/ Leszczu, Mateo, Ostricz, Santi01

Dublet Arribasa, gole Kubo i Latasy [VIDEO]

Za nami bardzo udana dla niektórych wypożyczonych lub sprzedanych z Realu Madryt piłkarzy, a błysnął szczególnie Sergio Arribas.

Endrick (Palmeiras)*
Wyszedł w pierwszym składzie na ligowy mecz z Grêmio i trzeba powiedzieć, że pomimo porażki Palmeiras spisał się naprawdę nieźle. Był bardzo aktywny, szukał gry i nieustannie meldował się w polu karnym rywali. Oddał aż siedem strzałów, a do tego dorzucił jedno kluczowe podanie. Minusem na pewno niska skuteczność pojedynków i sporo strat, ale i tak można na niego wreszcie spojrzeć bardziej pozytywnie po tym występie. Opuścił murawę w 64. minucie.
Ocena SofaScore: 6,9/10

Juanmi Latasa (Getafe CF)
Wyjazdowy mecz z Realem Sociedad rozpoczął na ławce rezerwowych, ale od początku drugiej połowy był już na murawie. Getafe zaskoczyło rywali i do przerwy prowadziło 2:1, ale w drugiej połowie gospodarze strzelili 3 gole i prowadzili 4:2. W doliczonym czasie gry rozmiary porażki zmniejszył właśnie Latasa, który głową wykorzystał dobre dośrodkowanie Diego Rico. 22-latek jak zawsze był bardziej aktywny w powietrzu niż wtedy, gdy piłka była pod jego nogami. Skrót meczu i trafienie Latasy można obejrzeć tutaj.
Ocena Marki: 1/3
Ocena Asa: 2/3
Ocena WhoScored: 7,5/10
Ocena SofaScore: 7,5/10

Rafa Marín (Deportivo Alavés)
Całe spotkanie z Athletikiem przesiedział na ławce rezerwowych. Alavés przegrało 0:2.

Marvin (Las Palmas)
Hiszpan zameldował się na murawie w 45. minucie meczu z Granadą i pokazał się z niezłej strony. Zanotował kilka dobrych zagrań, wygrał cztery pojedynki i dwa razy przechwycił piłkę, a do tego dołożył jedno kluczowe podanie. Nie popełnił żadnego znaczącego błędu i na pewno zaliczy ten występ do udanych. Las Palmas wygrało 1:0.
Ocena Asa: 1/3
Ocena WhoScored: 6,7/10
Ocena SofaScore: 6,8/10

Reinier (Frosinone Calcio)
Nadal czeka na debiut. Po raz drugi z rzędu całe spotkanie spędził na ławce rezerwowych. Jego koledzy zremisowali na wyjeździe z Salernitaną 1:1.

Jesús Vallejo (Granada)
Nadal nie wyleczył urazu, a jego koledzy spisali się słabo i przegrali z Las Palmas 0:1.

Odeszli w letnim oknie transferowym

Óscar Aranda (FC Famalicão)
W ligowej potyczce z Aroucą częściej grał na prawej stronie i to stamtąd starał się zagrażać bramce gości. Rezultat był jednak różny – wygrał sporo pojedynków, ale zanotował też sporo strat. Ani jedno jego dośrodkowanie nie dotarło do celu, ale wywalczył sporo stałych fragmentów gry, ponieważ rywale właśnie jego często obierali za cel numer jeden. W doliczonym czasie gry pierwszej połowy otrzymał żółtą kartkę, a w 59. minucie opuścił boisko. Famalicão wygrało u siebie 1:0.
Ocena WhoScored: 6,5/10

