Oceny zawodników po meczu z Bragą

Real Madryt wygrał u siebie z Bragą 3:0. Poniżej prezentujemy oceny, jakie zawodnikom Królewskich wystawili redaktorzy i użytkownicy RealMadryt.pl. Skala 1–6.

Łunin

13. Łunin

Wskoczył w ostatniej chwili do pierwszej jedenastki i doskonale wykorzystał swoją szansę. Już na początku meczu obronił rzut karny. Kiedy rozstrzygnięcie było już jasne, w samej końcówce w świetnym stylu poradził sobie z uderzeniem Abela Ruiza. Przy wyniku 3:0 i dobrej grze trudno wskazać bramkarza jako bohatera, jednak z pewnością Ukrainiec wczoraj był jednym z nich.

17. Lucas Vázquez

Po bohaterze meczu przechodzimy do jednoznacznego antybohatera. Nie wiadomo, co strzeliło mu do głowy, że w takiej sytuacji na początku meczu pociągnął rywala i sprokurował rzut karny. Nie ma absolutnie żadnego usprawiedliwienia dla takiego zachowania. Długo wracał do względnej normalności, bo jeszcze w pierwszej połowie po jego kolejnym niezbyt mądrym zagraniu Braga mogła stworzyć groźną okazję. W drugiej połowie zaliczył asystę, jednak z pewnością jego występ nikomu nie udowodnił, że Carvajal ma solidnego zmiennika. Memogenny występ Lucasa.

22. Rüdiger

Bezapelacyjnie jest w tym sezonie liderem defensywy i po raz kolejny to potwierdził we wczorajszym meczu. Trudno mieć do niego zarzuty o grę w defensywie, do tego często brał na siebie rozegranie piłki. Nieźle wychodziły mu także długie podania – 6 celnych na 8 prób to dobry wynik.

6. Nacho

Wrócił do wyjściowego składu i dobrze się spisał. Był bardzo spokojny, dobrze sobie radził w rozegraniu, wygrał większość pojedynków z napastnikami rywali. Złapał minuty przed meczem z Valencią, w którym zabraknie Rüdigera, ale o jego występ raczej nie trzeba się martwić.

23. Mendy

Poza jedną sytuacją, w której dość łatwo dał się ograć we własnym polu karnym, nie popełnił prawie żadnych błędów. Wyglądał solidnie z piłką przy nodze, zaliczył asystę drugiego stopnia przy pierwszym golu, gdy świetnie dograł do Rodrygo. Czuł się bardzo pewnie, czego dowodem była… sztuczka techniczna.

8. Kroos

Solidne zawody Niemca. Miał 4 kluczowe podania, praktycznie wszystkie akcje przechodziły właśnie przez niego. Nie będziemy go wymieniać w jednej linii z najlepszymi aktorami tego spotkania, jednak z pewnością nie zaniżał poziomu całego zespołu.

12. Camavinga

Po wczorajszym meczu można by zrobić dwie kompilacje: z genialnymi i fatalnymi zagraniami. Często bardzo sprawnie wyprowadzał piłkę, zanotował też aż 10 interwencji w obronie. Świetne zagrania przeplatał jednak prostymi stratami, miał ich aż 18. Nad tym koniecznie musi popracować, zwłaszcza gdy gra bliżej swojej bramki.

15. Valverde

Trudno przypisać go do konkretnej pozycji, bo był wszędzie. Gdzie tylko pojawiała się jakaś przestrzeń lub dziura do załatania, wskakiwał tam i pomagał zespołowi. Raz za razem wygrywał pojedynki i dobrze radził sobie w defensywie. Szkoda, że zabrakło nieco szczęścia i celności przy uderzeniach – na 5 prób ani jedna nie była celna.

21. Brahim

Drugi raz w tym sezonie dostał prawdziwą szansę i drugi raz ją wykorzystał. Jego pierwsze trafienie nie zostało uznane z powodu faulu Viníciusa, ale później sędzia nie miał już do czego przyczepić. Grał odważnie, chętnie dryblował i szkoda, że skończyło się tylko na jednym golu. Mógł nawet mieć dublet, ale w świetnej sytuacji w drugiej połowie uderzył w bramkarza. W takiej dyspozycji Ancelotti nie tylko powinien, lecz musi stawiać na niego częściej.

7. Vinícius

Największa przemiana w przerwie. W pierwszej połowie grał słabo, wielokrotnie tracił piłkę i przegrywał pojedynki, a na Bernabéu pojawiły się nawet sporadyczne gwizdy… Później był już jednak kluczowy, przede wszystkim pod bramką Bragi. Świetnie zachował się w polu karnym, gdy odkleił się od obrońcy i znalazł sobie miejsce na oddanie strzału, dzięki czemu strzelił gola na 2:0. Jego podanie do Rodrygo przy trzeciej bramce było perfekcyjne.

11. Rodrygo

Trzeci gol to najlepsza wersja Rodrygo. Doskonałe zrozumienie ustawienia rywali i przestrzeni plus kapitalne wykończenie. Brazylijczyk od miesięcy nie wyglądał tak dobrze, a do efektownego gola po akcji z Vinim dołożył asystę przy pierwszym trafieniu. A mogło być tego więcej, bo po swoim golu miał jeszcze jedną dobrą okazję. Cieszy jednak powrót jego pewności siebie, bo Real będzie go potrzebować w dobrej formie.