/ Leszczu, Mateo, Ostricz, Santi01

Kolejna asysta Kubo, słodko-gorzki mecz Benzemy [VIDEO]

Za nami dość bezbarwny weekend w wykonaniu zawodników wypożyczonych i sprzedanych z Realu Madryt, więc tym bardziej warto podkreślić naprawdę niezły mecz Antonio Blanco na tle Villarrealu.

Endrick (Palmeiras)*
Nie zagrał w wyjazdowym meczu Palmeiras z Coritibą z powodu zawieszenia za żółte kartki. Jego ekipa wygrała 2:0.

Juanmi Latasa (Getafe CF)
Przez 30 minut domowej potyczki z Betisem nie pokazał się z dobrej strony. Wszedł w drugiej połowie, był przy piłce zaledwie 13 razy i… wykonał dwa celne podania. Oddał też jeden strzał, ale w świetnej sytuacji zatrzymał go Claudio Bravo. Ostatecznie jego zespół zremisował 1:1.
Ocena Marki: 1/3
Ocena Asa: 0/3
Ocena WhoScored: 6,2/10
Ocena SofaScore: 6,4/10

Rafa Marín (Deportivo Alavés)
W wyjazdowym starciu z Villarrealem zasiadł na ławce rezerwowych. Pojawił się na murawie dopiero w 93. minucie, zmieniając Andera Guevarę. Zaliczył zatem niewiele ponad minutowy występ, w trakcie którego zanotował 3 kontakty z piłką, jedno celne podanie (50% skuteczności) i wygrał jeden pojedynek. 21-letni stoper zagrał stanowczo za krótko, by wystawić mu jednoznaczną ocenę.
Ocena Marki: bez oceny
Ocena Asa: bez oceny
Ocena WhoScored: 6,0/10
Ocena SofaScore: bez oceny

Marvin (Las Palmas)
W meczu z Rayo Vallecano pojawił się na murawie w 62. minucie przy wyniku 0:0. Tym razem zanotował kiepski występ bez większej historii. Wygrał tylko dwa pojedynki i niczym nie wyróżnił się w ofensywie. Nie pomógł Las Palmas, które rzutem na taśmę przegrało u siebie 0:1.
Ocena Asa: 1/3
Ocena SofaScore: 6,3/10

Reinier (Frosinone Calcio)
Po rewelacyjnym debiucie w barwach Frosinone ponownie wyszedł w pierwszym składzie, ale tym razem nie pokazał nic szczególnego. Zaskakująco często angażował się w defensywę, ale nie stworzył większego zagrożenia pod bramką Łukasza Skorupskiego. Zszedł w 75. minucie, a jego zespół przegrał na wyjeździe z Bologną 1:2.
Ocena SofaScore: 6,6/10

Jesús Vallejo (Granada)
Okazało się, że jego kontuzja nie jest jeszcze w pełni wyleczona. Przed przerwą na reprezentacje zagrał kilka minut w meczu z Barceloną, a teraz na spotkanie z Osasuną zabrakło go w kadrze. Granada przegrała 0:2.

Odeszli w letnim oknie transferowym

Óscar Aranda (FC Famalicão)
Jego zespół miał w niedzielę zagrać z czwartoligową Camachą, ale spotkanie nie doszło do skutku. Gracze Famalicão nie dotarli jednak na Maderę, a ich samolot zawrócił do Porto z powodu złych warunków atmosferycznych.

Sergio Arribas (UD Almería)
Znalazł się w wyjściowej jedenastce na wyjazdowy pojedynek z Gironą. Po 24 minutach Almería prowadziła 2:0 po dwóch golach Léo Baptistão. Ostatecznie jednak jeszcze przed przerwą gospodarze odrobili straty z nawiązką i prowadzili 3:2, a skończyło się aż 5:2. Arribas zagrał słabo. Był niewidoczny i przygaszony. Miał 20 kontaktów z piłką, zanotował 10 celnych podań (91% skuteczności). Nie oddał ani jednego strzału na bramkę. Dwukrotnie dośrodkowywał, ale żadna z tych prób nie odnalazła adresata. Dobrze za to radził sobie w pojedynkach (4 wygrane na 6 stoczonych). Mimo wszystko był to jeden z najgorszych występów byłego kapitana Castilli w tym sezonie.
Ocena SofaScore: 6,5/10

Marco Asensio (Paris Saint-Germain)
PSG wygrało ze Strasbourgiem 3:0, a Hiszpan nie znalazł się w kadrze na to spotkanie z powodu problemów zdrowotnych.