Sergio Arribas (UD Almería)
W domowej konfrontacji z Valencią znów wybiegł w pierwszym składzie. Vicente Moreno podobnie jak w ubiegłotygodniowym starciu z Villarrealem ustawił go na pozycji lewego pomocnika w formacji 4-2-3-1. I była to znakomita decyzja, ponieważ Arribas był absolutnym bohaterem Almeríi w tym meczu. Był niezwykle aktywny i szukał szczęścia w polu karnym rywala. Dzięki tej determinacji ustrzelił swój pierwszy dublet w La Lidze. Dwukrotnie wyrównywał stan rywalizacji i tym samym zapewnił swojej drużynie jeden punkt. Ponadto objawił się jako mistrz dobitek. Najpierw z bliskiej odległości umieścił piłkę w bramce po strzale Gonzalo Melero, a następnie z niemal tego samego miejsca poprawił próbę Sergio Akieme. W obu sytuacjach znajdował się we właściwym miejscu i we właściwym czasie. Trochę jak Jude Bellingham. Jeśli chodzi o jego pozostałe statystyki, to miał 39 kontaktów z piłką, oddał 4 celne strzały, zanotował 18 celnych podań (na 25; celność na poziomie 75%) i posłał jedno kluczowe zagranie. Zszedł z boiska w 85. minucie, a potyczka zakończyła się remisem 2:2. Skrót tego spotkania można zobaczyć tutaj. Warto podkreślić, że po sześciu kolejkach 21-latek ma na swoim koncie 4 bramki i jest najlepszym strzelcem Almeríi. Nie tylko napędza akcje Los Indálicos, ale też je wykańcza. Początek jego przygody z Primera División jest co najmniej obiecujący.
Ocena Marki: 3/3
Ocena Asa: 3/3
Ocena WhoScored: 8,6/10
Ocena SofaScore: 8,5/10

Marco Asensio (Paris Saint-Germain)
W niedzielę przeciwnikiem PSG było Olympique Marsylia. Paryżanie wygrali 4:0, a Hiszpan nie znalazł się w kadrze na to spotkanie z powodu problemów zdrowotnych.

Antonio Blanco (Deportivo Alavés)
Nie znalazł się w kadrze na domowy mecz z Athletikiem prawdopodobnie z powodu kontuzji. Ani Alavés, ani trener Luis García Plaza nie poinformowali, o jaki konkretnie uraz chodzi i ile może potrwać przerwa pomocnika. Drużyna z Bilbao wygrała 2:0.

Karim Benzema (Al-Ittihad)
Jego klub nie rozgrywał meczu w miniony weekend. We wtorek Al-Ittihad zagra w Pucharze Króla z drugoligowym Al-Kholood.

Víctor Chust (Cádiz CF)**
Cały mecz z Betisem przesiedział na ławce. Cádiz zremisował na Benito Villamarín 1:1.

Carlos Dotor (Celta Vigo)
W meczu z Barceloną pojawił się na boisku w doliczonym czasie gry, gdy wszystko było już jasne. Czterokrotnie był przy piłce i nie pozostawił po sobie żadnego wrażenia. To wciąż lepsze wrażenie niż cała drużyna w końcówce tego meczu. Celta prowadziła na wyjeździe 2:0 i przegrała 2:3.

Eden Hazard (bez klubu)

Takefusa Kubo (Real Sociedad)**
W niedzielę Real Sociedad podejmował u siebie Getafe. Kubo już w 2. minucie wpisał się na listę strzelców, gdy precyzyjnym strzałem lewą nogą otworzył wynik spotkania. Później jednak trochę zgasł i trudno wyróżnić go za coś więcej. W kolejnych fazach spotkania nie pokazywał magii, którą prezentował w poprzednich kolejkach. W całym meczu oddał w sumie jeden celny strzał oraz zaliczył trzy wygrane pojedynki. Ostatecznie spotkanie zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 4:3, a skrót tego meczu można obejrzeć tutaj.
Ocena WhoScored: 7,3/10
Ocena SofaScore: 7,3/10

Mariano Díaz (Sevilla FC)
Z powodu kontuzji mięśniowej nie znalazł się w kadrze na wyjazdowy mecz z Osasuną (0:0). AS poinformował, że będzie wyłączony z gry przez trzy tygodnie. Przypomnijmy, że Mariano ledwo co zadebiutował w nowej drużynie w rywalizacji z Lens w Lidze Mistrzów.

Mario Gila (Lazio)**
Lazio podzieliło się punktami z Monzą (1:1), a Mario tradycyjnie oglądał mecz z ławki rezerwowych.

Miguel Gutiérrez (Girona)**
Choć desygnowany do gry z Mallorcą od początku, Miguel ostatecznie całe spotkanie przesiedział na ławce, a na jego pozycji zagrał Daley Blind. Girona wygrała 5:3. Míchel posadził jednak również chociażby Arnau Martíneza, więc można założyć, że chodziło po prostu o rotacje.

Álvaro Odriozola (Real Sociedad)
Real Sociedad wygrał z Getafe 4:3, a Hiszpan przesiedział całe spotkanie na ławce rezerwowych.

Zawodnik kolejki: Sergio Arribas