Remontada Castilli

W drugim sparingu w okresie przygotowawczym Castilla wygrała 2:1 z Leganésem. Królewscy szybko stracili gola, ale byli w stanie odwrócić wynik dzięki trafieniom Aparicio i Carvajala.

Drugi sparing podczas okresu przygotowawczego i drugie zwycięstwo. Castilla pokonała wczoraj Leganés 2:1. Znów Królewscy wystąpili w roli gospodarzy i ponownie przeciwnikiem by zespół z drugiej ligi. Tym razem Raúl nie wymienił całej jedenastki w przerwie, tylko pozwolił niektórym zawodnikom pozostać na murawie przez godzinę. W składzie ciągle była mieszanka zawodników drugiego i trzeciego zespołu. Castilla musiała gonić wynik, co się udało dzięki golom Aparicio i Carvajala.

Lepiej mecz rozpoczął Leganés. W 6. minucie Undabarrena mocno z linii pola karnego uderzył z rzutu wolnego i zaskoczył Cañizaresa. Po stracie gola Castilla trochę się ożywiła i ruszyła do ataku. Dobrą okazję zmarnował Noel, a w jednej sytuacji arbiter powinien podyktować rzut karny za zagranie ręką przez jednego z graczy gości. Im bliżej było przerwy, tym mniej się działo na boisku.

Na drugą połowę wyszło siedmiu nowych zawodników – pięciu w Castilli i dwóch w Leganésie. Królewscy szybko doprowadzili do wyrównania. Asencio podał z własnej połowy do Aparicio, który świetnie opanował futbolówkę i przelobował Conde. Po serii zmian Castilla znów była bliska gola, ale Aimar spudłował. W doliczonym czasie imponującą szybkością i walecznością popisał się Ángel Carvajal, który zapewnił madrytczykom zwycięstwo.

Real Madryt Castilla – Leganés 2:1 (0:1) SKRÓT
0:1 Undabarrena 6’ (rzut wolny)
1:1 Aparicio 48’ (asysta: Asencio)
2:1 Carvajal 91’

Real Madryt Castilla: Cañizares (Súnico 61’), David Jiménez (Ferrán 46’), Jacobo (Asencio 46’), Marvel (Calleja 61’), Manu Serrano (David Ruiz 46’), Peter (Manuel Ángel 46’), Theo Zidane (Fer 61’), Edgar (Romera 61’), Borja (Aimar 61’), Aparicio (Carvajal 61’), Noel López (Yeray 46’).

Leganés: Conde, Nyom (Naim 69’), Josema (Armenteros 86’), Diego García (Poveda 69’), Miramón, Arambarri, Chico (Álex Gil 46’ (Ro 86’)), Dani Raba (Avilés 86’), Franquesa (Rodri Gómez 86’), Undabarrena (Guirao 86’), Cissé (Perea 46’).