Antonio Blanco (Deportivo Alavés)
Wystąpił od pierwszej minuty w wyjazdowym meczu z Villarrealem. Zaprezentował się całkiem solidnie. Brał aktywny udział w rozegraniu akcji swojej drużyny. Miał 43 kontakty z piłką, zanotował 23 celne podania (79% skuteczności). Raz uderzał na bramkę, ale jego próba została zablokowana. Dobrze wywiązywał się również ze swoich obowiązków defensywnych – wygrał aż 7 z 9 stoczonych pojedynków. Był pewnym punktem Alavés, któremu udało się wywieźć z Estadio da la Cerámica jeden punkt (1:1). Blanco przebywał na boisku do ostatniego gwizdka sędziego.
Ocena Marki: 2/3
Ocena Asa: 2/3
Ocena WhoScored: 6,9/10
Ocena SofaScore: 7,3/10

Karim Benzema (Al-Ittihad)
Zaliczył słodko-gorzki występ w ligowym spotkaniu z Al-Taawoun. Od początku meczu był bardzo aktywny i miał szansę na zdobycie gola. Pierwszy strzał głową został zablokowany, ale drugi już znalazł drogę do siatki. Radość trwała tylko kilka minut, po czym Karim zdobył drugą bramkę głową, lecz tym razem zaskoczył własnego bramkarza. W drugiej połowie po błędzie defensywy rywali miał znakomitą okazję, by ponownie dać Al-Ittihad prowadzenie. Mimo samobójczego trafienia występ Francuza należy ocenić pozytywnie. Zapisał na koncie cztery kluczowe podania i, patrząc na ich jakość, powinien mieć na koncie przynajmniej jedną asystę. Skrót meczu można zobaczyć tutaj.
Ocena SofaScore: 7,5/10

W spotkaniu Azjatyckiej Ligi Mistrzów z irackim Al-Quwa Al-Jawiya Karim nie zagrał. Trener postanowił dać mu odpocząć, a Al-Ittihad wygrał 1:0 i zajął pozycję lidera w swojej grupie.

Víctor Chust (Cádiz CF)**
Nie znalazł się w kadrze na mecz z Valencią. Cádiz przegrał na Estadio Mestalla 0:2.

Carlos Dotor (Celta Vigo)
W meczu z Atlético Madryt wszedł na ostatnie 10 minut i nie wyróżnił się pod żadnym względem. Jego ekipa przegrała 0:3.

Takefusa Kubo (Real Sociedad)**
Kubo rozpoczął mecz z Mallorką na ławce rezerwowych. Drużyna Imanola Alguacila długo nie mogła znaleźć sposobu, aby przełamać defensywę rywala, dlatego Japończyk pojawił się na murawie w 60. minucie spotkania. Już po 4 minutach mógł cieszyć się z asysty, gdy precyzyjnie dośrodkował do Braisa Méndeza, a ten strzałem głową zdobył długo wyczekiwaną bramkę. Kubo zanotował fenomenalne wejście i ożywił grę gospodarzy. Posłał dwa kluczowe podania i wygrał dwa pojedynki. Real Sociedad wygrał 1:0, a Japończyk kolejny raz udowodnił, że jest jedną z największych gwiazd tego sezonu Primera División.
Ocena WhoScored: 7,2/10

Mariano Díaz (Sevilla FC)
Nie zdążył wrócić do pełni sił po kontuzji, w związku z czym nie znalazł się w kadrze Sevilli na mecz z Realem Madryt. Nie zagrał przeciwko swojemu byłemu klubowi, ale za to odwiedził dawnych kolegów w ich szatni.

Mario Gila (Lazio)**
Dwudziesty pierwszy mecz z rzędu na ławce rezerwowych. Lazio pokonało Sassuolo 2:0.

Miguel Gutiérrez (Girona FC)**
Hiszpan wyszedł w pierwszym składzie na domowy mecz z Almeríą i występował raczej jako wahadłowy. Za nim dość przeciętne spotkanie. Oczywiście, chętnie brał na siebie grę, miał udział w akcjach ofensywnych. Przy pierwszym golu nie zablokował dogrania, po którym Baptistão trafił do siatki, ale nie jest to bramka z kategorii tych, które wędrują na jego konto. Przy bramkach zdobywanych przez Gironę nie miał praktycznie żadnego udziału. Rozegrał niezłe 90 minut, ale bez większego błysku, a Girona wygrała 5:2.
Ocena Marki: 2/3
Ocena Asa: 2/3
Ocena WhoScored: 6,7/10
Ocena SofaScore: 6,9/10

Álvaro Odriozola (Real Sociedad)
Real Sociedad wygrał z Mallorką 1:0, a Hiszpan nie znalazł się w kadrze na to spotkanie z powodu problemów zdrowotnych.

Zawodnik kolejki: Takefusa Kubo