/ KRot, Mateo, ostricz, Santi01

Niezły mecz Kubo, debiut Mariano, powrót Endricka do pierwszego składu

Kilku zawodników, o których piszemy po każdym weekendzie, rozgrywało swoje spotkania w europejskich rozgrywkach, a Endrick wrócił do wyjściowej jedenastki po ponad miesięcznej przerwie. Jak grali wypożyczeni i sprzedani?

Endrick (Palmeiras)*
W hitowym starciu 24. kolejki Palmeiras gościło na stadionie Grêmio. Po raz pierwszy od 6 sierpnia Endrick wyszedł w pierwszym składzie i od razu pokazał sporą aktywność. Oddał aż 7 strzałów, w tym 2 celne, ale nie strzelił gola. Zaliczył jedno podanie kluczowe. Grêmio objęło prowadzenie na początku spotkania i było w stanie utrzymać je do ostatniego gwizdka sędziego. Endrick był na boisku do 65. minuty. Mimo wyraźnej przewagi Palmeiras przegrało 0:1, a rywal zbliżył się w tabeli na jeden punkt.
Ocena WhoScored: 6,6/10
Ocena SofaScore: 6,9/10

Odeszli w letnim oknie transferowym

Marco Asensio (Paris Saint-Germain)
We wtorek PSG wygrało u siebie z Borussią Dortmund 2:0, a Hiszpan nie znalazł się w kadrze na to spotkanie z powodu problemów zdrowotnych.

Karim Benzema (Al-Ittihad)
Nadal nie wyleczył urazu i nie wystąpił w starciu 7. kolejki ligi saudyjskiej. Jego koledzy wygrali u siebie z Al-Fateh 2:1.

Takefusa Kubo (Real Sociedad)**
Japończyk od kilku tygodni prezentuje kapitalną formę na hiszpańskich boiskach, ale w Lidze Mistrzów przeciwko Interowi zanotował co najwyżej niezłe spotkanie. Jak zwykle starał się kreować grę na prawym skrzydle, oddał dwa strzały i zaliczył cztery kluczowe podania. Nie wdawał się jednak tak często w pojedynki i na pewno oglądaliśmy bardziej spektakularne występy w jego wykonaniu. Boisko opuścił w 72. minucie, a Real Sociedad zremisował z Interem 1:1.
Ocena Marki: 1/3
Ocena Asa: 2/3
Ocena WhoScored: 7,2/10
Ocena SofaScore: 7,7/10

Mariano Díaz (Sevilla FC)
W starciu z francuskim Lens pojawił się na boisku w 80. minucie, zmieniając Youssefa En-Nesyriego i notując tym samym oficjalny debiut w barwach Sevilli. Nie zrobił jednak nic pożytecznego dla swojej drużyny. Raz próbował uderzenia na bramkę z pola karnego, ale został zablokowany. Do tego miał zaledwie trzy kontakty z piłką. I to by było na tyle. Mecz zakończył się remisem 1:1.
Ocena WhoScored: 6,1/10
Ocena SofaScore: 6,7/10

Mario Gila (Lazio)**
Domowy mecz z Atlético (1:1) oglądał z ławki rezerwowych. Jego koledzy w doliczonym czasie gry strzelili gola dzięki… trafieniu bramkarza, Ivana Provedela, który natychmiast stał się bohaterem rzymian.

Álvaro Odriozola (Real Sociedad)
Hiszpan pojawił się na murawie w 72. minucie spotkania z Interem i był to jego debiut po powrocie do San Sebastián. Widać by o u niego lekką nerwowość. Nie był jedynym winowajcą przy bramce Lautaro w 87. minucie, ale zdecydowanie mógł zachować się lepiej. Najpierw nie zablokował dośrodkowania Carlosa Augusto, a kilkanaście sekund później niepilnowany napastnik Interu doprowadził do remisu.