16. kolejka: Girona ogrywa Barcelonę i jest samodzielnym liderem!

Girona pokonała 4:2 Barcelonę na zakończenie weekendowej rywalizacji w Primera División, więc rzucamy okiem na sytuację w tabeli.

Po dzisiejszym spotkaniu Atlético z Almeríą czekało nas jeszcze kilka ciekawych wydarzeń w Hiszpanii. Mecz Granady z Athletikiem został przerwany przy wyniku 0:1 z uwagi na problemy z sercem jednego z kibiców na stadionie, którego niestety nie udało się uratować. Z tego miejsca oczywiście łączymy się w bólu z rodziną zmarłego.

Cádiz zremisował z Osasuną, ale śmiało można powiedzieć, że gospodarze zostali pokarani bardzo kontrowersyjnym rzutem karnym zamienionym na bramkę przez Budimira. Wieczorem zaś Barcelona podejmowała Gironę w derbach Katalonii i obejrzeliśmy koncertowy mecz. Obie ekipy grały bardzo bezpośrednio w ofensywie, widzieliśmy wiele doskonałych okazji i bardzo szybko zaczęły padać gole. Najpierw trafił Dowbyk, a chwilę później po rzucie rożnym wyrównał Lewandowski. Po 30. minucie jednak zdecydowanie inicjatywę przejęła Girona, kontrolując dość dobrze boiskowe wydarzenia i stwarzając sobie świetne okazje przy bierności defensywy Barcelony.

Po jednym z takich rajdów trafił Miguel Gutiérrez, a w drugiej połowie fatalne zachowanie Araújo i szczęśliwy drybling z Koundé wykorzystał Valery. W samej końcówce do siatki trafił Gündoğan po bardzo ładnej akcji i był to gol kontaktowy. Chwilę później fantastyczną okazję na remis zmarnował Robert Lewandowski, a jak wiadomo i jak mówi stare piłkarskie porzekadło, niewykorzystane okazje się mszczą. Świetnie w polu karnym zachował się Miguel, wziął na plecy dwóch rywali, rozegrał z Sávio, który dorzucił do niepilnowanego Stuaniego i mieliśmy 4:2. Trzy punkty wracają do Girony, a drużyna Míchela zdecydowanie pokazuje, że ma ambicje znacznie wykraczające poza samą pierwszą czwórkę.

Atlético Madryt 2:1 UD Almería
Granada CF 0:1 Athletic Club (mecz przerwany w 18. minucie, wznowienie jutro o 21:00)
Cádiz CF 1:1 CA Osasuna
FC Barcelona 2:4 Girona FC
Rayo Vallecano – RC Celta (jutro o 21:00, CANAL+ Sport 2)

Wszystkie spotkania La Ligi można oglądać w serwisie CANAL+ online.