/ Santi01, Ostricz, Leszczu, KRot

Gol i asysta Benzemy, dwie asysty Reiniera [VIDEO]

Najlepszy występ wśród graczy związanych z Realem Madryt zaliczył w minionej kolejce Karim Benzema, który zapisał na konto gola i asystę. Dwie asysty natomiast zanotował rozkręcający się Reinier. Jak radzili sobie pozostali?

Endrick (Palmeiras)*
Odzyskuje miejsce w podstawowym składzie. Wyszedł od pierwszej minuty na mecz ligowy z São Paulo, który Palmeiras wygrało 5:0. Endrick przy żadnej z bramek nie zanotował gola ani asysty, ale miał udział przy pierwszym trafieniu. Nie oddał jednak ani jednego strzału, ale miał za to dwa kluczowe podania. Był trzykrotnie faulowany i chętnie wyskakiwał do pressingu, często będąc pierwszym obrońcą. Otrzymał również żółtą kartkę. Trener zdjął go w 73. minucie.
Ocena SofaScore: 6,9/10

W weekend również wyszedł w pierwszym składzie, tym razem na mecz z Bahią. Tu również nie było błysku. Oddał tylko jeden strzał, zanotował sporo strat (aż 14) i na plus można tylko powiedzieć, że tym razem wygrywał większość pojedynków indywidualnych. Był to jednak dużo trudniejszy mecz dla Palmeiras, który udało im się wygrać 1:0. Endrick rozegrał 63 minuty. Potknęło się za to Botafogo, więc Palmeiras zmniejszyło nieco stratę w tabeli do lidera i teraz wynosi ona 6 punktów przy jednym meczu rozegranym więcej.
Ocena SofaScore: 6,8/10

Juanmi Latasa (Getafe CF)
Po dość długiej nieobecności w pierwszym składzie José Bordalás wystawił go w jedenastce w wyjazdowym meczu z Mallorcą. Latasa spisał się dość kiepsko, jednak nie można wykluczać, że realizował założenia trenera. Wygrał 8 z 13 pojedynków główkowych, ale przy 27 kontaktach z piłką zaliczył jedynie 6 celnych podań. Zaliczył tyle samo… fauli.
Ocena Marki: 1/3
Ocena Asa: 1/3
Ocena WhoScored: 6,6/10
Ocena SofaScore: 6,7/10

Rafa Marín (Deportivo Alavés)
Cały wyjazdowy mecz z Atlético Madryt przesiedział na ławce rezerwowych. Alavés przegrało 1:2.

Marvin (Las Palmas)
W meczu z Almeríą znalazł się w wyjściowej jedenastce i już w 23. minucie mógł cieszyć się z asysty. Na prawej stronie powalczył o piłkę, a jego dośrodkowanie na gola zamienił Munir. Do asysty dołożył siedem wygranych pojedynków, trzy udane dryblingi i jedno kluczowe podanie. Marvin był aktywny i miał swój udział w wielu akcjach ofensywnych. Zanotował zdecydowanie swój najlepszy mecz w tym sezonie i udowodnił, że czuje się coraz lepiej w nowym zespole. Boisko opuścił w 82. minucie, a Las Palmas wygrało 2:1.
Ocena Marki: 2/3
Ocena Asa: 2/3
Ocena WhoScored: 7,6/10
Ocena SofaScore: 7,6/10

Reinier (Frosinone Calcio)
Mecz z Cagliari był szalony. Frosinone prowadziło na wyjeździe już 3:0, a Reinier mógł cieszyć się z dwóch asyst przy trafieniach Matíasa Soulé. W 72. minucie gospodarze zdobyli bramkę, a chwilę później Reinier opuścił boisko. Od tego momentu do końca spotkania gospodarze strzelili trzy gole i wygrali 4:3. Brazylijczyk zaliczył 4 podania kluczowe, w tym wspomniane 2 asysty. Być może następnym razem Eusebio Di Francesco zastanowi się dwa razy, zanim zdejmie Brazylijczyka z boiska. Skrót tego meczu można obejrzeć tutaj.
Ocena WhoScored: 7,7/10
Ocena SofaScore: 8,1/10

Jesús Vallejo (Granada)
Dalej leczy kontuzję, więc przegapił mecz z Villarrealem, który Granada przegrała 2:3.

