Pierwszy dzień nowego sezonu LaLigi za nami

Rayo Vallecano i Valencia świetnie rozpoczęły nowy sezon LaLigi. Pomimo problemów podczas letniej przerwy oba zespoły odniosły ważne zwycięstwa na wyjazdach.

Autorem pierwszego trafienia w tym sezonie był Isi Palazón, który w wyjazdowym starciu Rayo z Almeríą pokonał Diego Mariño z jedenastu metrów. Kilka minut po pierwszym trafieniu arbiter ponownie wskazał na rzut karny. Tym razem do futbolówki podszedł Randy Nteka i również się nie pomylił.

Od momentu drugiego gola Almería desperacko dążyła do strzelenia przynajmniej kontaktowego gola, ale nawet wejście z ławki Sergio Arribasa w przerwie jej nie pomogło. Wychowanek Realu Madryt zanotował niezły występ (21 celnych podań, łącznie 37 kontaktów z piłką, 3 podania kluczowe), ale nie wpłynął na wynik meczu. Ostatecznie Rayo wygrało 2:0 po dwóch golach z rzutów karnych.

W drugim dzisiejszym spotkaniu Sevilla podejmowała Valencię. Między słupkami obu zespołów wystąpili zawodnicy, o których media spekulują w kontekście ewentualnego dołączenia do Realu Madryt. Yassine Bounou i Giorgi Mamardaszwili nie mieli dużo roboty w pierwszej połowie. W pierwszych 45 minutach padł tylko jeden celny strzał, ale bramkarz Nietoperzy bez problemu obronił uderzenie Youssefa En-Nesyriego.

W drugiej połowie mecz rozkręcił się dzięki trafieniu Mouctara Diakhaby’ego, którego równie dobrze mogło nie być już na boisku za brutalny faul w 10. minucie. Gwinejczyk, który tym razem występował jako środkowy pomocnik, wykończył niezłą akcję André Almeidy i pokonał zasłoniętego Bono. Valencia nie cieszyła się długo z prowadzenia. Sevilla wyrównała dzięki bardzo dobrej wrzutce Suso i wykończeniu En-Nesyriego.

Po golu na 1:1 Sevilla próbowała pójść za ciosem, ale jej plan runął, gdy Loïc Badé wyleciał z boiska. Pozyskany latem z Rennes zawodnik nieprzepisowo powstrzymywał wychodzącego na pozycję Hugo Duro i nie dał arbitrowi wyjścia. Nietoperze poczuły krew i ruszyły do ataku. Pablo Gozálbez przejął piłkę na lewej stronie, Hugo Duro dograł do Javiera Guerry, a ten nie dał żadnych szans Bono, który skapitulował po raz drugi. Grająca w osłabieniu Sevilla nie potrafiła już na to odpowiedzieć pomimo aż jedenastu doliczonych minut.