Pierwsza porażka Castilli

Castilla tym razem wraca z Andaluzji na tarczy. Przegrała 1:2 z Linaresem po słabym występie. Mimo tego miała szansę na zwycięstwo, lecz jej nie wykorzystała.

Castilla w 3. kolejce poniosła pierwszą ligową porażkę. Po słabym spotkaniu w swoim wykonaniu uległa Linaresowi 1:2. Królewscy musieli gonić niekorzystny wynik z pierwszej połowy i zdołali doprowadzić do remisu, lecz ostatnie słowo należało do gospodarzy. Szkoda niewykorzystanej sytuacji Noela Lópeza przy stanie 1:1. Dla rywali była to natomiast pierwsza wygrana w tym sezonie oraz pierwsze strzelone gole.

W pierwszej połowie przewaga Linaresu była znaczna. Gospodarze od początku ruszyli do ataku i defensywa Castilli miała mnóstwo pracy. Zaczął Samu Corral, który w ciągu pierwszych 10 minut zmarnował dwie bardzo dobre okazje. Na tym się nie skończyło, a Królewscy nie mieli na to praktycznie żadnej odpowiedzi. Cañizares utrzymał czyste konto do 38. minuty, kiedy zaskoczył go Perejón. Niestety, ten gol wędruje na konto golkipera, ponieważ zachował się w tej sytuacji fatalnie.

Po zmianie stron Castilla w końcu zdołała bardziej zdecydowanie wyjść na połowę rywali. Przyniosło to efekt w postaci wywalczonego karnego za zagranie ręką. Jedenastkę na gola zamienił Nico Paz, dla którego było to trzecie trafienie w tym sezonie. W odpowiedzi szansę stworzyli sobie gospodarze. Javi Rentero uderzał z bliska głową po rzucie rożnym, ale piłka powędrowała obok bramki. Castilla miała piłkę meczową w 83. minucie. W dobrym miejscu na dobitkę znalazł Noel López, lecz jeden z obrońców zdołał zainterweniować w ostatnim momencie. Chwilę później z gola cieszyli się gospodarze. Rozstrzygające trafienie zaliczył Hugo Díaz, który kilka minut wcześniej pojawił się na murawie.

Linares – Real Madryt Castilla 2:1 (1:0)
1:0 Perejón 38’
1:1 Nico Paz 55’ (rzut karny)
2:1 Hugo Díaz 86’

Linares: Casado, Perejón, Rentero, Molina, Varela, Rodri, Mena (Moreno 68’), Mawi (Oyón 77’), Javi Duarte (Berlanga 77’), Llorente (Campbell 68’), Samu Corral (Hugo Díaz 80’).

Real Madryt Castilla: Cañizares, Obrador, Asencio, Jacobo, David Jiménez, Theo Zidane, Manuel Ángel (David González 82’), Palacios (Noel López 66’), Víctor Muñoz (Peter 66’), Nico Paz, Gonzalo.