Vinícius z kontuzją mięśniową w meczu Brazylii

Vinícius Júnior opuścił boisko w 27. minucie meczu Brazylii z Kolumbią. Atakujący wyraźnie pokazywał, że ma problem mięśniowy w udzie.

Vini w 26. minucie meczu z Kolumbią w ramach eliminacji do mundialu w strefie Ameryki Południowej po krótkim sprincie usiadł na murawie i pokazał, że nie może kontynuować gry. Brazylijczyk po podejściu lekarza wskazywał na problemy z mięśniami lewego uda i już na ławce otrzymał okład z lodu właśnie na tę część nogi.

Kilka minut wcześniej atakujący Królewskich został wycięty przez Davinsona Sáncheza, który otrzymał za ten faul żółtą kartkę. W tym ataku ucierpiała właśnie lewa noga, ale piłkarz kontynuował grę jeszcze przez kilka minut.

W sierpniu 23-latek doznał kontuzji mięśnia dwugłowego, ale w prawym udzie i pauzował przez około miesiąc. Po gwizdku na przerwę realizator pokazał, jak piłkarz Realu zszedł do tunelu wyraźnie kulejąc. Atakujący najpewniej wróci teraz do Madrytu, gdzie przejdzie dokładne badania. Wtedy też poznamy zakres jego kontuzji. Do końca roku kalendarzowego Królewskich czekają mecze z Cádizem, Napoli, Granadą, Betisem, Unionem, Villarrealem i Alavés.

Przed zejściem z boiska Vinícius asystował przy bramce na 1:0 Martinelliego. W jego miejsce na boisko wszedł João Pedro. Ostatecznie Brazylia przegrała 1:2. Więcej o tym meczu można przeczytać w tym artykule.