Odeszli w letnim oknie transferowym

Óscar Aranda (FC Famalicão)
Jego zespół przez dokładnie trzy tygodnie nie rozegrał ani jednego spotkania, a powrót był dla Arandy dość bolesny, ponieważ ponownie usiadł na ławce i wszedł dopiero w 82. minucie. Jego występ był jednak bardzo słaby. Nie zaliczył ani jednego celnego podania, oddał jeden strzał (zablokowany), a jego zespół przegrał 0:1.
Ocena WhoScored: 6,0/10
Ocena SofaScore: 6,3/10

Sergio Arribas (UD Almería)
W 11. kolejce Almería mierzyła się na swoim terenie z Las Palmas. Arribas rozpoczął na ławce rezerwowych, ale pojawił się na murawie po przerwie. Nie był to jego najlepszy występ. Miał 26 kontaktów z piłką, podawał celnie na poziomie 76% (13 na 17) i zanotował jedno kluczowe podanie. Nie oddał ani jednego strzału i nie był zbyt widoczny. Z pewnością spodziewano się po nim czegoś więcej, ale tym razem nie był to jego dzień. Po imponującym początku sezonu 22-latek wyraźnie spuścił z tonu. Mecz zakończył się wygraną gości z Wysp Kanaryjskich (2:1), którą swoim trafieniem z 94. minuty zapewnił im Sory Kaba.
Ocena SofaScore: 6,5/10

Marco Asensio (Paris Saint-Germain)
Hiszpan dalej leczy kontuzję stopy, dlatego nie znalazł się w kadrze PSG na mecze z Milanem oraz Brestem.

Antonio Blanco (Deportivo Alavés)
Znalazł się w wyjściowej jedenastce na wyjazdowy mecz z Atlético Madryt. Nie było to dla niego łatwe spotkanie. Los Colchoneros mieli dużą przewagę i nie pozwolili Baskom rozwinąć skrzydeł. Blanco zanotował 39 kontaktów z piłką, podawał celnie na poziomie 88% (28 na 32) i wygrał 2 z 3 stoczonych pojedynków. Wyglądał bardzo przeciętnie i nie był tak aktywny, jak choćby przed tygodniem w rywalizacji z Villarrealem. Dużo lepiej w środku pola zaprezentował się Ander Guevara, który zdobył honorową bramkę dla zespołu Luisa Garcíi Plazy. Antonio zszedł z boiska w 84. minucie, a Atleti ostatecznie pokonali Alavés 2:1.
Ocena WhoScored: 5,8/10
Ocena SofaScore: 6,4/10

Karim Benzema (Al-Ittihad)
Al-Ittihad niespodziewanie zgubił punkty, tylko remisując ze znajdującym się w strefie spadkowej Al-Hazemem. Do Karima jednak nie można mieć pretensji. To on otworzył wynik spotkania, w bardzo ładnym stylu wykańczając kontratak swojego zespołu. Później dołożył do tego asystę po tym, jak w efektowy sposób poradził sobie z jednym z obrońców rywali. Łącznie zanotował trzy kluczowe podania. Był aktywny przez cały mecz, wygrał sporo pojedynków i podawał z 90% skutecznością.
Ocena SofaScore: 9,0/10

Víctor Chust (Cádiz CF)**
Hiszpan cały mecz z Sevillą przesiedział na ławce rezerwowych. Cádiz zremisował z Andaluzyjczykami 2:2.

Carlos Dotor (Celta Vigo)
Wyjazdowy mecz z Gironą rozpoczął w pierwszym składzie i mógł być jednym z bohaterów Celty. W 83. minucie zderzył się ze źle interweniującym Gazzanigą, a Diaz de Mera Escuderos uznał, że Dotor go faulował. Dotor miałby asystę przy trafieniu De la Torres, ale ostatecznie sędzia nie uznał gola z powodu faulu. W doliczonym czasie gry Girona strzeliła gola na 1:0 i Rafa Benítez znów musiał obejść się smakiem. Skrót tego meczu i kontrowersyjną sytuację z udziałem Dotora można obejrzeć tutaj.
Ocena WhoScored: 6,8/10
Ocena SofaScore: 7,0/10

