3. kolejka: Atlético nokautuje Rayo w derbach

Ostatniego dnia 3. kolejki LaLigi nie doszło do niespodzianki. Pierwsze zwycięstwo w tym sezonie zanotowało Getafe, które pokonało Alavés, a Atlético ograło na wyjeździe Rayo 7:0.

W starciu ostro grającego Getafe z Deportivo Alavés trudno było spodziewać się piłkarskich fajerwerków i rzeczywiście ich nie było. Samo spotkanie mimo wszystko miało pewne elementy futbolu. Getafe grało lepiej i wygrało dzięki bramce Borjy Mayorala z rzutu karnego. Jedenastkę wywalczył za to inny wychowanek Realu Madryt, Juanmi Latasa.

W drugim dzisiejszym meczu Rayo mierzyło się z Atlético. Nastroje w Vallecas po dwóch wygranych w Andaluzji (2:0 z Almeríą i 2:0 z Granadą) były doskonałe. Piękny sen zakończył się jednak bardzo boleśnie. Już po 16. minutach Los Colchoneros prowadzili 2:0 po trafieniach Griezmanna i Depaya. Jeszcze w pierwszej połowie gola strzelił Molina, który wykorzystał perfekcyjne podanie De Paula.

Po przerwie Atleti było tym Atleti, które dobrze znamy od lat. Mając dobry wynik, gracze Cholo skupili się na defensywie i na nic nie pozwolili rywalom. Byli jednak cierpliwi i między 73. a 86. minutą strzelili… aż cztery kolejne gole. W pełni zasłużenie ostatecznie wygrali 7:0 z fatalnie dysponowanym Rayo i po świetnym występie awansowali na drugie miejsce w tabeli. Przez porażkę zespołu z Vallecas Królewscy pozostają jedyną drużyną z kompletem zwycięstw po 3. kolejkach.