Piłkarki wygrywają z Eibarem

W meczu 7. kolejki Ligi F piłkarki Realu Madryt wygrały na Ipurúi z Eibarem 1:0. Bramkę na wagę trzech punktów zdobyła Signe Bruun.

W pierwszej połowie bezsprzecznie najgroźniejszą zawodniczką Las Blancas była Linda Caicedo, która napędzała większość akcji ofensywnych drużyny Alberto Torila. Tuż po rozpoczęciu groźne spotkania uderzenie Kolumbijki z narożnika pola karnego wybroniła Miralles. W 5. minucie Linda wyszła sam na sam z bramkarką Eibaru, jednak po przelobowaniu Miralles piłka przeleciała minimalne nad poprzeczką. W 11. minucie Realowi do szczęścia ponownie zabrakło kilku centymetrów, kiedy po kombinacyjnej akcji lewą flanką i uderzeniu Lindy futbolówka wylądowała na słupku. W 19. minucie 18-latka ponownie miała idealną okazję do pokonania Miralles, jednak po dośrodkowaniu Naomie Feller fatalnie spudłowała z 5. metra. Po naporze Królewskich w pierwszych 20 minutach mecz się nieco uspokoił i do przerwy na Ipurúi mieliśmy remis.

Po zamianie stron piłkarki Realu Madryt ponownie zaczęły z łatwością podchodzić pod bramkę gospodyń. Pierwszą dogodną sytuację w drugiej połowie miała Claudia Zornoza, jednak jedna z obrończyń Eibaru wybiła piłkę z linii bramkowej. W 60. minucie do pierwszej groźnej okazji po dobrym podaniu Zornozy doszła Signa Bruun, jednak piłka po uderzeniu Dunki ponownie trafiła w słupek. W międzyczasie dobrą sytuację na objęcie prowadzenia miał Eibar, ale strzał Pizarro na rzut rożny sparowała Mylène Chavas, która dziś zastępowała Misę. W 73. minucie Królewskie w końcu dopięły swego za sprawą Bruun, która dołożyła nogę po dośrodkowaniu poprzedzonym odbiorem i indywidualną akcją Olgi Carmony.

Ostatecznie piłkarki Realu Madryt zgaraniją w Kraju Basków komplet punktów i po przerwie na zgrupowania reprezentacji wracają na zwycięską ścieżkę. Kolejny mecz Las Blancas zagrają już w piątek, kiedy na Estadio Alfredo Di Stéfano podejmą Real Sociedad (20:00).