Takefusa Kubo (Real Sociedad)**
W środku tygodnia Real Sociedad mierzył się w Lidze Mistrzów z Benficą, a Japończyk zanotował kolejny świetny występ w tym sezonie. Stwarzał ogromne zagrożenie na prawej flance, a w całym spotkaniu wygrał aż dziewięć pojedynków. Oddał pięć strzałów, a najbliżej zdobycia bramki był w 67. minucie, gdy po jego uderzeniu piłka obiła poprzeczkę. W Lizbonie Kubo znów pokazał swoją najlepszą wersję i chociaż nie wpisał się na listę strzelców, był jednym z najlepszych graczy na boisku. Murawę opuścił w 76. minucie, a Real Sociedad wygrał 1:0.
Ocena Marki: 3/3
Ocena Asa: 3/3
Ocena WhoScored: 7,8/10
Ocena SofaScore: 7,8/10

W weekend zespół Imanola Alguacila grał na wyjeździe z Rayo. Kubo zanotował dobre zawody, choć piłkarsko nie był tak spektakularny jak kilka dni wcześniej w Lidze Mistrzów. W tym sezonie jednak nie schodzi poniżej pewnego poziomu i nie inaczej było tym razem. Zanotował dwa kluczowe podania, wygrał pięć pojedynków oraz oddał dwa strzały. Warto również wspomnieć, że to właśnie po jego dośrodkowaniu piłkarz Rayo zagrał ręką i sędzia podyktował rzut karny, którego wykorzystał Oyarzabal. Ostatecznie mecz zakończył się remisem 2:2.
Ocena WhoScored: 6,7/10
Ocena SofaScore: 7,2/10

Mariano Díaz (Sevilla FC)
24 października Sevilla podejmowała u siebie Arsenal w 3. kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów. Mariano pojawił się na boisku w 57. minucie. Już minutę później gospodarze strzelili gola kontaktowego po strzale głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, ale były napastnik Królewskich nie miał w tym swojego udziału. Zanotował 9 kontaktów z piłką i oddał tylko jeden strzał, który został zablokowany. Niczym się nie wyróżnił i nie pomógł swojej drużynie w odrobieniu strat. Kanonierzy wygrali 2:1.
Ocena WhoScored: 6,1/10

Po raz pierwszy zagrał w wyjściowym składzie Sevilli w wyjazdowym spotkaniu z Cádizem. I wcale nie wyglądał źle. Szukał okazji do zdobycia bramki. Oddał łącznie trzy strzały (jeden celny i dwa niecelne) i miał jedną naprawdę niezłą szansę na gola. Oprócz tego miał 25 kontaktów z piłką, podawał celnie na poziomie 71% (12 na 17) i zanotował jedno kluczowe zagranie. Dobrze radził sobie również w pojedynkach powietrznych (wygrał 3 z 4). Przebywał na boisku do 81. minuty, a Sevilla po remontadzie doprowadziła do remisu 2:2.
Ocena WhoScored: 6,5/10
Ocena SofaScore: 6,6/10

Mario Gila (Lazio)**
Po oglądaniu z ławki meczów z Feyenoordem w Lidze Mistrzów (porażka 1:3) i Fiorentiną w Serie A (wygrana 1:0) licznik Mario wskazuje dwadzieścia trzy spotkania z rzędu w roli rezerwowego.

Miguel Gutiérrez (Girona FC)**
Rozegrał pełne 90 minut z Celtą, znów jako wahadłowy, i spisał się bardzo dobrze. Był niezwykle aktywny, grał na wysokiej intensywności, a i piłkarsko było dużo lepiej niż chociażby w poprzednim meczu. Oddał w sumie trzy strzały, dwukrotnie był faulowany i zanotował jedno kluczowe podanie. Do tego dwa odbiory i trzy wybicia, a więc też solidna postawa w defensywie. Dobry mecz Miguela, a Girona wygrała 1:0 i utrzymuje tempo Realu Madryt.
Ocena WhoScored: 7,0/10

Álvaro Odriozola (Real Sociedad)
U Hiszpana bez zmian. Ciagle zmaga się z problemami zdrowotnymi i nie znalazł się w kadrze na mecze z Benficą i Rayo Vallecano.

Zawodnik kolejki: Karim Benzema