Dublet Nico Paza na wagę trzech punktów

W 2. kolejce Primera Federación Castilla wygrała na wyjeździe z Antequerą 2:1. Oba gole dla madrytczyków strzelił Nico Paz. Argentyńczyk najpierw wykończył akcję Palaciosa, a następnie popisał się pięknym uderzeniem spoza pola karnego.

Pierwszy wyjazd w sezonie zakończył się pierwszym zwycięstwem w sezonie. Castilla po trudnym meczu pokonała Antequerę dzięki dubletowi Nico Paza. Argentyńczyk zapewnił drużynie komplet punktów, a szczególnie godna uwagi jest jego druga bramka. Ostatnie minuty nie były łatwe dla Królewskich, którzy musieli się bronić w dziesiątkę, co ostatecznie zakończyło się sukcesem.

Pierwszy kwadrans nie wygenerował żadnych ciekawych okazji, ale w 16. minucie bliski szczęścia był Gonzalo, jednak gospodarzy uratował Iván Moreno. Gospodarze odpowiedzieli chwilę później i Cañizares po raz pierwszy musiał interweniować. Następnie Gonzalo próbował wykorzystać złe podanie zawodnika Antequery, ale nie udało mu się oddać strzału. Andaluzyjczycy dobrze się bronili, a w ofensywie zdołali jeszcze raz stworzyć zagrożenie. Tym razem próbował Humanes, lecz nie trafił w bramkę.

W drugiej połowie Castilla szybko objęła prowadzenie. Palacios przejął piłkę na połowie rywali, popędził w kierunku bramki i tuż przed polem karnym oddał ją Nico Pazowi, który wykończył akcję. Radość Królewskich nie trwała nawet 10 minut. Antequera zdołała doprowadzić do wyrównania po długim podaniu, które zaskoczyło defensywę madrytczyków. Remis również długo się nie utrzymał. Castilla miała rzut wolny i rozegrała go perfekcyjnie. Theo wyłożył piłkę Nico Pazowi, który pięknym strzałem pokonał Ivána Moreno.

Antequera rzuciła się do odrabiania strat. Chwilę po wejściu z ławki groźnie głową uderzał David Rodríguez. Po kilku minutach Andaluzyjczycy ponownie ruszyli do ataku, dośrodkował Fermín, a Destiny strzelił minimalnie nad poprzeczką. Castilla broniła się coraz bardziej rozpaczliwie. Sytuację skomplikowała jeszcze druga żółta kartka dla Edgara. Królewscy przeżywali trudne chwile, ale zdołali się wybronić i utrzymać korzystny wynik, dzięki czemu trzy punkty powędrowały na kontro Castilli.

Antequera – Real Madryt Castilla 1:2 (0:0)
0:1 Nico Paz 51’ (asysta: Palacios)
1:1 Ale García 60’ (asysta: Luismi)
1:2 Nico Paz 66’ (asysta: Theo Zidane)

Antequera: Iván Moreno, Humanes (Solano 83’), Pavón (David Rodríguez 67’), Fomeyem, Jeremy (Fermín 67’), Marcelo, Ale García, Sousa (Chema Núñez 79’), Loren (Enokpa 79’), Luismi, Destiny.

Real Madryt Castilla: Cañizares, Obrador, Asencio, Carrillo, Vinícius Tobias, Edgar (czerwona kartka 82’), Manuel Ángel (Noel López 70’), Theo Zidane, Palacios (Víctor Muñoz 70’), Nico Paz, Gonzalo (David González 90’).