Udany start Juvenilu

Zawodnicy Álvaro Arbeloi mają za sobą debiut w nowym sezonie Młodzieżowej Ligi UEFA. Juvenil wygrał w Valdebebas z Unionem Berlin, choć przegrywał do przerwy 0:1.

Real Madryt był zdecydowanym faworytem potyczki i nie było w tym nic dziwnego. Co roku Juvenil wychodzi z grupy i regularnie walczy o najwyższe lokaty. Już w pierwszych minutach było widać, kto będzie prowadzić grę i działać proaktywnie. Już w 15. minucie Królewscy stworzyli sobie wyborną okazję. Po stałym fragmencie gry uderzał Palacios, ale bramkarz poradził sobie z tym strzałem, jednak wybił piłkę prosto pod nogi Paulo Iago. Pomocnik miał przed sobą pustą bramkę, ale uderzył obok.

Mnóstwo ataków Realu było przerywanych w zarodku, a defensywna taktyka Unionu często się sprawdzała: sfaulować jak najszybciej w niegroźnej strefie. W samej pierwszej części Niemcy aż 16-krotnie nieprzepisowo powstrzymywali zawodników Los Blancos. Ze stałych fragmentów Królewskich nic nie wynikało, a w końcówce pierwszej połowy… Union strzelił gola bezpośrednio z rzutu wolnego. Friedrich ładnie uderzył, choć nie był to strzał nie do obrony. Fran sobie jednak nie poradził i zawodnicy Arbeloi schodzili do szatni, przegrywając 0:1.

W drugiej połowie dominacja gospodarzy nie ustawała. Real atakował coraz odważniej i spychał do obrony Union, który często ustawiał się w jedenastu za linią piłki. W 55. minucie Królewscy pokazali, jak można znaleźć dziurę w defensywie rywali. Po ładnej akcji drużynowej Paulo Iago uderzył po długim rogu, ale ten strzał sparował golkiper gości. Przy dobitce nie miał już żadnych szans. Co udało się z prawej strony, mogło udać się też z lewej. Tym razem pierwszoplanową rolę odegrał Palacios, który wbiegł właśnie z tej strefy, wymienił piłkę z De Llanosem i wykończył świetną okazję.

To nie było łatwe spotkanie, ale trudno było się takiego spodziewać. Z przebiegu całego spotkania Real zasłużył na wygraną, choć nie było o nią łatwo. Tak jak pierwszy zespół Królewskich w ostatnich dwóch meczach Juvenil stracił gola jako pierwszy i musiał odrabiać straty. Z tym zadaniem poradził sobie bardzo dobrze i sięgnął po pierwsze trzy punkty nowej edycji Młodzieżowej Ligi UEFA.

Real Madryt Juvenil – Union Berlin 2:1 (0:1)
0:1 Friedrich 43'
1:1 De Llanos 55'
2:1 Palacios 76' (asysta: De Llanos)

Juvenil: Fran; Nico Sánchez (46' Chema), Jacobo, Manu Serrano, Youssef; Paulo Iago (81' Pol Durán), Hugo de Llanos (89' Álvaro Ginés), Manuel Ángel; Yáñez (67' Baba), Palacios, Iker Bravo
Union: Stein; Prosche (34' Hoffmann, 89' Kalaycı), Ogbemudia, Ackermann, Grunwald, Scholz; Friedrich (72' Ojo), Engelbreth, Aliji (72' Ibrahimi); Asanji, Kramer