Turcja wygrywa w Berlinie z Niemcami

Niemcy przegrały w Berlinie z Turcją 2:3. Całe spotkanie rozegrał obrońca Realu Madryt, Antonio Rüdiger.

Niemcy kontynuują przygotowania do EURO 2024, które odbędzie się na ich terenie. Poprzednie zgrupowanie było pierwszym z Julianem Nagelsmannem w roli selekcjonera. Wtedy Antonio Rüdiger i spółka wygrali ze Stanami Zjednoczonymi 3:1 i zremisowali z Meksykiem 2:2, a obrońca Realu Madryt wpisał się na listę strzelców. Dziś w starciu z Turcją w Berlinie rzecz jasna ponownie wyszedł w pierwszym składzie.

Selekcjoner zaskoczył ustawieniem, w którym Kai Havertz występował na lewej stronie obrony w fazie defensywnej. To jednak właśnie zawodnik Arsenalu otworzył wynik meczu. Po stałym fragmencie gry Niemcy wyprowadzili atak, Sané dograł do Havertza, a ten bez większych problemów strzelił gola na 1:0. Po szybkim trafieniu już w 5. minucie gospodarze mieli lekką przewagę, ale nie poszli za ciosem. Turcy czekali na swój moment i jeszcze w pierwszej połowie strzelili dwa gole. Rüdiger nie był winnym przy straconych bramkach, ale Nagelsmann nie mógł być zadowolony z postawy swojej drużyny.

Niemcy świetnie zaczęli drugą połowę. Wyprowadzili szybki atak, który wykończył Niclas Füllkrug. Później w roli pierwszoplanowych bohaterów wystąpili polscy sędziowie. Paweł Raczkowski (VAR) dopatrzył się nieprzepisowego zagrania ręką Havertza i po konsultacji Bartosza Frankowskiego (sędzia główny) arbitrzy zdecydowali się na podyktowanie rzutu karnego, którego na gola zamienił Yusuf Sarı.

Niemcy nie potrafiły po raz trzeci doprowadzić do remisu i przegrały w Berlinie 2:3. Rüdiger rozegrał dość średni mecz. Nie miał udziału przy straconych golach, ale poza nimi nie miał też dużo pracy. Nieźle rozgrywał piłkę, ale najważniejsze jest to, że jest zdrowy. We wtorek o 20:45 Niemcy zmierzą się z Austrią w kolejnym meczu towarzyskim. Rüdiger spotka się ze swoim partnerem z obrony w Realu, Davidem Alabą.

Niemcy – Turcja 2:3 (1:2)
1:0 Havertz 5' (asysta: Sané)
1:1 Kadıoğlu 38' (asysta: Abdülkerim)
1:2 Yıldız 45'+2' (asysta: Kaan)
2:2 Füllkrug 49' (asysta: Wirtz)
2:3 Sarı 71' (rzut karny)

Niemcy: Trapp; Henrichs, Tah, Rüdiger, Havertz; Kimmich (71' Goretzka), Gündoğan, Brandt (81' Ducksch), Wirtz (71' Gnabry); Sané, Füllkrug
Turcja: Altay; Zeki Çelik, Ozan Kabak, Abdülkerim, Kadıoğlu (63' Elmalı); İsmail (46' Özcan), Emre Akbaba (34' Abdülkadir), Kaan; Yusuf Yazıcı (63' Yılmaz), Kahveci (63' Sarı), Yıldız (72' Aktürkoğlu)