Porażka na pożegnanie z Meksykiem

W drugim i zarazem ostatnim meczu sparingowym w Meksyku piłkarki Realu Madryt przegrały z Clubem América 2:3. Bramki dla Królewskich zdobyły Naomie Feller i Athenea del Castillo.

Nie udało się Las Blancas zakończyć zwycięstwem swojej podróży do Meksyku. Niedzielne spotkanie na Estadio Azteca praktycznie od samego początku toczyło się pod dyktando Clubu América. W 15. minucie bramkę na 1:0 zdobyła Angélica, która w sytuacji sam na sam minęła Mylène Chavas i wpakowała piłkę do pustej bramki. W 22. indywidualna akcja Lindy mogła dać wyrównanie, jednak strzał Kolumbijki minął światło bramki.

Kiedy wydawało się, że Las Blancas zaczynają łapać rytm w tych trudnych dla siebie warunkach (obiekt znajduje się na wysokości ponad 2200 m n.p.m), to gospodynie podwyższyły prowadzenie po bramce z rzutu wolnego Hecnary. Tuż przed przerwą bramkę kontaktową mogła strzelić Weir, jednak strzał Szkotki z rzutu wolnego wybroniła Itzel. 10 minut po zmianie stron Katty Martínez podwyższyła na 3:0, wykorzystując fatalny błąd Chavas. W 71. minucie Królewskie zmniejszyły straty za sprawą Naomie Feller, która najlepiej odnalazła się w polu karnym i ładnym strzałem pokonała Itzel. 4 minuty później Las Blancas złapały kontakt dzięki trafieniu Athenei, która zmieściła w bramce piłkę wybitą przez Itzel w sytuacji jeden na jeden z Feller. W końcówce piłkarki Realu Madryt miały jeszcze okazje do wyrównania, ale ostatecznie wynik nie uległ już zmianie.

SKRÓT MECZU

Teraz drużyna Alberto Torila wraca do Madrytu i rozpocznie ostatni tydzień przygotowań do pierwszego meczu Ligi F. Na inaugurację sezonu piłkarki Realu Madryt podejmą na Estadio Alfredo Di Stéfano Real Betis (sobota 9 września, 21:00).

Club América – Real Madryt 3:2 (2:0)
1:0 Angélica 15'
2:0 Hecnary 30'
3:0 Katty Martínez 55'
3:1 Feller 71'
3:2 Athenea 75'

Club América: Itzel, Anais, Pereira, Kaci, Angélica, Casandra, Hecnary, Velasco, Vansessa, María Natalia, Andrea Hernández i Luna
Grały również: Joss Orejel, Katty Martínez, Aylin Avilez, Eva González, Sarah Luebbert, Itzel González, Sabrina Enciso, Granados, Destinee i Miah
Real Madryt: Chavas, K. Robles, Rocío, M. Oroz, Bruun, Weir, Kathellen, Linda C., Zornoza, Athenea i Svava