Oceny zawodników po meczu z Getafe

Real Madryt wygrał u siebie z Getafe 2:1. Poniżej prezentujemy oceny, jakie zawodnikom Królewskich wystawili redaktorzy i użytkownicy RealMadryt.pl. Skala 1–6.

Kepa

25. Kepa

Nie miał dużo pracy. Getafe oddało tylko dwa celne strzały i rzadko wrzucało piłkę w okolice szesnastki Królewskich. Przy trafieniu nie mógł zrobić wiele więcej, a w drugiej połowie efektownie obronił uderzenie Aleñi. Debiut w barwach Królewskich na Bernabéu nie miał większej historii.

2. Carvajal

Ponownie grał bardzo wysoko, choć z tak głęboko grającym rywalem nie mogło być inaczej. Z dokładnością było jednak gorzej niż w poprzednich meczach. Nie potrafił zrobić realnej różnicy na swojej stronie, choć sam był bardzo bliski pokonania Sorii, gdy piłka po zaskakującym strzale uderzyła w słupek. Ponownie dobrze wyglądał pod względem fizycznym. Trzymamy kciuki, by to nie zmieniło się w trakcie meczów reprezentacji.

22. Rüdiger

Solidne spotkanie Niemca, który stoczył wiele pojedynków powietrznych z Latasą czy Mayoralem i wygrał większość z nich. Szkoda, że nie dał rady wybić piłki przy akcji bramkowej Getafe, ale trudno go za to winić. W końcówce, gdy Real szukał zwycięskiego trafienia, podejmował dziwne decyzje, ale i tak zanotował dobry występ.

4. Alaba

Ewidentnie nie spodziewał się podania od Frana i był nieco spóźniony, przez co nie był w stanie naprawić błędu i zapobiec trafieniu Mayorala. W drugiej połowie przeszedł na lewą stronę, gdzie mógł nieco bardziej przydać się drużynie. Nie wykonał ani jednego celnego dośrodkowania, ale mimo wszystko był przydatny w ofensywie, gdzie pomagał drużynie złamać defensywę Getafe.

20. Fran García

Wróciły koszmary z pierwszego występu w tym sezonie, ale teraz rywal potrafił wykorzystać jego błąd. Próba podania do Alaby w takim momencie sama w sobie była błędem, a do tego zabrakło mu celności. Popełnił też kilka prostych błędów i wyglądał na zdeprymowanego. Z czasem było widać u niego poprawę, stąd między innymi wypracowanie świetnej sytuacji Joselu. Ancelotti zdjął go jednak z boiska już w przerwie.

18. Tchouaméni

W pierwszych meczach tego sezonu oferował solidną pracę w defensywie i nie inaczej było wczoraj. Dominował nad rywalami, wykorzystując swoją przewagę fizyczną, potrafił rozrzucić piłkę, a do tego zaliczył najwięcej interwencji z całej drużyny.

10. Modrić

Po trzech spotkaniach, w których zaczynał na ławce rezerwowych, wrócił do pierwszej jedenastki. Niektórzy zwracają uwagę na dwa przegrane pojedynki główkowe przed trafieniem dla Getafe, ale Real zdążył później przejąć piłkę i… ją stracić. Wina Modricia była tutaj iluzoryczna. Nie pokazał swojej magii, ale w drugiej połowie – już z Kroosem na boisku – nieco bardziej przypominał swoją najlepszą wersję. Miał też udział przy trafieniu Joselu.

12. Camavinga

Nie był to jego mecz. Ponownie grał bliżej lewej strony, zdołał w ciągu ponad 45 minut zanotować trzy podania kluczowe, ale wszystko, co robił, działo się z dala pola karnego gości. Ancelotti zdjął go w przerwie, a gra zespołu uległa poprawie.

5. Bellingham

Nowe Bernabéu może jest ekscytujące, ale samo w sobie nie potrafi doprowadzić do takiej ekstazy jak Jude. Czwarty mecz, piąty gol, znów decydujący o wygranej. Niesamowite wejście do drużyny notuje Anglik.

11. Rodrygo

Trzeba liczyć na to, że gdy wreszcie zacznie strzelać, to się nie zatrzyma. Poza ostatnią decyzją robił bardzo dużo wiatru, często w pojedynkę szukając wolnych przestrzeni między liniami. Był jednocześnie irytujący, ponieważ często ten ostatni kontakt z piłką był zły. Oddał aż 9 strzałów i tylko jeden celny. Nawet po trafieniu Bellinghama stanął przed świetną szansą, ale trafił w poprzeczkę.

14. Joselu

Miał dwie bardzo dobre okazje i wykorzystał jedną z nich. W pierwszej połowie nie dał rady pokonać Sorii po podaniu Frana, ale gdy tuż po przerwie piłka spadła pod jego nogi, nie dał szans bramkarzowi Getafe i zdobył bardzo ważną bramkę. Szkoda, że skończyło się tylko na jednym trafieniu.

6. Nacho

Zameldował się na boisku w przerwie, dzięki czemu mógł uruchomić Alabę na lewej stronie. Spisał się poprawnie, a swój dość poważny błąd sam potrafił naprawić. W końcówce jak niemal każdy zaangażował się do ofensywy i pomógł w wywalczeniu autu, po którym Bellingham zdobył bramkę.

8. Kroos

Jego wejście odmieniło mecz. Choć grał tylko w drugiej połowie, był czwartym zawodnikiem pod względem liczby kontaktów z piłką. Zanotował aż 7 kluczowych podań. Szkoda, że zabrakło mu chłodnej głowy po uderzeniu w słupek. Tak pozostaje mu rola co najwyżej cichego bohatera.

17. Lucas Vázquez

Jego wejście mogło wywołać uśmiech politowania, ale Lucas zrobił więcej, niż oczekiwaliśmy. Znalazł wolną przestrzeń, oddał mocny strzał, dzięki któremu dał Sorii szansę na pomylenie się.