „Brak wyjazdu na Igrzyska byłby ciosem” – Jorge Garbajosa, prezes FIBA Europa, dokonuje podsumowania; „Chcę 20-letniego porozumienia z Euroligą”; „Rubio nie musi już niczego udowadniać”.

AS

„Tu rządzi Girona” – AS opisuje, że ekipa Míchela odzyskuje pozycję lidera po pokazie na Montjuïc. Miguel Gutiérrez MVP wielkiego meczu. Słyszalne były gwizdy w kierunku Barcelony.

Na dole w sekcji Królewskich: Bellingham potrzebuje wsparcia – Anglik stworzył najwięcej groźnych okazji w starciu z Betisem.

Na górze: zawieszono mecz Granady z Athletikiem z powodu śmierci kibica – zmarł po zawale serca po godzinie resuscytacji; mecz zostanie wznowiony dzisiaj przy wyniku 0:1 od 18. minuty.

Na dole: Atlético wygrywa po męczarniach – Rojiblancos wygrywali 2:0 po 22 minutach, ale potem się odłączyli; szczypiornistki się żegnają – Hiszpania zależy teraz od innych w kwestii gry na turnieju przedolimpijskim; Lakers zostali mistrzami pierwszego In-Season Tournament z LeBronem jako MVP.

Mundo Deportivo

„Uderzenie lidera” – Mundo Deportivo wskazuje, że doskonała Girona podbiła Montjuïc i po golach Dowbyka, Miguela, Valery'ego i Stuaniego dominuje w La Lidze. Ma dwa punkty przewagi nad Realem i 7 nad nieregularną Barceloną, teraz czwartą, która walczyła poprzez trafienia Lewego i Gündoğana.

Na dole: Atlético szybko rozwiązuje i zajmuje trzecie miejsce; tragedia w Grenadzie – mecz został zawieszony w 17. minucie po śmierci kibica z powodu zawału serca; City wychodzi ze swojego kryzysu, ale kontuzji doznaje Haaland.

Sport

„Liderem jest Girona” – Sport przekazuje, że ekipa Míchela jest na szczycie tabeli z 7 punktami przewagi nad Barceloną. Barcelona była słabsza i drogo zapłaciła za błędy defensywne po pokazaniu swojej najbardziej nieregularnej wersji.

Na dole: zawieszono mecz Granady z Athletikiem z powodu śmierci kibica – wznowiony zostanie dzisiaj o 21:00 od wyniku 0:1; City bez Haalanda odwraca wynik i rozwiewa wątpliwości; porażka koszykarskiej Barcelony w Saragossie w ostatniej akcji.