Oceny zawodników po meczu z Rayo

Real Madryt zremisował u siebie z Rayo 0:0. Poniżej prezentujemy oceny, jakie zawodnikom Królewskich wystawili redaktorzy i użytkownicy RealMadryt.pl. Skala 1–6.

Kepa

25. Kepa

Rayo nie oddało ani jednego celnego strzału i przez cały mecz nie zaliczyło ani jednego celnego dośrodkowania. Kepa mógł się znudzić. Trudno go w ogóle oceniać po takim spotkaniu, ponieważ na co dzień w Valdebebas ma dużo więcej pracy.

2. Carvajal

Dobrze wypełniał swoje podstawowe zadania, czyli grę w defensywie. Álvaro García nie miał przy nim łatwego zadania, ale w drugą stronę Dani też miał kłopoty. Ani razu nie dośrodkował piłki celnie, a przecież akurat wczoraj miał do kogo ją wrzucać.

22. Rüdiger

Utrzymuje wysoką dyspozycję. Jest bardzo trudnym zawodnikiem dla napastników rywala i po raz kolejny to potwierdził. Wygrał wszystkie pojedynki główkowe, zaliczył najwięcej interwencji w obronie w Realu (7). Szkoda nierozsądnego zachowania w końcówce, za co otrzymał żółtą kartkę, przez którą będzie pauzować w najbliższy weekend. Może jednak odpoczynek po tak intensywnym i długim okresie gry od deski do deski mu się przyda.

4. Alaba

Przez ponad 85 minut grał jako stoper i niejako tradycyjnie miał więcej roboty w rozegraniu piłki niż w obronie. Oddał aż trzy strzały, ale on też nie potrafił znaleźć sposobu na Dimitriewskiego. Kończył mecz jako boczny obrońca, ale ten epizod również nie dał drużynie zbyt wiele.

20. Fran García

Od 24 września, czyli derbów Madrytu, Carlo Ancelotti ani razu nie wystawił go w wyjściowym składzie na mecz ligowy, a starcie z byłym zespołem miało być najlepszą okazja do tego, by odzyskać zaufanie sztabu szkoleniowego i kibiców. Nic takiego niestety nie miało miejsca. Dość często tracił piłkę, w tym raz na samym początku, gdy Rayo nie potrafiło wykorzystać jego pomyłki. Ancelotti zdjął go z boiska jako drugiego i nie można mu się dziwić.

12. Camavinga

Dobrze zastąpił Tchouaméniego, choć samą zmianę trudno określić jako wyłącznie personalną. Real grał nieco innym ustawieniem, a Camavinga dobrze się odnajdywał dzięki temu, że nie był ograniczony tylko do działań defensywnych. Był jednym z najlepszych zawodników Realu, choć zdarzyło mu się kilka razy w nieodpowiedzialny sposób stracić piłkę. Jak zawsze nie można zarzucić mu braku jakości, choć powinien w dalszym ciągu pracować nad koncentracją, bo to przez jej brak stwarza zagrożenie, które może dużo kosztować Real.

10. Modrić

Świetne zagrania przeplatał dużo gorszymi. Już na początku meczu jego niechlujne zachowanie doprowadziło do niezłej okazji Rayo. Nieźle rozgrywał piłkę, posłał też świetne podanie do Viniego, ale ten z bliska nie trafił czysto w piłkę…

15. Valverde

Najtrudniejszy zawodnik do oceny. Z jednej strony zmarnował sytuację, ale z drugiej sam sobie ją wypracował dzięki pressingowi i błędowi rywala. Powinien był jednak uderzyć zdecydowanie lepiej. Nie można mieć jednak pretensji wyłącznie do niego, ponieważ Real miał mnóstwo czasu, by przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Poza tą sytuacją Valverde rozgrywał dobre spotkanie.

5. Bellingham

Zadrżeliśmy, gdy po starciu z Isim złapał się za bark i długo się nie podnosił z murawy. Po chwili wrócił jednak do gry, a po bólu i urazie praktycznie nie było śladu. Tym razem nie miał zbyt wielu okazji do strzelenia gola, ale dobrze radził sobie w środku pola. Zabrakło czegoś więcej.

7. Vinícius

Doktor Jekyll i pan Hyde zaprosili do wspólnej zabawy. Vinícius miał sporo przebłysków, podczas których wkręcał w ziemię obrońców Rayo, ale rywal na tyle dobrze bronił i asekurował, że często niewiele z tego wynikało. Niemal połowa jego kontaktów z piłką kończyła się stratą (31 strat na 67 kontaktów, tylko 17 celnych podań). Ostatecznie zabrakło decydującego błysku.

14. Joselu

To był bardzo słaby mecz Joselu. Otrzymał szansę od pierwszej minuty i był na boisku do samego końca, ale trudno ocenić go pozytywnie, gdy na 6 strzałów aż 5 jest niecelnych, a przez całe spotkanie wykonał zaledwie 8 celnych podań. Nieźle radził sobie w powietrzu, ale zbyt łatwo tracił piłkę i podejmował kiepskie wybory. Był jednym z najgorszych zawodników na boisku.

11. Rodrygo

Wprowadził nieco zamieszania na prawej stronie, którą wcześniej Real atakował bardzo rzadko, ale efekt się nie zmienił. Oddał dwa strzały – jeden minimalnie niecelny, drugi piętą, gdy bez problemu poradził sobie z tym Dimitriewski. Szkoda zwłaszcza tego ostatniego uderzenia, ponieważ lepszą decyzją mogło być przepuszczenie piłki.