Pewne zwycięstwo na koniec przygotowań

Castilla nie dała szans drużynie Rayo Majadahonda w ostatnim meczu sparingowym podczas okresu przygotowawczego. Wygrała 3:0, a wynik mógł być wyższy, gdyby zawodnikom dopisywała lepsza skuteczność.

Castilla na zakończenie przygotowań do sezonu pokonała Rayo Majadahonda 3:0. To był siódmy i jednocześnie ostatni sparing rozegrany przez drużynę rezerw. Za tydzień podopieczni Raúla rozpoczną rywalizację w lidze, a ich pierwszym rywalem będzie Melilla. Dzisiejszy rywal, Rayo Majadahonda, również występuje na poziomie Primera Federación. Do siatki trafiali dzisiaj Carillo, Nico Paz i Álvaro Rodríguez. Można zakładać, że podstawowy skład będzie bardzo zbliżony do tego, na który Raúl postawi za tydzień.

Castilla lepiej rozpoczęła dzisiejszy mecz i już w 5. minucie szansę zmarnował Nico Paz. Na objęcie prowadzenia Królewscy musieli poczekać kilkanaście minut. Środkowy obrońca, Carrillo, podłączył się do ataku, czym zupełnie zaskoczył defensywę rywali. Álvaro wykorzystał sytuację sam na sam po podaniu Palaciosa. Chwilę później Nico Paz odebrał piłkę rywalom, wymienił ją z Álvaro Rodríguezem i wykończeniem w stylu swojego trenera pokonał bramkarza rywali. Rayo najlepszą okazję miało w końcówce pierwszej połowy. Claverías uderzał z rzutu wolnego, ale piękną interwencją popisał się Cañizares.

Na drugą połowę Castilla wyszła w niezmienionym składzie i po kolejnych 10 minutach podwyższyła prowadzenie. Po rzucie rożnym piłkę strącił Carrillo, a do bramki wpakował ją Álvaro Rodríguez. W 63. minucie Rayo przeprowadziło zmiany i na boisku pojawiło się dwóch zawodników z przeszłością w szkółce Realu Madryt – Alberto Fernández i Takuhiro Nakai. Przed końcem spotkania Castilla stworzyła sobie jeszcze wiele okazji. Najlepsze z nich mieli Álvaro oraz Noel, ale wynik 3:0 utrzymał się do końca. Ostatni test przed inauguracją ligi został zaliczony z bardzo dobrą oceną.

Real Madryt – Rayo Majadahonda 3:0 (2:0)
1:0 Carrillo 19’ (asysta: Palacios)
2:0 Nico Paz 22’ (asysta: Álvaro Rodríguez)
3:0 Álvaro Rodríguez 55’ (asysta: Carrillo)

Real Madryt Castilla: Cañizares, Obrador (Asencio 63’), Marvel, Carrillo (Jacobo 73’), Vinícius Tobias, Manuel Ángel (Theo 63’), Edgar (David Ruiz 73’), Palacios (Peter 63’), Nico Paz (Víctor Muñoz 73’), Gonzalo, Álvaro Rodríguez (Noel López 73’).

Rayo Majadahonda: Sarr (Illya 73’), Kike Hermoso, Ro (Camacho 73’), Ceballos, Claverías (Reguera 63’), Markus (Pablo 79’), Arnedo, Tavares (Esteban 79’), Juanjo (Nakai 63’), Enri (Cortés 79’), Rubi (Alberto Fernández 63’).