Porażka Castilli

W 13. kolejce Primera Federación Castilla przegrała przed własną publicznością z Algeciras. Królewscy grali w osłabionym składzie, co miało wpływ na końcowy wynik. Porażka sprawiła, że rezerwy spadły do dolnej połówki tabeli.

Castilla przegrała z Algeciras 1:2. Królewscy nie wykorzystali szansy, żeby awansować w tabeli. Przerwa reprezentacyjna zaszkodziła podopiecznym Raúla, który przez powołania nie mógł liczyć dzisiaj na Nico Paza czy Viníciusa Tobiasa. Nieobecnych z powodu kartek i kontuzji było więcej, dlatego drużyna wyszła na boisko z eksperymentalnym zestawieniem obrony. Na jej środek został przesunięty Mario Martín, a na boku wystąpił debiutujący w rezerwach Loren. Efekt nie był najlepszy i Castilla skończyła mecz z pustymi rękami. Warto dodać, że na trybunach Alfredo Di Stéfano pojawił się Miguel Gutiérrez, który obserwował swoich byłych kolegów z drużyny.

Mecz mógł się dobrze rozpocząć dla Castilli, bo w 9. minucie Gonzalo trafił do siatki. Niestety, w górę powędrowała wtedy chorągiewka arbitra. Chwilę później, już z legalnego gola, cieszyli się goście, którzy wykorzystali kiepskie ustawienie obrony przy stałym fragmencie. Na listę strzelców wpisał się Montes. Królewscy próbowali odpowiedzieć. Najpierw groźnie uderzał Theo, a następnie Palacios doprowadził do wyrównania. Atakujący wykorzystał dośrodkowanie Petera. Ostatnie słowo w pierwszej połowie należało do Algeciras, które ponownie objęło prowadzenie, tym razem po uderzeniu Diego Estebana.

W drugiej połowie Castilla walczyła o doprowadzenie do remisu, a goście nastawili się na kontrataki. Po godzinie gry Królewscy mieli znakomitą okazję do strzelenia gola. W jednej akcji Palacios i Theo powinni trafić do siatki, ale bramkarz i obrońcy Algeciras cudem się uratowali. Chwilę później Andaluzyjczycy ruszyli z odpowiedzią i Zequi trafił w poprzeczkę. Castilla próbowała do samego końca. Jeszcze w doliczonym czasie słabo grający dzisiaj Álvaro miał swoją szansę, lecz posłał piłkę obok bramki.

Real Madryt Castilla – Algeciras 1:2 (1:2)
0:1 Montes 12’
1:1 Palacios 29’ (asysta: Peter)
1:2 Diego Esteban 37’

Real Madryt Castilla: Cañizares, Obrador, Edgar, Mario Martín, Loren (Víctor Muñoz 72’), Manuel Ángel (David González 86’), Theo Zidane, Gonzalo, Palacios, Peter, Álvaro Rodríguez.

Algeciras: Lucho García, Roldán (Ángel López 83’), Admonio, Borja Fernández, Montes, Zequi (Dani Merchán 83’), Turrillo (Cueto 89’), Diego Esteban, Tomás, Marino (Sardinero 70’), Juan Rodríguez.