Piłkarki wygrywają rzutem na taśmę

W meczu 4. kolejki Ligi F piłkarki Realu Madryt pokonały na Estadio Alfredo Di Stéfano Villarreal 1:0. Bramkę na wagę trzech punktów zdobyła w ostatniej minucie regulaminowego czasu gry Signe Bruun.

Sobotnie starcie z ostatnim w tabeli Ligi F Villarrealem na ławce rozpoczęło wiele zawodniczek pierwszego składu, jak Kathellen, Naomie Feller, Teresa Abelleira, Atehena del Castillo czy Linda Caicedo. Niemniej, zdecydowanym faworytem były piłkarki Realu Madryt, które mogły objąć prowadzenie już w 5. minucie, jednak po potężnym uderzeniu Sofie Svavy z ponad 25 metrów piłka wylądowała jedynie na poprzeczce, a dobitka Rocío minęła światło bramki. Las Blancas dominowały i w 18. minucie bliska wpisania się na listę strzelców była Zornoza, jednak jej próba przelobowania Eleny de Toro z ponad 30 metrów okazała się nieznacznie niecelna. Królewskie miały jeszcze kilka okazji do wyjścia na prowadzenie, jednak do przerwy na Di Stéfano mieliśmy bezbramkowy remis.

Po zamianie stron bliskie sprawienia ogromnej niespodzianki były przyjezdne, jednak strzał McKenny po dośrodkowaniu Kanteh minął bramkę Misy. Królewskie utrzymywały się przy piłce, jednak niewiele z tego wynikało. Kolejne sytuacje marnowały Sandie Toletti, Olga Carmona czy wprowadzona w drugiej połowie Feller. Las Blancas walczyły jednak do samego końca i dopięły swego w 90. minucie gry po akcji lewą stroną i dośrodkowaniu Olgi, które zamknęła Signe Bruun, zdobywając bramkę na wagę trzech punktów dla Realu Madryt. Dla 25- Dunki było to już trzecie trafienie w tym sezonie.

Tym samym podopieczne Alberto Torila notują czwarte zwycięstwo w czwartym meczu Ligi F w bieżącym sezonie i w dobrych humorach mogą przygotowywać się do środowego meczu drugiej rundy kwalifikacji do fazy grupowej Ligi Mistrzyń z Vålerengą (20:00, Estadio Alfredo Di Stéfano).